samoczynny reset..

jabar24

Banned
Użytkownik
Spotkał się kiedyś ktoś z takim czymś?? :

konsola z 2006 PREMIUM,sflashowana, od kilku dni, po włączeniu konsoli w ciągu 15-35minut po włączeniu następuje jakby samoczynny reset i konsola staruje na nowo i ładuje dashboard

a napęd nie chce czytać płyty... baa napęd nawet nie chce słuchać jak mu daję "otwórz napęd" przez moment pisze OTWIERANIE, za kilka sekund pisze ZAMYKANIE i tak cały czas, a szuflada cały czas zamknięta jest, aha, temu procesowi toważyszy dziwne zjawisko dioda od włączania, wiecie która ,nie te 4 diody stanowiące krąg tylko ta w środku miga cały czas na zielono

pomocy !!
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: samoczynny reset..

Otwórz konsolę i zobacz czy ci się napęd nie odpiął. Nie wiem czy to przez to ale warto spróbować.
 

jabar24

Banned
Użytkownik
Odp: samoczynny reset..

spike200 napisał:
Otwórz konsolę i zobacz czy ci się napęd nie odpiął. Nie wiem czy to przez to ale warto spróbować.
nie nie,nic sie nie odpięło .. już lukałem do środka kilka razy :(
 

morfeusz_pfk

Świeżak
Świeżak
Odp: samoczynny reset..

Może to się nie będzie wiązało z tematem, ale miałem tak z tym resetem kilka razy na pececie. Nie chodził wiatrak z cooler'c od procesora przez co procek strasznie sie grzał wiec komp automatycznie żeby nie spalić CPU resetował się. Jak chłodzenie chodziło to problem znikał.
 
P

Piri001

Guest
Odp: samoczynny reset..

Spike ci dobrze powiedzial . Jak konsola nie wykrywa napedu to dioda miga ciagle . Cos masz z napedem . Kto ci robil konsole bo pamietam ze miales roda?
 

jendrej1

Świeżak
Świeżak
Odp: samoczynny reset..

Masz na 99% to samo co ja miałem i nikt nie mógł mi doradzić co to na pewno jest. Okazało się że mam uszkodzoną elektronikę napędu. Czasami napęd się otworzył, pograłem z 15-30 minut i reset konsoli bo tak właśnie reaguje konsola jak odłączysz jeden z ważniejszych podzespołów jak napęd czy dysk. Gdy włożyłem sprawny napęd to wszystko było w jak najlepszym porządku. Możesz spróbować wymienić
elektronikę napędu w serwisie u juchego.
 

jabar24

Banned
Użytkownik
Odp: samoczynny reset..

Piri001 napisał:
Spike ci dobrze powiedzial . Jak konsola nie wykrywa napedu to dioda miga ciagle . Cos masz z napedem . Kto ci robil konsole bo pamietam ze miales roda?
heh, roda miałem w starej konsoli - sprzedałem ją i kupiłem używkę od kumpla

A wracając do problemu - to faktycznie, już mi pewien człowiek doradził że to elektronika w napędzie.. no nic,zainwestje w tą elektronikę..może pomoże..

aha,mam jeszcze pytanie-raczej odpowiedź jest oczywista (NIE) , ale spytam, czy elektronika musi być z napędu z X360 ?? czy może być z PC.

POZDRAWIAM!!
 
P

Piri001

Guest
Odp: samoczynny reset..

Pytanie retoryczne zadales . A naped to chyba masz hitachi nie ? W nich czesto elektronika pada
 

jabar24

Banned
Użytkownik
Odp: samoczynny reset..

Piri001 napisał:
Pytanie retoryczne zadales . A naped to chyba masz hitachi nie ? W nich czesto elektronika pada
NIE - napęd mam samsunga ms28 - chodził jak żyleta !! w GTA IV - zero doczytywania !!
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: samoczynny reset..

Odepnij napęd i spróbuj coś pograć w dema. Jak nie będzie żadnego resa to będzie pewność że to przez napęd.
 

jabar24

Banned
Użytkownik
Odp: samoczynny reset..

spike200 napisał:
Odepnij napęd i spróbuj coś pograć w dema. Jak nie będzie żadnego resa to będzie pewność że to przez napęd.
taa, tylko że nie mam ani jednego demka :)

spoko, juz sie dowiedziałem żeby kabelek serial ata spróbować wymienić, a jak nie pomoże to elektronika do wymiany..
 
P

Piri001

Guest
Odp: samoczynny reset..

Jak chcesz te kable to ja mam na zbyciu
 

bartex85pl

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: samoczynny reset..

ja moge go kupic
 

Piri

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: samoczynny reset..

To widze ze bedziesz musial pisac do piriego na gg
 

jabar24

Banned
Użytkownik
Odp: samoczynny reset..

Witam, kabelek nie pomógł .... elektronika klękła ..

Napędzik wysłałem do naprawy (wyciąganie klucza-bo nie miałem zgranego na CD + wymiana elektroniki + ponowny flash)

Teraz czekam aż napędzik wróci, złoże X'a i wracam do GTA IV, bo jeszcze mase mi do przejścia zostało.

pozdrawiam wszystkich forumowiczów !! 8)
 

monias

Użytkownik
Użytkownik
Odp: samoczynny reset..

Ile Cię to wyniesie? Tak z ciekawości :) I u kogo?
 

jabar24

Banned
Użytkownik
Odp: samoczynny reset..

monias napisał:
Ile Cię to wyniesie? Tak z ciekawości :) I u kogo?
stówę taki interes, u pewnego znajomego ;) z innego forum
 

Do góry Bottom