Slim + wifi

xluki

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Mam problem z podłączeniem Xklocka do internetu za pomoca Wifi. Posiadam router Thompson Tcw750-4, ktory otrzymalem z Vectry. Otóż przechodze do konfiguracji sieci i wpisując kod WPA2 konsola probuje sie polaczyc niestety bez skutku... Prosiłbym o jakiekolwiek podpowiedzi, poniewaz jestem w tym temacie zielony.

xluki

Użytkownik
Użytkownik
192.168.1.1 wyskakuje bład. Nic nie zmieniałem w ustawieniach routeru. Mozliwe ze antywirus ESET blokuje?

sreberko

Użytkownik
Użytkownik
Router ten konfiguruje się poprzez adres -
Link ukryty dla gości, zaloguj się lub zarejestruj na forum.

Google.pl -> to nie boli, ani za to się nie płaci.

Są różne routery i różnie się je konfiguruje, także pisanie na oślep 192.168.1.1 mija się w celem!

Sprawdź czy nie masz włączonego filtrowania MAC adresu, być może konsola błędnie czyta ustawienia klucza, może masz WPA, a widzi WEP, zdarza się czasem. Zobacz dokładnie jakiego szyfrowania używasz, oraz jakie masz hasło. Blokowanie portów nie ma nic do rzeczy, ponieważ i tak byś się połączył. Później miałbyś problemy z graniem. Czasem jak odbiornik jest daleko od nadajnika i jest słaby sygnał jest problem z połączeniem się i może być tak, że będziesz miał komunikat o złym haśle.

Jeżeli masz ustawione przydzielanie IP przez DHCP - a zapewne masz, bo nic nie kombinowałeś - to nie wpisujesz IP ręcznie. Widać sami sieciowcy siedzą tu na forum, tylko niewiele wiedzą.

xluki

Użytkownik
Użytkownik
Właśnie nic nie zmieniałem a hasła do routera nie mam... lipa totalna bo widzi sieć i pokazuje, ze sygnal jest bardzo dobry. Dzisiaj podlaczylem pod Xboxa router kablem Ethernet i dalej ****... próbuje się lączyć i nic z tego dalej.

Do góry