Risen 2 Dark Waters: 80 godzin grania!

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Uped

Użytkownik
Użytkownik
Podczas trwającej w San Francisco Konferencji Deweloperów Gier (GDC) niemieckie studio Piranha Bytes ujawniło garść świeżych informacji związanych z grą Risen 2: Dark Waters. Nowe dzieło twórców Gothica pozwoli na 60 do 80 godzin zabawy w piratów. Deweloper obiecuje również, że konsolowe wersje gry będą równie dobre jak pecetowa.



Wrażeniami z prezentacji Risen 2: Dark Waters podzielił się Charles Onyett z serwisu IGN. Jego spostrzeżenia w dużej mierze pokrywają się z doniesieniami na temat gry, jakie napłynęły w ubiegłym miesiącu.

Akcja sequela rozgrywać będzie się kilka lat po wydarzeniach przedstawionych w Risen. Tym razem gracze odwiedzą co najmniej trzy wyspy. Z osobna każda z nich będzie mniejsza od znanej z pierwszej części cyklu Farangi. Łącznie mają być jednak na tyle duże, by ich eksploracja zajęła nawet dwukrotnie więcej czasu niż w „jedynce”.

W porównaniu z pierwowzorem oprawa graficzna Risen 2: Dark Waters zyska na szczegółowości. Dotyczy to krajobrazów i otoczenia w grze, ale także modeli postaci. Na redaktorze IGN wrażenie zrobiły potwory, które wreszcie nie wyglądają na przerośnięte ostrygi.

Sporym zmianom poddany zostanie system walki. Zamiast łuków gracze używać będą broni palnej, rzecz jasna dostosowanej do pirackiej konwencji. Nie zabraknie też walki wręcz. Z krótkiej prezentacji na GDC wynika, że machanie mieczem nie będzie już tak niezdarne jak w Risen. O magii wiadomo na razie niewiele ponad to, że pojawi się w grze.

Fanów gier studia Piranha Bytes zapewne ucieszy fakt, że zbroje zachowają swoją podwójną funkcję – środka ochrony oraz wyznacznika statusu społecznego. Niektóre rodzaje pancerza pojawią się stosunkowo wcześnie, dzięki czemu nawet niskopoziomowi bohaterowie będą mogli wyróżniać się z tłumu.

Jak na tytuł z gatunku cRPG przystało, w grze nie zabraknie ciekawych umiejętności do wyuczenia i rozwijania. Niezbędnym warunkiem będzie jednak znalezienie nauczyciela, który zechce podzielić się swoją wiedzą. Niewłaściwe zachowanie graczy wobec NPC-ów może też skutecznie zablokować możliwość nauki nowych sztuczek.

GRY-ONLINE.PL | Nawet 80 godzin zabawy w Risen 2: Dark Waters
 

BCG-pl

Użytkownik
Użytkownik
to niezle. w 1. bylo jakies 20-30 i mam nadzieje ze to 60-80 nie bedzie na sile.
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
60-80 h :O Najdłuższa gra w jaką grałem to Oblivion - wessał mnie na 120 h ;) Więc te ~ 70h będzie git :D
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
60 - 80 godzin... przy Gothicu 2 wypada to conajwyżej bardzo słabo.. nie mówiąc już o Monster Hunterze, na którego przejscie potrzeba conajmniej 500 godzin.. rpgi powinny byc długie i wciągac jak cholera, jeśli twórca podaje ze gra starczy na 60 godzin to starczy na połowę z tego, zawsze tak jest.. nie mniej jednak czekam bardzo na tą grę, kocham erpegi.
 

Aras64

Użytkownik
Użytkownik
Rozumiem, że nagle wszyscy zapomnieli jakim gównem na xboxa był Risen 1? W dwójkę nie zagram jeśli port będzie chociaż o 1% gorszy od tego na PC. Liczę, że tym razem im się uda bo na kompie gra miażdżyła, więcej w niej Gothica niż w Gothicu 4. ;-)
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
60 - 80 godzin... przy Gothicu 2 wypada to conajwyżej bardzo słabo.. nie mówiąc już o Monster Hunterze, na którego przejscie potrzeba conajmniej 500 godzin.. rpgi powinny byc długie i wciągac jak cholera, jeśli twórca podaje ze gra starczy na 60 godzin to starczy na połowę z tego, zawsze tak jest.. nie mniej jednak czekam bardzo na tą grę, kocham erpegi.
Gothic 2 to max 20-30 h gry panie ;)
 

Ogór

Użytkownik
Użytkownik
No ładnie ładnie tyle grania:p Moim zdaniem większośc gier powinno tyle mieć,np. Grand Theft Auto IV jakby miało z 60h grania to gra byłaby rewelacyjna:D
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Gothic 2 to max 20-30 h gry panie ;)
to chyba nigdy nie grałeś...
 

Marf

Użytkownik
Użytkownik
No niezle,byle to nie było na siłe.
Choć te 80h to na bank z wliczonymi WSZYSTKIMI misjami pobocznymi i zbieraniem jakiś pierdółek.
Czyli na przejscie głownego wątku starczy jakaś połowa:)
 

Matti1231

Użytkownik
Użytkownik
Gothic 2 to max 20-30 h gry panie ;)
20 h to sam dodatek do Gothica 2 mi zajął , nie mówiąc o reszcie :D
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
to chyba nigdy nie grałeś...
Koleżko grałem, przeszedłem, mam na półce wszystkie części - jestem fanem tej serii ;) Gothic 2 z Nocą Kruka mi zajął jakieś 20-30 h max - ja nie wiem co Wy tam robiliście ;) No ale nie kłócę się :)

Risen 1 strasznie zanudzał więc żeby zagrać i przejść całą dwójkę muszą się chłopcy postarać - żeby mi się chciało ;)
 

Matti1231

Użytkownik
Użytkownik
Risen jest u mnie niżej od zabugowanego Gothica 3, jednocześnie wyżej od dodatku ZB i Arcanii, która okazała się totalnym niewypałem
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom