Rozdzielczość na monitorze

Neonik14

Świeżak
Świeżak
Witam. Ostatnio zakupiłem monitor iiyama black hawk g2530hsu-b1 "24.5" i mam problem z rozdzielczością. Otóż rozdzielczość natywna mojego monitora to 1900 x 1080, a w ustawieniach konsoli mam ustawione 1080p, i gdy zaczynam grać w jakąś grę to obraz wygląda koszmarnie i widać piksele. Czy jest jakaś możliwość żeby zmienić rozdzielczość natywna monitora na 1080p?

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Rozdzielczości natywnej zmienić nie można. To fizyczna liczba pikseli.
Z resztą, ten monitor wg strony producenta posiada rozdzielczość 1920x1080, czyli FHD, czy tam 1080p.
Żeby zobaczyć pojedyncze piksele musiałbyś wetknąć nos w ten monitor. Co dokładnie masz na myśli?
Pogrzeb w ustawieniach monitora, zapewne tam leży przyczyna gorszego obrazu.

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Widzisz pikseloze ponieważ konsola za kilka stówek nie jest w stanie generować natywnie obrazu w 1080, optymalizacja swoją drogą. Wiele jak nie większość gier na XO/XOS działa w rozdzielczości poniżej 1080 np 900 i jest skalowana do 1080 dlatego obraz jest rozmazany a obiekty mają ząbki.

Jak chcesz mieć obraz ostry jak żyleta to kupuj XOX gdzie gry działają DO 4K, przykładowo gdy gra działa w 1440 to obraz jest skalowany w dół do 1080 i zachodzi coś co się określa jako supersampling.

Do góry Bottom