Shuhei Yoshida był zaskoczony ekskluzywnością Rise of the Tomb Raider

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl




Moda na sukces trwa… Lub raczej moda na Larę Croft. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że piękna pani archeolog mogłaby zostać flagową pozycją Microsoftu, a dzisiaj w sprawie postanowił wypowiedzieć się sam Shuhei Yoshida, który był zaskoczony tym ogłoszeniem.

W rozmowie z Eurogamerem, Yoshida powiedział, że śledził konferencję Microsoftu na Twitterze i był bardzo zaskoczony informacją dotyczącą ekskluzywności Rise of the Tomb Raider. Nie wiedział o tej sytuacji wcześniej, chociaż podkreślił, że o planach mogły zostać poinformowane osoby odpowiedzialne za kontakt z zewnętrznymi deweloperami.

Przedstawiciel Sony przyglądał się reakcji społeczności i nie dziwi się takiemu emocjonalnemu podejściu do tego wydarzenia.
"Cokolwiek Microsoft zapowie, ludzie informują mnie o tym. Wiele osób jest zdenerwowanych, ponieważ podeszli do tego bardzo emocjonalnie. Niektórzy nawet twierdzą, że to koniec Tomb Raidera. Takie podejście jest pełne emocji."
Oczywiście, bardzo możliwe, że gra w końcu trafi na PlayStation 4, ale o to trzeba pytać między innymi Square Enix.
"To pytanie trzeba zadać Square Enix oraz Microsoftowi. Mam nadzieję, że gra wyjdzie na PlayStation 4. Ale co ja mogę powiedzieć? Mam tylko tajemniczą wiadomość od Phila Spencera (dotycząca przyszłości serii, mogliście ją wczoraj przeczytać na PPE – red.). "
Dziennikarz zapytał również o samą ekskluzywnością pozycji – niedawno otrzymaliśmy informację, że twórcy nie chcą ryzykować i pakować się w „ekskluzywność”, ponieważ jedna platforma nie zapewni odpowiednich zysków.

"Racja, może poza DLC, testami beta czy innymi zestawami. W obecnych czasach nawet marketing jest na wyłączność. Jeśli jesteś marketingowcem ze Square Enix i musisz prognozować sprzedaż gry, która nie wyjdzie na PlayStation 4, to Twoim zadaniem jest znalezienie rekompensaty tych wielu (w domyśle niesprzedanych -red.) egzemplarzy. "
Yoshida podkreślił, że w tej sytuacji musimy mieć świadomość jednego – Microsoft zapłacił mnóstwo pieniędzy, aby zapewnić sobie pierwszeństwo w tej produkcji.​

 

geometric77

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Po co się oni pchają w exy Tomb Raidera. Tym bardziej, jeżeli będzie to czasowy ex. Jeżeli brakuje im exkluzywności na xboxie to niech wymyślą coś nowego a nie pompują niepotrzebnie pieniądze w kotleta. Czasem nie rozumiem polityki MS, tak często strzelają sobie w stopę że za niedługo trzeba będzie ja upie****** przy samej *****.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Microsoft chwyta się wszystkiego aby mieć jakiś tytuł ekskluzywny na własność a prawda jest taka, że oprócz Quantum Break-a, Titanfall, Ryse: Sons Of Rome, Sunset Overdrive i Project Spark,Forza,Halo nie mają nic do zaoferowania graczom z nowych,ciekawych tytułów, które Xbox One posiadałby na własność. A o Sony wolę nie wspominać, bo po prostu miażdży giganta z Redmond w tym temacie. Mało tego. Sony nie musi mieć nowych marek. Zobaczcie co się dzieje po pojawieniu The Last Of Us Remastered. Gra nie schodzi z pierwszego miejsca od kilku tygodni. Znam masę ludzi co kupiło PS4 przede wszystkim dla tej gry. No ale nie ma co się oszukiwać. Ta gra na to w pełni zasługuje. A Gamescom dobitnie pokazał, że na tej konsoli o nowe marki i tytuły ekskluzywne nie musimy się martwić.
 

Do góry Bottom