Sieć: Podłączanie neostrady/radiówki bez użycia routera.

Laska

Użytkownik
Użytkownik
Poradnik zapożyczony z innego serwisu internetowego za zgodą autora ;)

Jeżeli chcesz podłączyć x0 do Liveboxa to robisz to tak samo
Uwaga Radiówkę podłączamy tak samo. Nie masz wejścia ethertnet w kompie kup to.
http://www.allegro.pl/item359511783_karta_sieciowa_rj45_na_usb_w_wa_od_reki.html


Wpierw należy podłączyć konsole z PC za pomocą kabla dodanego do Xbox360 w wersji Premium (nie wiem czy jest kabel w Core ) (lub zakupionego w sklepie kabla crossowanego rj-45 utp cat-5e [ew. cat-5 tez dobry jest ] ).

- Do karty sieciowej w PC podłaczamy kabel sieciowy od Xbox360 (przy wyłączonym PC) (screen nr1)
- Drugą końcówkę podłączamy do Xbox360 (przy wyłączonej konsoli) (screen nr2)
- Następnie właczamy PC-ta oraz X360

- W PC wchodzimy w PANEL STEROWANIA -> Połączenia sieciowe -> na karcie sieciowej do której jest podłaczony Xbox360 naciskamy prawy przycisk myszki i WŁAŚCIWOŚCI.
Najeżdżamy na "protokół internetowy TPC/IP" i klikamy WŁAŚCIOWŚCI. Następnie wpisujemy: (Uwaga! aby sprawdzić swoje DNS-y należy nacisnąć START -> uruchom -> wpisać: cmd -> ipconfig /all i tam są podane) (screen nr3)

-Następnie na karcie sieciowej od neostrady naciskamy prawy przycisk myszki i udostępniamy połączenie dla karty sieciowej do której jest podłaczony Xbox360 (screen nr4)

- Następnie należy wyłączyć firewall (w Panelu Sterowania) - robicie to na własną odpowiedzialność!

- W konsoli wchodzimy w SYSTEM > NETWORK SETTINGS > EDIT SETTINGS
I wpisujemy następujące dane (Uwaga! wpisz swój DNS!) (screeny nr5 , nr6, nr7)

- Po wpisaniu danych wracamy do menu i dajemy "test xbox live connection" (screen nr8)
Po kliknięciu testu widzimy taki oto ekran (screen nr9).


SCREEN 1 :

SCREEN 2 :

SCREEN 3 :

SCREEN 4 :

SCREEN 5 :

SCREEN 6 :

SCREEN 7 :

SCREEN 8 :

SCREEN 9 :
 

seanknw

Banned
Użytkownik
mam pytanie czy ta metoda działa tylko w momencie gdy obydwa sprzęty to jest PC i Xbox będą włączone razem ? Jeśli wyłączę komputer to automatycznie neta w konsoli też nie będzie ?
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
tak
 

meczek

Użytkownik
Użytkownik
A ja tu mam dziwny problem. Posiadam radiówkę, mam wszystko poustawiane i na XP za choinkę mi nie działa. Na drugim dysku bawiłem się win 7 RC i tam nawet gdy Xbox ma automatycznie wykryć IP wszystko śmiga bez najmniejszego problemu. Czy poza reinstalką XP macie jakieś pomysły co może być źle? A i przy udostępnianiu na XP wyskakuje błąd coś z serwerem RPC, ale to chyba wyłączyłem jakieś usługi :D
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
ostatnio walczyłem razem z użytkownikiem Kerpal z taka sytuacja. Jakos sobie z tym poradził.
Na priva dostałes jego gg. On bardzo sie bronił przed reinstalka. i jakos połatał ten system. Ja dla ciebie nie jest jakis wielki problem to zrob reinstal. bedzie działał na 100%
 

meczek

Użytkownik
Użytkownik
Pewnie zrobię, bo na 7 nie będę siedział tylko żeby grać na Xie;]


A jednak obejdzie się bez tego. Przychodzę z pracy, udostępniam neta, włączam X'a i działa :D
 

Zielu

Banned
Dzięki Laska !
 

Pawel100

Świeżak
Świeżak
GOTOWY KABEL SIECIOWY RJ-45 (8P8C)- 10m +ŁĄCZNIK (789736423) - Aukcje internetowe Allegro Mam pytanie czy ten kabel by był odpowiedni do podłączenia x360 przez podaną wyżej metodę?
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
nie bedzie pasowl. to jest prosty potrzebujesz cross
 

Vince0414

Świeżak
Świeżak
Mam pytanie może na troche inny temat ale bardzo proszę o pomoc. Chce połączyć dwa ix'y w sieć LAN z tym że ten drugi ix jest oddalony ode mnie o jakieś 200 metrów no i nie będe przecież kabla przeciągał tak daleko, czy istnieje jakiś sposob na podłaczenie w sieć Lan te ix'y Moźe za pomoca internetu, nie chodzi mi xboxlive, proszę o pomoc bo ja juz nie wiem, może radiówką PLEASE HELP !!! :(
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
hamaichi ??
 

Vince0414

Świeżak
Świeżak
hamaichi? Nie jestem zorientowany, na czym to polega?
 

Vince0414

Świeżak
Świeżak
Poczytałem troche i juz wiem mniej więcej o co chodzi z tym hamaichi mam pytanie jak to podłączyć , skonfigurować w pc jak i w x'ie
 

ToMaSz90

Użytkownik
Użytkownik
ja mam takie pytanie:
jak podłączyć się do xbox live w akademiku jak mam gniazdko w ścianie takie
jak do kabla od karty sieciowej.Podłączam do xboxa i nic się nie dzieje.Dodam że aby na komputerze mieć internet to muszę wprowadzić hasło i login.Proszę o pomoc jak skonfigurować w konsoli żeby mieć xbox live.
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
@UP
Nie podlaczysz sie normalnie,jedynie rpzez PC.Wlasnie przez te hasla;]
 

Artur449

Użytkownik
Użytkownik
Mógłby ktoś opisać ten sposob podłaczenia xboxa do neta na linuxie a najlepiej na ubuntu ?


EDIT:
dodam ze korzystam z ubuntu 9.10 i jak narazie udało mi sie przeisc przez pierwszy etap testu w xboxie czyli znalazl siec ale nie moze jeszcze znalesc PC

EDIT:
problem rozwiazalem wystarczylo troszke poszukac i po myslec i wszystko dziala

A tak dla osob zaintersowanych ktore maja ten sam problem to powiem ze korzystalem z tego http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=69637 ale jak ma ubuntu 9.10 nie wszystko jest tak samo po wiecej info piszcie na pw a mysle ze kazdy da sobie rade

EDIT:
niestety nic nie jest wieczne i po nastepnych uruchomieniu konsoli juz sie nie polaczylo wiec jesli ktos ma pomysl jak to zrobic to prosze pisac
 

Grygor25

Użytkownik
Użytkownik
moze mie ktos pokierowac jak udostepnic internet konsolce przez lapa ktory jest podlaczony pod modem pleya bede wdzieczny
 

Artur449

Użytkownik
Użytkownik
jak masz windowsa to po prostu zrob tak jak w pierwszym poscie nic prostszego
 

Grygor25

Użytkownik
Użytkownik
mam viste a tamto jest pod xp chyba, nie wiem czy soft w lapie robi jakas roznice??
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
nie robi
 

Do góry Bottom