Rysowanie Płyt

Gorgonsky

Użytkownik
Użytkownik
Witam ;)
Mam bardzo amatorskie pytanie dotyczące płyt oraz napędu...
Jak bardziej rysują się płyty?
tj. Jeżeli nie wyciągam jej z napędu?
czy jeżeli po każdej grze, wyjmę płytę i włożę do pudełka :D
Dziękuje za odpowiedzi :D
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
W sprawnym napedzie nie powinny sie wcale rysowac plyty i najczęściej rysuja sie podczas przenoszenia plyty, oczywiscie zalezy to od uzytkownika tzn jak dba
Co do mocnych rys to tylko nie ruszaj konsola gdy w srodku kreci sie plyta bo momentalnie ja porysujesz, taka "mala" wada xbox'a
 

Gorgonsky

Użytkownik
Użytkownik
W sprawnym napedzie nie powinny sie wcale rysowac plyty i najczęściej rysuja sie podczas przenoszenia plyty, oczywiscie zalezy to od uzytkownika tzn jak dba
Co do mocnych rys to tylko nie ruszaj konsola gdy w srodku kreci sie plyta bo momentalnie ja porysujesz, taka "mala" wada xbox'a
Kiedyś Jak miałem świętej pamięci L4D2...
Przełożyłem konsole na bok...
Gra już nigdy nie odpaliła ^^
 

czesiofan

Użytkownik
Użytkownik
Płyty sie rysują jak zmieniasz pozycje konsoli kiedy odczytuje ona płytę. pzdr
 

i.T

Użytkownik
Użytkownik
Kiedyś Jak miałem świętej pamięci L4D2...
Przełożyłem konsole na bok...
Gra już nigdy nie odpaliła ^^
I nic dziwnego. Płyta wiruje ze znaczną prędkością i po czynności, którą wykonałeś istnieje duże prawdopodobieństwo, że płytkę będziesz mógł przeznaczyć do śmieci.

Zostawiając płytę w napędzie po zakończeniu gry, nic się jej nie stanie, natomiast każde jej wyciąganie z x'a i przekładanie do pudełka i odwrotnie wiąże się z ryzykiem powstania rys.
 

nwaisback

Banned
A jak nie może odczytać porysowanej daj płytę do regeneracji, mi pomogło ;)
 

rampi2502

Użytkownik
Użytkownik
Ja tak zrobiłem w pierwszym dniu jak xbox'a kupiłem. Banan na twarzy że zaraz w gta4 pogram. Pograłem z 4h i myślę sobie: spróbuje sobie postawić xbox'a pionowo, będzie fajnie wyglądało. I nie pomyślałem o tym że gra była na pause i na płytce taka wielka rysa dookoła się zrobiła X.x Ale na szczęście domowe sposoby pomogły. Mimo że to była gruba rysa to bawełniana szmatka i pasta do zębów pomogły ;D GTA śmiga do dzisiaj (już 14 miesięcy ;)
 

raflooldz

Banned
dlatego gry się instaluje na dysk a nie gra z płyty. po instalacji tylko na początku sprawdza czy płyta jest w nośniku a potem śmiga z dysku.
 

rampi2502

Użytkownik
Użytkownik
@raflooldz
Wiem o tym. Ale kupiłem wersję Arcade Jasper i nie miałem dysku. Teraz już dokupiłem i wszystko śmiga jak ta lala ;D
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Sprawny napęd nie porysuje Ci płyty z grą :)
 

Do góry Bottom