Rozmazany obraz w grach od EA?

albert107

Świeżak
Świeżak
Witam,
Mam dość niecodzienny problem. Mam monitor 20' Samsung 203B.
Połączony kablem VGA Big Bena z Xboxem Arcade. Rozdziałka ustawiona na 1280x1024 i format ekranu: normalny.
Przy takim ustawieniu w grach od EA (NFS Most Wanted i NFS Undercover) tekst jest rozmyty a tekstury postrzępione tak że szok (kompletny brak AA).
To nie są lekkie postrzępienia tekstur, tylko takie duże wcięcia, poprostu zero AA.
Po zmianie formatu ekranu na "panoramiczny" (rozdziałka ta sama) wszystko wraca do normy (tekst ostry, tekstury ładnie wygładzone na krawędziach, pełne AA, wszystko ładniej wygląda) lecz... oczywiście przy monitorze 4:3 i formacie obrazu 16:9 mam wszystko w formie "jajka" - wysokie i chude. Każdy chyba wie o co chodzi.
Dodam że natywna rozdziałka dla mojego monitora to 1400x1050 lecz takiej w Xboxie nie ma. Miałby ktoś jakiś pomysł aby gry wyglądały normalnie?
Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam, albert107.
 

seba1415

Użytkownik
Użytkownik
Posprawdzaj w rozdzielczościach i formatach ekranu. Musisz pokombinować ja też tak miałem aż w końcu trafiłem na obraz który mi odpowiadał.
 

smiti

Użytkownik
Użytkownik
Niestety ale od dłuższego czasu już wszystko robione jest pod panorame i pod ten właśnie format optymalizowane, jeśli nie chcecie kombinować radził bym wam kupić panel 16/9 ( nie 16/10 jak prawie wszystkie monitory ). Tv full hd można dostać już praktycznie za grosze, a jakość nieporównywalnie lepsza.
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
XBOX nie był tworzony pod monitory od PC lecz pod TV HD.
Nie należy oczekiwać kompatybilności sprzętu który dostał jakby alternatywę podłączenia pod monitor LCD.
 

misiek8

Użytkownik
Użytkownik
Ja zauwazylem pewna strate na ostrosci obrazu przy przejsciu z 1280x720 na 1680x1080-a to natywna rozdzielczosc mojego monitora LCD 22cale.Coz,wyglada na to ze ta opcja NXE jest srednio przydatna.
 

Do góry Bottom