Rrod 0003 ;/

piotrdb80

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam. Nie dawno (aby się trochę pobawic) kupiłem xbox 360 falcon z błędem RROD 0003 (przy włączaniu konsola dziwnie piszczy). Sprawdzałem już chyba na pięciu innych zasilaczach i nadal nic. ;/ Czy to wina jakiś "mosfetów" ? Czy konieczny jest reballing ? Jak już mówiłem konsola kupiona "dla zabawy" więc nie mam ochoty oddawac jej do serwisu. Widziałem już kilka tematów "rood 0003" i dowiedziałem się tam tylko o jakiś "mosfetach" które trzeba posprawdzac i o tym żeby sprawdzić konsolę na innym zasilaczu.. PS. Czy ten "pisk" przy włączeniu to zwarcie na CPU lub GPU ?
 

Sowa

Użytkownik
Użytkownik
Pisk najlepiej zlokalizowac ołówkiem z gumka do mazania na końcu. W momencie dotykania elementu który piszczy zmieni się częstotliwość dzwieku. Piszczała bedzie najprawdopodobniej któraś z cewek badź kondensator który ma upływność. Moze to być spowodowane np zimnym lutem lub zużyciem elementu.

Co do tego błędu, nie ma reguły ze ktorys z mosfetow jest uszkodzony. Równie dobrze może to być cewka, tranzystor, bądz kondensator który ma przebicie. Ewidentnie jest to blad zasilania, jednak zeby zlokalizowac usterke, najlepiej jest sprawdzac plyte element po elemncie, za pomocą schematu :) Pomocne jest także mierzenie napięć i odnoszenie wyników do działającej płyty. Zapewniłeś sobie troche zabawy anyway, tymbardziej, że wylutowywanie wszelkich mosfetów czy kondensatorów przewlekanych nie należy do najłatwiejszych rzeczy w przypadku takich płyt jak xboxowa :p
 

piotrdb80

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dokładnie nie umiem określić "źródła" dżwięku ale wydobywa się on z okolic GPU. Czy to zimne luty ? ;//
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Mam 2 takie konsole w domu na obu 0003. Konsole miały robiony reflow układów po e74...teraz walnęły 0003....resztę historii sobie dopisz :)
 

Sowa

Użytkownik
Użytkownik
Dokładnie nie umiem określić "źródła" dżwięku ale wydobywa się on z okolic GPU. Czy to zimne luty ? ;//
Dlatego napisałem, że trzeba szukać. W tym błędzie nie ma reguły "co się uszkodziło". Może to też być zwarcie pod układem, nikt wróżką nie jest :)
 

Do góry Bottom