sluchawki

PL M4RC1N

Użytkownik
Użytkownik
witam chcę kupić b.dobre słuchawki do grania na konsoli x360 .
Mam kino domowe yamaha RX-V459
Zależy mi na dobrej jakośći 5.1 i żebym mógł grać online w cod i rozmawiać ze znajomymi .
Ciekawy jestem jak śie je podlącza czy do kina czy do konsoli i jak ten hedset osobno do yoistica czy jak tam
 

mihcal5

Banned
nie da rady tak albo słuchawki albo headset, a headset podłączasz do pada a słuchawki chyba do tv (jak coś źle napisałem to niech ktoś mnie poprawi)
 

yoshipl

Użytkownik
Użytkownik
Może zacznijmy od określenia ceny, bo za dużo tu nie wiadomych.
Zależy Ci na słuchawkach 5.1 (za dużego wyboru raczej nie ma) czy ogólnie przestrzeni ( w słuchawkach stereo)?
 

PL M4RC1N

Użytkownik
Użytkownik
max 600 zl
znalazlem coś takiego http://www.youtube.com/watch?v=Rnn0evOO7pg
 

yoshipl

Użytkownik
Użytkownik
Też mi to przyszło na myśl. Na Allegro ok. 700 chyba.
Polecałbym skonfrontować ze sobą parę recenzji tego sprzętu (pewnie jest nie jedna), najlepiej na zagranicznych stronach, bo nawet dzisiaj natknąłem się na temat o słuchawkach do grania, ale nastawionych na technologie Dolby Headphones i tam opinia była nie pochlebna.

EDIT:
Wspomniany artykuł
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1285726
 

PL M4RC1N

Użytkownik
Użytkownik
a sennheiser pc 360
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Po 1 wybij sobie z głowy słuchawki razem z mikrofonem bo to w większości jeden wielki KRAP
Najczęściej w środku siedzą badziewne głośniki. Ludzie je i tak będą kupować bo przecież mają napisane 'for gamers' / recommended by fata1ity..

Wybierz coś z tego
TOP-10 słuchawki - nasze typy na udany zakup. Słuchawki za ~250-300 złotych i droższe. Benchmark.pl
 

h-y-d-e

Użytkownik
Użytkownik
Dedykowane do xbox-a 7.1 z headsetem
Xbox 360 Dolby 7.1 Surround Sound Gaming Headset | Ear Force X41 | Turtle Beach
Są też tańsze opcje, samo stereo czy na kablu. Do kpienia na e-bayu i w bardzo nielicznych sklepach sprowadzających z zachodu, oficjalnie w PL nie ma.
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
A czym się różnią dedykowane od tych nie dedykowanych?
Jak widzicie marketing działa.
W dodatku te wszystkie 5.1/7.1 to też pic na wode
Na necie jest dużo artykułów na stronach o sprzęcie muzycznym i jest to tam doskonale wyjaśnione
 

yoshipl

Użytkownik
Użytkownik
Po 1 wybij sobie z głowy słuchawki razem z mikrofonem bo to w większości jeden wielki KRAP
Najczęściej w środku siedzą badziewne głośniki. Ludzie je i tak będą kupować bo przecież mają napisane 'for gamers' / recommended by fata1ity..

Wybierz coś z tego
TOP-10 słuchawki - nasze typy na udany zakup. Słuchawki za ~250-300 złotych i droższe. Benchmark.pl
Ten "Top 10" jest trochę nie na temat, a nawet dużo nie na temat, bo to spis słuchawek stricte do muzyki, a nie gier i filmów. Chyba, że parę modeli z górnego przedziału CAL, HD555.
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Czyli według Ciebie producenci tworza słuchawki specjalnie do oglądania filmów i grania w gry...
Nie ma słuchawek przeznaczonych specjalnie DO GIER ani DO FILMÓW. Jeśli słuchawki świetnie odtwarzają muzykę to i świetnie nadają się do innego rodzaju odsłuchu(pomijając oczywiście w niektórych modelach basy/tony etc które do jednych utworów pasują a do innych niezbyt)
Moge rówież przypuszczać, że skoro autor postu nie jest związany z muzyką dośc blisko to pewnie nie zauważy róznicy między słuchawkami za 200zł a za 500zł
Ja osobiście polecem tak jak kolega wyżej HD555 i Creative Aurvana
 

dmoroz89

Użytkownik
Użytkownik
mowisz ze chcesz wydac max 600zl, tak wiec ja na Twoim miejscu wstrzymalbym sie z kupnem tych sluchawek i poczekal na sluchawki Razer Chimaera w wersji 5.1, beda one kosztowaly cos wlasnie w okolicy 600zł, w tym bedziesz mial dzwiek 5.1 bezposrednio z konsoli i przy tym bedzie mozna tez rozmawiac ze znajomymi ( sluchawki te posiadaja mikrofon ). Sluchawki beda bezprzewowodowe, akumulatorki beda wytrzymywaly okolo 8h pracy non-stop w sluchawkach w wersji 5.1, do tego stacja dokujaca od nich dziala jako ladowarka, a same sluchawki beda zasilane bateriami 2xAAA
 

Nokia5800xm

Użytkownik
Użytkownik
Ja mam Turtle Beach x41.MASAKRA,Polecam.Bedziesz na bank zadowolony

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

yoshipl

Użytkownik
Użytkownik
Czyli według Ciebie producenci tworza słuchawki specjalnie do oglądania filmów i grania w gry...
Nie ma słuchawek przeznaczonych specjalnie DO GIER ani DO FILMÓW. Jeśli słuchawki świetnie odtwarzają muzykę to i świetnie nadają się do innego rodzaju odsłuchu(pomijając oczywiście w niektórych modelach basy/tony etc które do jednych utworów pasują a do innych niezbyt)
Moge rówież przypuszczać, że skoro autor postu nie jest związany z muzyką dośc blisko to pewnie nie zauważy róznicy między słuchawkami za 200zł a za 500zł
Ja osobiście polecem tak jak kolega wyżej HD555 i Creative Aurvana
Oczywiście, że tak (są tworzone słuchawki do gier i filmów, ale to głównie marketingowy bełkot).
Generalnie, można śmiało wyróżnić cechy słuchawek które świadczą o ich zastosowaniu, albo raczej przeważają w jednym zastosowaniu nad drugim. W przypadku gier i filmów, to przede wszystkim duży przetwornik - 40 - 50mm, zamknięta konstrukcja (chociaż do grania on-line bardziej sprawdzi się otwarta, dla dokładniejszego pozycjonowania przeciwników), szeroka scena.
Słuchawki mogą świetnie odtwarzać muzykę, ale nie koniecznie będą nadawać się do innego rodzaju odsłuchu.
Wracając do słuchawek 5.1 to ciężko mi uwierzyć, żeby były zupełnie beznadziejne, może przecenione. A czy autor postu zauważy różnice w słuchawkach za 200 i za 500zł? może nie od razu, ale po stosownym odsłuchu z pewnością.
 

h-y-d-e

Użytkownik
Użytkownik
A czym się różnią dedykowane od tych nie dedykowanych?
Tym, że są od razu z headsetem i jest to tak rozwiązane, że nawet w ferworze wybuchów usłyszysz co inni gracze mówią. Tym, że masz pewność, że bezprzewodowy pad nie będzie dawał zakłóceń na słuchawki (co się zdarza w przypadku słuchawek bezprzewodowych). Tym, że słuchawki są zasilane z xboxa, audio idzie bezpośrednio z wyjścia optycznego xboxa i jeszcze troche by się znalazło.
Oczywistym jest, że bezprzewodowe słuchawki grają gorzej niż przewodowe, ale te przeze mnie wymienione ponoć w grach sprawują się nieźle.
Bzdurą wydaje się też system 7.1 w słuchawkach, jednak podobno rzeczywiście nieźle to działa.
 

dmoroz89

Użytkownik
Użytkownik
ok, tylko po co komu sluchawki z dzwiekiem 7.1 do x'a ? skoro on obsluguje tylko 5.1 ?;o jesli sie myle to mnie poprawcie, ale watpie w to, bo mialem spory problem z doborem sprzetu audio do niego wiec troche poczytalem :p
 

h-y-d-e

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem, ale to nie jest produkt kupiony na targu od Koreańczyka, więc pewnie jakiś ens w tym jest :)
W faq piszą:
How does Dolby® Headphone technology create 7.1 surround sound with the stereo X41 headset?
Most XBOX 360 ® games include a surround sound audio track that’s encoded in Dolby Digital format, which is accessed by using the XBOX® digital output connector. In order to hear the surround sound, your audio system has to split this digital stream into 5.1 or 7.1 channels (depending on the game), each of which is sent to the individual surround sound speakers in your home theater speaker system.

The X41 transmitter includes a digital signal processor (DSP) that splits the Dolby Digital audio stream into 7.1 channels. It then uses Dolby Headphone post-processing with Head-Related Transfer Function (HRTF) technology to combine these individual channels into a special type of stereo signal that mimics the way your ears hear natural sound. The result is an astoundingly accurate surround sound experience with wireless stereo headphones.
 

danieltda

Użytkownik
Użytkownik
a nie lepiej kupic tradycyjne kino domowe ? ;)
 

h-y-d-e

Użytkownik
Użytkownik
@up
a jeśli ktoś chce grać w nocy kiedy domownicy śpią :)
 

PL M4RC1N

Użytkownik
Użytkownik
kino domowe to mam zajebis... do grania ale mi chodzi o granie w nocy kina nie dam głośno ale znalazłem słuchawki tritton ax 720 ciekawia mnie opinie, bo jak narazie to lepszych chyba do grania nie znalazłem , na allegro kosztuja499
 

Do góry Bottom