Scalanie podzielonego obrazu ISO z plików *.000 *.001 ...

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
Zapewne wiele osób spotyka się z problemem sprawdzenia kompatybilności obrazu ISO z iXtreme czyli że obraz jest Stealth. Potrzebny będzie nam jedne program Total Commander najlepiej najnowsza wersja do pobrania z strony producenta.

1. Uruchamiamy program

2. Zaznaczamy pierwszy plik naszego obrazu czyli *.000

3. Następnie klikamy Plik następnie Scalaj pliki...


4. Proces trwa chwile, czekamy i mamy już salony obraz ISO

5. Teraz wystarczy tylko zmienić jego rozszerzenie na *.000 np. IMAGE.000

6. Edytujemy plik (np. za pomocą notatnika) *.dvd zmieniając:
LayerBreak=1913760
TSdoa.000
TSdoa.001
TSdoa.002
TSdoa.003
TSdoa.004
TSdoa.005
TSdoa.006
TSdoa.007
na
LayerBreak=1913760
IMAGE.000
gdzie IMAGE.000 to nasz scalony obraz.

7. Obraz jest gotowy do wypalenia bądź sprawdzenia kompatybilności z iXtreme.
 

Bl1zZ

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Scalanie podzielonego obrazu ISO z plików *.000 *.001 ...

Mhm... pierwszy raz jak scalalem (najnizszy plik mialem *.001) wyszlo mi rozszerzenie *.OUT, ale przerwalem. Potem mi wyszlo *.o00
To tak ma zostac jak mam dokladnie "b-dgr.o00", czy mam smieniac na "IMAGE.000"? Czy po prostu w pliku *.dvd dac dokladnie ta nazwe co mam?
Z gory dzieki bardzo za odpowiedz :)
 

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
Odp: Scalanie podzielonego obrazu ISO z plików *.000 *.001 ...

Może ci scalić jako IMAGE.OUT lub IMAGE.000 ważne, żeby rozmiar był odpowiedni czyli równy wielkości scalanych plików potem ręcznie zmienić rozszerzenie na *.ISO lub *.000 i powinno być ok. Co do pliku *.dvd jest to obojętne czy zmienisz nazwę obrazu iso czy zmienisz go w *.dvd ważne żeby było to samo.
 

jooker

Świeżak
Świeżak
Odp: Scalanie podzielonego obrazu ISO z plików *.000 *.001 ...

Poezja:D Danke!!!!!!
 

menfis

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Scalanie podzielonego obrazu ISO z plików *.000 *.001 ...

Moze ja dziwnie robie ale pliki 000,001 rozpakowuje za pomoca winrara i wtedy odrazu mam .dvd plik
 

Raikoh

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Scalanie podzielonego obrazu ISO z plików *.000 *.001 ...

Nic w tym dziwnego, raz trzeba tak a raz tak jak opisal bratanek.

Trzeba pamietac zeby najpierw sprobowac wypakowac winrarem, bo jezeli sie da a my najpierw scalimy to czeka nas reczne wybieranie tego samego pliku tyle razy ile bylo partow (bedziemy musieli to robic w czasie wypakowywania).
 

domciok13

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Scalanie podzielonego obrazu ISO z plików *.000 *.001 ...

mi tam i tak nie wyszło;/
 

x3600

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Scalanie podzielonego obrazu ISO z plików *.000 *.001 ...

:)
 

kondrat

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Scalanie podzielonego obrazu ISO z plików *.000 *.001 ...

da sie tez winrarem ;)
 

maniek750

Świeżak
Świeżak
Odp: Scalanie podzielonego obrazu ISO z plików *.000 *.001 ...

Mam mały problem :mad: scalilem wszystkie pliki Total Comanderem ale na koniec wychodzi mi komunikat "scalowanie pliku *.out zakonczone powodzeniem (blad nie odnaleziono pliku *.CRC)" :eek: A po tym wszystkim mam tylko jeden plik scalowany *.out zmieniam go na *.iso lub *.000 ale nie posiadam zadnego *.dvd ??? A jak probuje edytowac plik notatnikiem to wyskakuje komunikat ze plik jest zbyt duzy zeby edytowac tym programem! Prosze o pomoc z gory wielkie dzieki.
 

arturo_99

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Scalanie podzielonego obrazu ISO z plików *.000 *.001 ...

mam pytanko jeżeli chce sprawdzić kontabilnośći z iXtreme to który plik sprawdzam obraz czy ten utworzony w notatniku?
 

Tomiii

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Scalanie podzielonego obrazu ISO z plików *.000 *.001 ...

Witam to chyba oczywiste ze iso jak możesz sprawdzić stealth w pliku *.dvd jak tam tylko są informacje dla programu nagrywającego najlepiej pliki scalić programem Simple File Joiner

Link do programu:
http://www.peretek.com/files/sfjsetup.exe

1. Instalujemy program (normalny setup program jest darmowy)

2.Naciskamy na "Add..." dodajemy pliki do scalenia czyli *.000 , *.001 , *.002 itd

3.Naciskamy "Sort List"

4.Dajemy na "Join...:

5.Dajemy nazwe pliku (np. gra.iso)

6.Mamy gotowy plik wyjściowy (ewentualnie jeszcze patchujemy i nagrywamy)

Pozdrawiam

//EDIT
Aha plik *.dvd możemy utworzyć sami.
Otwieramy notatnik
Dodajemy do niego 2 linijki

nazwa pliku.iso
LayerBreak=1913776

i zapisujemy z taka samą nazwa jak plik *.iso
Zmieniamy rozszerzenie z *.txt na *.dvd

Przykład:
Zawartość pliku "DEAD OR ALIVE ULTIMATE.dvd"
-----------------------------------------------

DEAD OR ALIVE ULTIMATE.iso
LayerBreak=1913776

-----------------------------------------------
W katalogu mamy wiec scalony plik:
DEAD OR ALIVE ULTIMATE.iso
oraz plik utworzony w notatniku:
DEAD OR ALIVE ULTIMATE.dvd


Przy nagrywaniu np.: CloneCD wybieramy plik DEAD OR ALIVE ULTIMATE.dvd a nie iso.

Pozdrawiam

Nie pisz postów pod sobą, używaj przycisku "Modyfikuj" //spike200
 

Ukano

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Scalanie podzielonego obrazu ISO z plików *.000 *.001 ...

Ja scalam winrem - dziala bez zarzutu
 

ziomekkoko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Scalanie podzielonego obrazu ISO z plików *.000 *.001 ...

maniek750 napisał:
Mam mały problem :mad: scalilem wszystkie pliki Total Comanderem ale na koniec wychodzi mi komunikat "scalowanie pliku *.out zakonczone powodzeniem (blad nie odnaleziono pliku *.CRC)" :eek: A po tym wszystkim mam tylko jeden plik scalowany *.out zmieniam go na *.iso lub *.000 ale nie posiadam zadnego *.dvd ??? A jak probuje edytowac plik notatnikiem to wyskakuje komunikat ze plik jest zbyt duzy zeby edytowac tym programem! Prosze o pomoc z gory wielkie dzieki.
jak nagrałeś tom płytkę to ci działała bo mi wyskoczył ten sam błąd ale jak nagrałem na płytkę Philipsa to wczytuje do pewnego momentu dopóki nie chce zacząć grać i wtedy pisze ze nie może odczytać płyty i żebym ją wyczyścił szmatką z tym że ja mam plik DVD.

i tu właśnie moje pytanko czy to przez to że wystąpił ten błąd przy scalani czy przez płytę ?

Popracuj nad swoją ortografią... //spike200
 

WReki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Scalanie podzielonego obrazu ISO z plików *.000 *.001 ...

ja do tego jak scalac doszłem sam kilka miesiecy temu hehe... i nieraz wychodzą rózne rodzaju pliku np. *.pl] bo jak ktos np. dzieli plik a potem dopisuje do nazwy pliku np. [x360iso.pl] to potem przy scalaniu wychodzi rodzaj pliku *.pl] , aby temu zapobiec trzeba przed scalaniem usunąć to co ktos dopisał czyli w tym przypadku trzeba dać "Zmień Nazwe" a potem wymazać z nazwy pliku koncówke [x360iso.pl] i będzie git.....

PS. Nietrzeba wymazywać w każdym pliku tej koncówki co ktoś dopisał, wystarczy tylko w pierwszym pliku czyli w *.000 lub *.001
 

Zlocisz1234

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Scalanie podzielonego obrazu ISO z plików *.000 *.001 ...

Po co sie bawic total commanderem lepiej sciagnac HJSPLIT i spokój ma tylko kilka kb a moze scalic tak duze pliki...
 

pauleta150150

Użytkownik
Użytkownik
wielkie dzięki
 

deffc0n

Użytkownik
Użytkownik
Po co sie bawic total commanderem lepiej sciagnac HJSPLIT i spokój ma tylko kilka kb a moze scalic tak duze pliki...
Dobre, bo dla mnie TC to nieodzowny program na PC bez niego nie umiem pracowac :)
Jest najlepszym managerem do zarzadzania PC i polecam go all.
Pozdrawiam
 

goncerka93

Świeżak
Świeżak
Problem ze scalaniem.

Witam wszyskich mam mały problem gdyz przy scalaniu wyskakuje mi komunikat "write error: only NTRS file system supports files larger than 4 GB" Miejsce na dysku jest. Ale czemu pliki systemowe nie mogą być wieksze niz 4 Gb? wie ktos moze o co w tym chodzi? Z góry dziekuje
 

eXtrim

Użytkownik
Użytkownik
Rozpakowujesz to na partycji FAT32. Rozpakuj na partycji NTFS i będzie działać. FAT32 obsługuje tylko pliki do 4GB.
 

Do góry Bottom