RGH i DLC a dysk USB

wasik

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam!
Mam podłączone 2 dyski do X360 z RGH.
a) oryginalny x360 w obudowie 20 gb
b) na USB, sformatowany z poziomu X360, więc zajęte jest tam ileś GB a na reszte wrzuciłem sobie gry/xbla

Teraz moje dwa problemy:
1. czy moge usunąć pliki stworzone przez X360 na formatowanym dysku? On jest na fat32 zdaje sie, wiec X360 bedzie go widzial i tak, a byloby wiecej o 20-30 gb
2. chcialem sobie wrzucic DLC, testuje na Gears of War 3 - General Raam i niestety nie widzi go gra. Pare faktow:
- DLC jest odbolkowany
- wrzucony jest najnowszy TU (na HDD1 czyli główny dysk X360)
- gra skończona, save tworzony na HDD1 (główny dysk)
- DLC wrzucony w sciezke USB0/Content/000..000/GAMEID/00000002/pliczek (GAMEID gry i DLC takie samo, ale chyba nie moze byc inaczej)
- gra RF, dubbing ENG, napisy PL (SRT)
- DLC - RF, pewnei ENG (jakieś niescenowe wydanie)

I teraz kwestia, czy w grze nie widac DLC bo jest wrzucony na USB0, a powinien być na HDD1 (to zaraz moge sprawdzić akurat)? Jeśli tak to jest jakiś patent by wszystko było na USB0 (zewnętrznym)? Bo w sumie niektóre gry (np. Forza) ma sporo dodatków, które swoje ważą, a 20 gb oryginalny dysk, a właściwie z 15-16gb dostępne to troche mało. A może coś zle jednak robie?
Oczywiście w grze moge wybrac inne miejsce zapisu (w chmurze albo USB0cośtamcośtam - bo dysk jest sformatowany pod X360, ale to nie tam wrzucam chce wrzucać gry i DLC miedzy innymi), ale nie ma samego USB0.
Jakieś pomysly?
 

mariusz1190

Użytkownik
Użytkownik
dodatki dlc odpalisz tylko z dysku wewnętrznego konsoli , raczej nie ma możliwości z usb, tak z dysku usb możesz usunąć pliki zrobione przez konsolę ,
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
dodatki dlc odpalisz tylko z dysku wewnętrznego konsoli , raczej nie ma możliwości z usb, tak z dysku usb możesz usunąć pliki zrobione przez konsolę ,
nieprawda.... DLC dopalisz TYLKO z dysku skonfigurowanego jako urządzenie przenośne. Tak więc jeżeli masz hdd podłączony do usb i skonfigurowany jako urządzenie magazynyjące (te ileśtam GB to max 32GB), to za pomocą np. programu horizont (z poziomu PC - dysk podłączasz do PC i uruchamiasz horizont) wrzucasz tam ten DLC i konsola go "zobaczy". :)
 

wasik

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Właśnie spodziewałem się, że tak może być. Sprawdziłem teraz i w MENADZEŻE PLIKÓW mam tak:
a) Game:
b) Hdd1
c) Usb0
d) USBMU0
e) USBMUCache0

HDD1 to dysk X360, USB0 to dysk zewnętrzny. Na USB0 poza "moimi" plikami/katalogami jest jeszcze katalog Xbox360 z plikami Data0000-Data0033. To jest ta część wydzielona z dysku przez X360 dla siebie?

A co to jest A, D i E?

nieprawda.... DLC dopalisz TYLKO z dysku skonfigurowanego jako urządzenie przenośne. Tak więc jeżeli masz hdd podłączony do usb i skonfigurowany jako urządzenie magazynyjące (te ileśtam GB to max 32GB)
No ale to ma taki sam wydźwięk, chodzi o to, że nie można DLC odpalić zupełnie z zewnętrznego dysku, który poza FAT32 nie ma nic wspólnego z X360. Może kolega mariusz1190 inaczej to określił, ale tak to skumałem też. Czyli trzeba się ogarniczać jednym słowem :p
A to może inaczej: czy mając save/TU na HDD1 i wydzielony obszar dla DLC z USB (te 32 gb), będzie widział DLC normalnie? Gdzie by to się wrzucało na USB0? Jaka ścieżka?

Alert -=SETH=- //Nie pisz post pod postem. Używaj opcji edytuj.

 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Tylko niektóre dlc odpalisz z dysku zewnętrznego także aby mieć pewność lepiej wszystkie dlc wrzucać na dysk wewnętrzny. Masz dysk 20 gb takze powinno być conajmniej z 10 gb wolnego. Na kilka dlc wystarczy.
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Czyli trzeba się ogarniczać jednym słowem :p
Po raz kolejny nieprawda... jest możłiwość na ominięcie ograniczenia limitu 32GB i wtedy każde urządzenie podpięte do USB o rozmiarze do 2TB można skonfigurować jako urządzenie magazynujące. Ja w taki sposób mam skonfigurowany dysk przenośny 2TB, na którym 1TB jest jako urządzenie magazynyjące do przetrzymywania wszelkiej maści zawartości dla xbox, zaś drugi TB jest na użytkek PC.

A to może inaczej: czy mając save/TU na HDD1 i wydzielony obszar dla DLC z USB (te 32 gb), będzie widział DLC normalnie? Gdzie by to się wrzucało na USB0? Jaka ścieżka?
USBMU0\Content\0000000000000000\titleid\...

bądź wrzucając z poziomu PC przez horizont bądź fatXplorer

Tylko niektóre dlc odpalisz z dysku zewnętrznego także aby mieć pewność lepiej wszystkie dlc wrzucać na dysk wewnętrzny. Masz dysk 20 gb takze powinno być conajmniej z 10 gb wolnego. Na kilka dlc wystarczy.
jeszcze się nie spotkałem z DLC które nie dałoby się odpalić z poprawnie skonfigurowanego urządzenia USB...
 

PeCetoLog

Użytkownik
Użytkownik
a) Game:
b) Hdd1
c) Usb0
d) USBMU0
e) USBMUCache0
Prawidłowe umiejscowienie DLC
hdd1:\content\0000000000000000\Title-ID\00000002\pliki DLC
usbMu0:\content\0000000000000000\Title-ID\00000002\pliki DLC
TU krótkie (nazwa typu tu00000001_00000000) hdd1: (usbMu0: )\content\0000000000000000\Title-ID\000B0000\plik TU
TU długie (nazwa typu TU_1AL620G_000000K000000.00000000000G5) hdd1:\cache\ (USBMuCache0:\cache\ - nie jestem pewien)
lub w katalogu cache FSD (FSD\Data\TitleUpdate\)

Game: - NIE RUSZAĆ!!!, device game jest tworzone przez dashlaunch ze ścieżki podanej w "launch.ini" w pozycji default - czyli katalog FSD (zależy od użytkownika, nie każdy używa FSD)
Działa toto coś na zasadzie polecenia mount w DOS
Hdd1 - internal konsoli
Usb0 - partycja FAT32 na usb
katalog XBOX360 - powierzchnia dysku FAT32 zarezerwowana na system plików XBOXa (np opcja dostosuj z konsoli - max 32GB/napęd), pecet i XexMenu widzą katalog XBOX360, konsola USBMU0 i USBMUCache0,
kopiowanie plików przez FSD File Manager/ftp lub na PC przez programy widzące FATX
DLC na zewnętrznym - wg doświadczeń użytkowników - nie wszystkie gry używają usb do przechowywania DLC, zależy od tytułu, wymagany więc internal
(prawdopodobnie Battlefield 3,MoH Warfighter, nie wiem jak Forza itp, zawsze możesz przetestować).
 

wasik

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki PeCetoLog! Myśle, że wszystko istotne zostało powiedziane. Sprawdzałem na wewnętrznym i ładnie widać DLC w grze. Jeszcze tylko się zastanawiam, czy DLC nie powinno być tam gdzie save (HDD1 lub USB0) bo odniosłem wrażenie, że wybierając w GoW3 miejsce zapisu, tylko stamtąd pobiera dane do wczytania (save, TU, DLC). Sprawdze w wolnej chwili czy efekt będzie taki sam jak wrzuce DLC na USB0 do USBMU0, a save i TU zostanie na wewnętrznym.
 

amisz86

Użytkownik
Użytkownik
A w jaki sposób można ominąć to ograniczenie do 32gb na dysku zewnetrznym?
 

Do góry Bottom