Rysowanie Plyty CO JEST !!! POMOCY !!!

kasztanek9994

Banned
Użytkownik
Witam was ... mam xbox 360 elite gdzies tak 1 miesiac wszystko bylo ok lecz wczoraj gralem w gta 4 (orginalne) i mowie zagram w fife 09 (tez orginalna) wkladam plyte i taki dziwny dzwiek z napedu :( laduje gre i wyskakuje mi "Wyczysc plyte szmatka czy cos takiego" no to wyjmuje plyte a tam taka jedna mocna wyrazna rysa !! :( co jest !!!! zaplacilem za ta gre 170 zl !!! POMOCY !!! :mad:
 

Qunik93

Użytkownik
Użytkownik
Konsola stoi pionowo czy poziomo?
Słyszałem że niektóre stojąc pionowo rysują płytki !
 

kasztanek9994

Banned
Użytkownik
tz. bylo tak wlozylem fifke i konsola stala pionowo :( to ja szybko podlecialem i ja poziomo ustawilem ... a potem wyjmuje i cala porysowana :( i teraz nie chce mi odczytac bo pisze wyczysc plyte szmatka czy cos takiego :( pomocy !
 

sebolek

Użytkownik
Użytkownik
no cóż musiałbyś oddać to takiej "naprawy" ala allegro.pl w instrukcji od konsoli było :p nie przestawiać gdy nośnik badz płyta jest w napedzie .
 

kasztanek9994

Banned
Użytkownik
aha to dzięki ;] masz + ale powiedz mi jeszcze ... mam taki zestaw do czyszczenia płyt :p i jak bym troche tą fife poczyscil to dalo by cos ??? help

_______________________________________________________
i bum i bum i bum i bum ;d zaje***** reklama :D i po bulu . ;]

edit:poczekajcie z 10 min to wam zrobie foty tej plyty i tego zestawu bo mi sie przypomniało że tak jest taka plytka co czyści laser ;p ;] poczekajcie ;]
 

Z0M0

Użytkownik
Użytkownik
może to coś pomoże nie wiadomo spróbuj.
A czy masz jakąś grę do sprawdzenia czy konsola rysuje nadal te płyty czy to było jednorazowe ??

I NIGDY NIE PRZESTAWIAJ KONSOLI GDY PRACUJE NAPĘD Z PŁYTĄ W ŚRODKU !!
 

kasztanek9994

Banned
Użytkownik
no raczej nie mam mam tylko gta 4 i fife 09 orginalne a i mam jeszcze gh3 demo (bo nie mam przerobionej konsoli)tak ze moge na gh3 sprawdzic
 

kasztanek9994

Banned
Użytkownik
to jest fifa 09 i jak widac jest tam taka jedna wyrazna rysa
tutaj macie taka plytke do czyszczenia lasera ;p jak widac na zdjęciu sa tam takie dwie szczoteczki ;p ;]
tutaj zdjecie calego zestawu bez tej plytki ;p ;]
a tutaj macie mój napęd ...(i teraz robilem fote tego napedu i jak go zamknolem to tak zaczol jakos dziwnie burczec :( Ps ; jaki to jest napęd BenQ ?




Z gory thx
 

karpiu91

Użytkownik
Użytkownik
Witam!

Z tych miniaturek co podałeś szczerze mówiąc niewiele można się dopatrzeć. Poniżej zdjęcia w pełnej rozdzielczości:

mam taki zestaw do czyszczenia płyt :p i jak bym troche tą fife poczyscil to dalo by cos ??? help
Niestety, niewiele pomoże. Ten zestaw służy do czyszczenia lasera w napędzie, a nie wypełniania rys. Poszukaj na allegro, powinieneś znaleźć coś do wypełniania rys w płytach.

Ps ; jaki to jest napęd BenQ ?
Patrząc na tackę to jest to albo Benq albo Liteon.
Żeby się dowiedzieć musisz zdjąć przedni panel i sprawdzić kolor kabelków (zdjęcie poniżej), ewentualnie - mniej pewna metoda, aczkolwiek prostsza to sprawdzenie daty produkcji konsoli.


Powtórzę jeszcze raz po moich przedmówcach:
Nie można przestawiać, obracać konsoli kiedy napęd pracuję z płytą w środku. Masz nauczkę, ale przynajmniej na przyszłość już będziesz pamiętał.

Pozdrawiam, życzę wesołych świąt i... smacznego karpia ; )
 

Monny

Użytkownik
Użytkownik
Zmieniles pozycje z pionowej do poziomej wtedy gdy plyta byla W napedzie? Jezeli tak to najpierw czytaj instrukcje, nie wolno tego nigdy robic.
 

kasztanek9994

Banned
Użytkownik
okej dzieki koledzy
 

sloniu

trolololololo
V.I.P
Użytkownik
Ja się obawiałem :p Ale i tak GTa4 nie moge zgrac bo porysowana, a gra działa:p
 

matix755

Użytkownik
Użytkownik
nie wiem czy to prawda ale słyszałem że M$ przyjmuje porysowane płyty przez x'a i daje nowe
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
nie wiem czy to prawda ale słyszałem że M$ przyjmuje porysowane płyty przez x'a i daje nowe
Tak tylko niektóre ze stajni m$. Lecz to nie obejmuje takiego zwrotu. Płyta została uszkodzona z jego winy. Jak to udowodnia np tak że napęd sam teraz nie rysuje tak płyt
 

galll

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę że sam porysowałeś sobie tą płytę. To nie wada konsoli czy napędu. Kiedy płyta kreci się w napędzie nie masz prawa przewracać konsoli ponieważ efekt będzie jak na twoich załączonych obrazkach. Stanie się to za każdym jednym razem, dlatego jak potrzebujesz zmienić ustawienie konsoli rób to tylko kiedy jest wyłączona lub w środku nie znajduje się płyta.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę że sam porysowałeś sobie tą płytę. To nie wada konsoli czy napędu. Kiedy płyta kreci się w napędzie nie masz prawa przewracać konsoli ponieważ efekt będzie jak na twoich załączonych obrazkach. Stanie się to za każdym jednym razem, dlatego jak potrzebujesz zmienić ustawienie konsoli rób to tylko kiedy jest wyłączona lub w środku nie znajduje się płyta.
Tylko i wyłącznie na wyłączonej konsoli, dysk twardy też nie lubi takich trików
 

igorro

Użytkownik
Użytkownik
moja konsola od zawsze rysuje płyty może nie tak bardzo ale po paru graniach w jedna grę płytka ma sporo małych rysek czy to może wina ze xbox stoi pionowo? czy xboxy tak po prostu maja?
 

bartekz11

Świeżak
Świeżak
jak wam konsola lezy to bedzie rysowala plyty a jak bedzie stala to nie. mam xboxa 360 arcade i jak on lezal to strasznie mi porysowal undercovera ze asz fasrba zeszla a jak go postawilem to juz mi od 2 miesiecy nie wyskakuje nic zebym wyczyscil.(oprucz fify 09 poniewaz jest chyba zarysowana lecz u mojego prata chodzi normalnie
 

BoskiSqnJPL

Użytkownik
Użytkownik
Jak masz gdzies nie daleko Sklep komputerowy pojdz tam i zapytaj sie czy unich jest mozliwosc regeneracji plyty. Ja mialem PGR 3 w strasznym stanie bo zrobilem to samo co ty xDDD dalem do regeneraccji i byla jak nowa;) zaplacilem 7 zl:p
 
S

sebool12

Guest
moja konsola od zawsze rysuje płyty może nie tak bardzo ale po paru graniach w jedna grę płytka ma sporo małych rysek czy to może wina ze xbox stoi pionowo? czy xboxy tak po prostu maja?
Eh moja konsola też stoi pionowo i też rysuje płytki, tzn takie małe nie głębokie ryski. Nie wiem czy znów nie stawiać konsoli poziomo :(
 

Do góry Bottom