Sieć: Podłączanie xbox 360 z routerem.

ufomen

Użytkownik
Użytkownik
1. Co nam będzie potrzebne?

*Router [testowane na LinkSys]
*Xbox [testowane na przerobionym]
*PC z zainstalowanym Xlinkiem
*Kabel prosty [nie crossowany]

2. Wchodzimy na stronę www.teamxlink.co.uk  Downloads u góry  Klikamy na strzałkę skierowaną w dół (obok download)  Widzimy na górze: ---Xlink Kai: Evolution 7--- i wybieramy pod tym napisem interesującą nas wersję (w zależności od tego jaki mamy system operacyjny) i klikamy, np. na Windows XP/ 2000/ Vista.
Powinno rozpocząć się pobieranie programu.

3. Gdy program się ściągnie wchodzimy znowu na stronę www.teamxlink.co.uk.
a potem klikamy na lewo od starego Downloads – SIGN UP!
Wpisujemy swoje dane (Xtag to twój Nick).

RADA! Co do email adress nie radzę podawać domeny interii, bo wiadomość bardzo długo idzie (mi do dzisiaj nie doszła), ja testowałem na www.o2.pl

4. Wchodzimy na swojego emaila (podanego wcześniej podczas rejestracji)
i otwieramy wiadomość otrzymaną od link.co.uk
Klikamy na link podany w tej wiadomości. Nasze konto zostało pomyślnie potwierdzone.

5. Instalujemy XLink (pobrany program z tej strony), proces instalacji jest łatwy, nie będę wyjaśniał niczego.

6. Potem uruchamiamy w zainstalowanym folderze KaiLaunch.
Logujemy się (wpisujemy Xtag i hasło).
Program działa, potrafisz się zalogować?? Nie ciesz się jeszcze, to dopiero…. 10%???

7. Połącz kablem prostym [nie crossowanym] routera z Xboxem.
Kabel prosty: nie wiesz co to? szukaj w www.google.pl szukając – skrętka, kabel prosty itp.

8. W ustawieniach routera (zapewne wiesz jak tam wbić…) odblokuj port 30000 UDP.
Wyłącz firewalla. W parametrach Xboxa wyłącz Static IP. Włącz np. Halo 2, wejdź w system link.

9. Jak jesteś zalogowany na Xlinku to weź naciśnij w tym programiku na Lupę, sprawdź czy w pozycji Network Reachable: yes, jeśli jest not yet, to poczekaj chwile, sprawdź czy wyłączony jest firewall lub port 30000 UDP jest nieodblokowany.

10. Jeśli masz yes to dalej: jak jesteś na zakładce LUPA, naciśnij na taki folder pod tymi ikonkami. Jeśli jest tam twoja konsola i jest napisane: Xbox/Xbox360 succesfuly, to świetnie.

11. Wejdź na globus Ziemi, potem platforma na której chcesz grać (Xbox), potem wybierz tryb gry (FirstPerson) potem grę (Halo2). Masz dostępne kontynenty.
Wejdź tam gdzie chcesz (na Europie jest mniejszy ping). Wybierz jakiś Server z hostem (na ikonie planety jest kabel podłączony). Wejdź. Widzisz dostępnych graczy.

12. Podejdź do Xboxa i jak jesteś na system linku to powinien Ci się wybrany Server pojawić. Jeśli interesuje Cię, wejdź – a jeśli nie to szukaj innego w Xlinku.

13. Jeśli podczas dołączania się do gry pojawi Ci się: You can’t join this party. To znaczy że albo masz Network Reachable: Not Yet albo firewall jest źle wyłączony.

POWODZENIA!
 

Sahdy84

Użytkownik
Użytkownik
Odp: TUTORIAL: Jak podłączyć Xboxa z routerem.

Świetny tutorial na pewno sie przyda ;)
 

james23

Świeżak
Świeżak
Odp: TUTORIAL: Jak podłączyć Xboxa z routerem.

zatrzymałem sie na 8 pkt nie wiem jak odblokowac ten port 30000 UDP i w parametrach Xboxa wyłącz Static IP. Prosze o pomoc krok po kroku jak to zrobic.
Pozdrawiam:)
 

sOrOwEczkA

Użytkownik
Użytkownik
Odp: TUTORIAL: Jak podłączyć Xboxa z routerem.

Dołaczam sie do prosby :p
 

FanXbox2

Użytkownik
Użytkownik
Odp: TUTORIAL: Jak podłączyć Xboxa z routerem.

ja tez
 

sebolek

Użytkownik
Użytkownik
Odp: TUTORIAL: Jak podłączyć Xboxa z routerem.

wbijasz w 192.168.1.1 (zalezy od routera) szukasz Port Forwarding / Port Triggering i add coustom czy jakoś tak i masz :pP wpisujesz name TCP/UDP starting dajesz tak jak w tutku ending tez i masz server ip adress sam juz nie wiem dalej niech sie wybowie Autor skoro napisał to wie :]
 

radek8

Użytkownik
Użytkownik
Odp: TUTORIAL: Jak podłączyć Xboxa z routerem.

nie chcę zakładać nowego tematu więc tutaj się zapytam, mam router, nie mam PC. Router specjalnie kupiłem aby mieć neta w całym mieszkaniu na laptopie, jak mam podłączyć swojego xboksa żebym mógł grać,ściągać itp. ??
jeszcze tylko dodam że nie mam w planach dokupywania tego urządzenia wirelles do konsoli
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: TUTORIAL: Jak podłączyć Xboxa z routerem.

radek8 ten temat był poruszany już na tym forum wiele razy, wystarczy poszukać
Luknij tu: http://www.onlinecenter.pl/Artykuly/Konfiguracje-Xbox-Live.html
 

kataklysm

Użytkownik
Użytkownik
nie do końca rozumiem co ma wporwadzać ten post, po co przekierowywać pory do gry ? u mnie wystarczy podłączyć konsole do routera na zwykłym DHCP i moge grac
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
wg mnie to nie jest tutorial jak polaczyc x z roterem tylko jak grac po linku lokalnym w internecie z innymi uzytkownikami bez posrednictwa xbox live
prosze o zmiane tematu :)
 

Yoshimori

Użytkownik
Użytkownik
Może trochę głupie pytanie, ale czy net w konsoli będzie dostępny w momencie, gdy komputer z xlinkiem będzie wyłączony? ;)
 

ufomen

Użytkownik
Użytkownik
nie.Komputer musi być włonczony jeżeli chcesz mieć neta w x360 a kompa wyłonczonego podłoncz x360 bezpośrednio do modemu.
 

Luksza

Użytkownik
Użytkownik
Czyli jednak można podłączyć x'a bezpośrednio do modemu ? Podłączam i wszystko działa nie musze kombinować nic z routerami itp ?
 

damianwroc

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Mam pytanie, jest możliwość podlączenia Xboxa z netem jak poniżej?

X360 -> Mój router -> Router sasiąda - > dostawca netu.
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Tak tylko własciwie tobie już zamiast routera wystarczy switch adresacje i tak juz przyzna Ci router sasiada.
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Czyli jednak można podłączyć x'a bezpośrednio do modemu ? Podłączam i wszystko działa nie musze kombinować nic z routerami itp ?

Tylko w takim wwypadku jesli twój modem ma wyjscie w rjotce a nie tylko usb( jak znam zycie to niema rjotke maja modemy dsl)
 

kotiv

Użytkownik
Użytkownik
te porty musza byc odblokowane
TCP 80
UDP 88
UDP 3074
TCP 3074
UDP 53
TCP 53
ale zalezy to od routera ,czasem opcja UPNP sama przekieruje ,wtedy musi byc włączona
 

WiLdBartMan

Świeżak
Świeżak
Mam router Edimax-a czy też muszę sciągać te programy z tutka żeby mi śmigało?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Mam router Edimax-a czy też muszę sciągać te programy z tutka żeby mi śmigało?

Nie to nie jest połączenie xbox live tylko, połączenie xlink dla tych którzy mają np bana. Tu masz mojego tutka robionego na edimaxie Tutorial Jak połączyć Xbox 360 do live przez router - Forum XBOXOnline.pl
 

WiLdBartMan

Świeżak
Świeżak
100krotne dzięki:) Ciekawe czy jak w ten sposób podłączę x-a z routerem do live to pojdzie wmc :DD
 

Do góry Bottom