RROD drugi raz =/

Ice Crystal

Użytkownik
Użytkownik
Elo:p
A więc zacznijmy od tego że konsole zakupiłem w lipcu 2008(ma rocznik 2006, cwaniaczki pozbywali się z magazynów starych wersji, a o dacie produkcji dowiedziałem się gdy xbox trafił do serwisu:mad::mad:)W Wigilię 2009 roku wystąpił pierwszy RROD. Ok, luzik rozglądam się po okolicy 1,5 miesiąca za serwis-man'em. Znalazłem - daję do naprawy (gościu naprawdę rzetelny i zna się na rzeczy). 3 tyg. po odebraniu z naprawy znów wystąpił Czerwony Pierścionek Śmierci. Xkloc był na gwarancji u gościa jeszcze to oddałem a on zrobil. No i tydzień po odebraniu znów wyskoczył mi cholerny RROD(tzn dziś).
I już mnie szlag trafia jak sobie myślę o kolejnych naprawach, i stąd moje pytanie: kupić nową konsolkę (mam premiuma, wiec jak coś to kupił bym arcade'a, i wszystkie dodatki na niego przerzucił), a może PS3 (bardzo niska awaryjność)?? Doradźcie, co byście zrobili na moim miejscu ;)
PS. W serwisie gosciu mi powiedział że mój xbox był juz otwierany (a zakupiony był jako nowy, w sklepie, nigdy go nie przerabiałem:mad::mad: najwyrażniej M$ przyjął go od kogoś, i wysłał nowego, a tego naprawili, ładnie zapakowali i wrzucili znów na rynek!!aż krew się we mnie gotuje:mad::mad:)

PSS. Z góry dzięki za odpowiedzi :D:D
 

Nowis

Użytkownik
Użytkownik
ja bym PS3 brał skoro i tak grasz na oryginałach to Ci to nie robi ;p a tam o awaryjność nie musisz się aż tak martwić, i za 700-900 zł można dostać używanego FAT'a więc moim zdaniem PS3
 

chmuri

Banned
Użytkownik
Na pewno nie inwestuj w obecną konsole oddawaj do tego serwisanta aż on coś wymyśli. A co do zakupu to musisz sprawę przemyśleć po co ci nowa konsola, zobaczyć jakie tytuły będą cię interesować itp.

Pozdrawiam
 

Riiko

Banned
Poszukaj kogos co zajmuje sie tanio rebalingiem gpu, czy jakos tak, ja mam konsole z 2007r. i jestem drugim wlascicielem, ale pierwszy wlasciciel tej konsolki wzial do rebalingu, i nie mialem ani razu rroda. Bo zwykle metody nic a nic nie pomoga, co kilka tygodni bedzie ci sie juz tak robic, jedyne wyjscie na stara konsole to rebaling gpu. Pozdro
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
kup jaspera, one sie nie psuja.
 

Riiko

Banned
kup jaspera, one sie nie psuja.
zdziwiłbyś się. :whistle:
 

Nowis

Użytkownik
Użytkownik
zdziwiłbyś się. :whistle:
chodzi o to że mały procent Jasperów się psuje...
 

scofield997

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Znajdź kogoś na forum komu JESPER padł na RRODA :D
 

Ice Crystal

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki za odpowiedzi :D
Jakby miał kto jakie pomysły to niech napisze ;)
A i jeszcze małe pytanko: czy można zmienić adres "mejlowy" na który jest zarejestrowany GT , jeśli np. chciałbym sprzedać Gametarga, nie tracąc przy tym swojej poczty??(sprzedać ponieważ jeśli kupiłbym PS3, a na moim GT był jeszcze np. 1 miesiąc golda)
 

Golonek18

Użytkownik
Użytkownik
Takie pierdo****e to przyprawia człowieka o ból głowy. Xbox się psuje a ps3 nie. Weź sobie człowieku poszukaj informacji na temat awaryjności tych konsol i zobaczysz że ps3 wcale takie wspaniałe i bez awaryjne nie jest. Ówczesne xboxy są bardzo mało awaryjne i wcale nie odstają od ps3 chyba że ktoś przerabiał i grzebał w środku to niech się później nie dziwi. W ps nikt nie grzebie bo nie ma przeróbki to i się tak nie psują. Moja konsola ma 2 lata ( falcon) często chodzi po 6-8 godzin dziennie i nigdy nie było z nią najmniejszego problemu. Oczywiście nic nie przerabiane i nie rozbierane od nowości. Ja Ci radzę kupić Jaspera.
 
Kupuj Jaspera ,Ja mam trzeciego X360 z kolei w tym dwa padnięte Falcony po niecałym roku użytkowania ,Chyba że stac cię na orginały to kupuj PS3 Konsola sony ma parę ekskluziwów wartych kupna (GOW3,Heavy Rein,Uncharted)
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Elo:p
A więc zacznijmy od tego że konsole zakupiłem w lipcu 2008(ma rocznik 2006, cwaniaczki pozbywali się z magazynów starych wersji, a o dacie produkcji dowiedziałem się gdy xbox trafił do serwisu:mad::mad:)W Wigilię 2009 roku wystąpił pierwszy RROD. Ok, luzik rozglądam się po okolicy 1,5 miesiąca za serwis-man'em. Znalazłem - daję do naprawy (gościu naprawdę rzetelny i zna się na rzeczy). 3 tyg. po odebraniu z naprawy znów wystąpił Czerwony Pierścionek Śmierci. Xkloc był na gwarancji u gościa jeszcze to oddałem a on zrobil. No i tydzień po odebraniu znów wyskoczył mi cholerny RROD(tzn dziś).
I już mnie szlag trafia jak sobie myślę o kolejnych naprawach, i stąd moje pytanie: kupić nową konsolkę (mam premiuma, wiec jak coś to kupił bym arcade'a, i wszystkie dodatki na niego przerzucił), a może PS3 (bardzo niska awaryjność)?? Doradźcie, co byście zrobili na moim miejscu ;)
PS. W serwisie gosciu mi powiedział że mój xbox był juz otwierany (a zakupiony był jako nowy, w sklepie, nigdy go nie przerabiałem:mad::mad: najwyrażniej M$ przyjął go od kogoś, i wysłał nowego, a tego naprawili, ładnie zapakowali i wrzucili znów na rynek!!aż krew się we mnie gotuje:mad::mad:)

PSS. Z góry dzięki za odpowiedzi :D:D
Tak pozatym miałeś gwarancję tam się odsyła konsole dostajesz nowy podzespół. Gość któremu dałeś nie zna się na rzeczy w ogóle, założył x-clamp. To nie jest żadna naprawa;). Ja sobie zgotowałeś taki los
 

kj5

Użytkownik
Użytkownik
Jak masz u tego typa gware to wysylaj i wysylaj i wysylaj az do skutku.
 
Kupuj Jaspera ,Ja mam trzeciego X360 z kolei w tym dwa padnięte Falcony po niecałym roku użytkowania ,Chyba że stac cię na orginały to kupuj PS3 Konsola sony ma parę ekskluziwów wartych kupna (GOW3,Heavy Rein,Uncharted)
Na twoim miejscu to oddał bym te 3 konsole na gwarację ,bo jak wszystkie chodziły nie cały rok to znaczy ,że masz jeszcze gwarancję na 3 czerwone diody , no i jakis medal od M$ powinni Ci zawiesić za lojalność i wytrwałość :)
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Na twoim miejscu to oddał bym te 3 konsole na gwarację ,bo jak wszystkie chodziły nie cały rok to znaczy ,że masz jeszcze gwarancję na 3 czerwone diody , no i jakis medal od M$ powinni Ci zawiesić za lojalność i wytrwałość :)
On nie ma już gwarancji. Ma x-clampa
 

Remaniac

Banned
Użytkownik
Zgadzam się z Golonkiem, zobaczycie jak rozpracują jak przerobić PS3 to będzie bardziej awaryjne od xboxa..
 

neCro

Użytkownik
Użytkownik
Kup PS3 albo x'a JASPERA.
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
W ps nikt nie grzebie bo nie ma przeróbki to i się tak nie psują.
Teoretycznie, bo wersje 40GB padaly jak muchy - dokladniej padal Blu-Ray. Znajomy ma PS3 80GB i 1 szt. padla mu na "pomaranczowa diode" (~RROD), nie ogarnial tego nawet, wyslal do serwisu Sony, po 3 tygodniach dostal nowa konsole.

Co do awaryjnosci Jasper'a to rzadko sie psuje.
Xenon RROD (2005-2006)
Falcon E74 (2007-2008)
Jasper (2009-?)
Daty raczej dobrze napisalem :p, tak sobie mozna to rozpisac na co chorowaly najczesciej poszczegolne wersje, wszystko bledy RROD praktycznie (np. 0102 i 0020 - najczesciej spotykane) byly za sprawa GPU w 90nm. Kiedy w Falconach zrobili CPU w 65nm to zmniejszylo sie cieplo i cierpial najbardziej rozgrzewany chip ANA :p. W Jasperach jest 65nm i 65nm wiec nie powinno byc zadnych problemow. :p

P.S. Skoro grasz na oryginalach i masz hajs na PS3 Slim to kupuj, darmowa rozgrywka sieciowa i cisza sa warte ceny ;). Najnowszy naped Liteon V3 i tak chodzi jak przecinak :p.
 

Nowis

Użytkownik
Użytkownik
ja nie napisalem ze ps3 nie jest awaryjne. jest ale mniej od xboxa choc Jasper to juz inna bajka ;d
 

Ice Crystal

Użytkownik
Użytkownik
Tak pozatym miałeś gwarancję tam się odsyła konsole dostajesz nowy podzespół. Gość któremu dałeś nie zna się na rzeczy w ogóle, założył x-clamp. To nie jest żadna naprawa;). Ja sobie zgotowałeś taki los
Co to ten x-clamp? Ja miałem RROD'a o kodzie 0102 (zimne luty pod GPU, czy tam CPU, nie wiem:p), a na własne oczy widziałem u gościa specjalną maszynę lutowniczą do właśnie konsol:D A poza tym jak już wcześniej napisałem gościu z serwisu od razu się kapnął ze z plombą gwarancyjną było coś nie tak, wiec i tak gwarancje u M$ miałem już spapraną:rolleyes: I poza tym on juz w tym temacie (konsol) siedzi z dobrych kilka lat (juz wcześniej robił coś przy konsole qumpla, a mianowicie PS2), a jeszcze wcześniej pracował w Ameryce przy elektronice z 10 lat:shisha
 

Do góry Bottom