Sony bedzie wykluczać piratów z PSN

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Squashik

Banned
Koncern Sony Computer Entertainment zapowiedział w blogu poświęconym PlayStation 3 poważne konsekwencje dla piratów oprogramowania. Gracze korzystający na konsolach z nielegalnych kopii lub zmodyfikowanych wersji firmware'u będą na stałe wykluczani z PlayStation Network (PSN) i serwisu Qriocity oferującego muzykę i filmy.

Dostęp do PSN jest niezbędny między innymi do rozgrywania pojedynków w trybie wieloosobowym oraz zakupu gier, dodatkowych materiałów i filmów w PlayStation Store. Od niedawna pierwsze gry przeznaczone do pobrania sprawdzają przy każdym starcie autentyczność produkcji za pośrednictwem PSN.

Użytkownicy, którym zostanie odebrany dostęp do PSN, podczas próby logowania ujrzą komunikat o błędzie 0x8002A227. Na forach dla graczy pojawiają się już informacje o pierwszych przypadkach zastosowania blokady. Według własnych informacji firma Sony wprowadziła do aktualnego firmware'u 3.56 dla konsoli PS3 opcję, która bez powiadamiania użytkownika pozwala w trakcie logowania do PSN na pobranie i uruchomienie programu weryfikacyjnego – sprawdza on system pod kątem zmodyfikowanych wersji firmware'u bądź sprzętu oraz nielegalnych kopii oprogramowania. Sony wzywa użytkowników do usunięcia z systemu wszelkich narzędzi hakerskich, zmodyfikowanych wersji firmware'u i nielegalnych kopii oprogramowania, jeśli nie chcą ryzykować wykluczenia.

ŹRÓDŁO: WP.PL
 

Szpaner94

Banned
Źródło : WP.pl - Ci to są poinformowani...

BTW. Chyba każdy się tego spodziewał ;). Żadna nowina... dziwi mnie tylko fakt, ze Sony dopiero teraz zaczęło banować piratów. W porównaniu z M$ - oni w ogóle nie znają zjawiska "piracenia" ;).
 

eekz

Użytkownik
Użytkownik
No to ja jako ripostę na to zapodam ciekawą lekturę. Jest wielce prawdopodobne że piraci mogą sami siebie odbanowywać ;)
źródło Can PlayStation 3 hackers now unban themselves?
 

sid2007

Użytkownik
Użytkownik
Piractwo na PS3 powoli staje się jeszcze poważniejsze niż na Xboksie...żal patrzeć jak Sony sobie z nim nie radzi. I tak zresztą nie ma szans.
Tak jak kolega wyżej. Nie dość , że piraci mogą włamać się do innej konsoli przez PSN i wykraść np. numer karty płatniczej , to jeszcze sami mogą unbanować sobie konsolkę posiadając inne ID PS3... A do tego tworzą własny odpowiednik PSN ( PSKinect?) Co to się wyprawia...
 

Dogg

Użytkownik
Użytkownik
Jak już piracić, to na całego. Czekamy na odpowiedź Jecha :)
 

Diabolique

Użytkownik
Użytkownik
to tylko zacheca mnie coraz bardziej do zakupu ps3 dla ekskluziwow i homebrew
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Tylko na 3.56 nie działają modyfikacje:D To co ma weryfikować :D
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
śmiali się z MS a teraz sami mają problemy :) powinni zając się tym np:

YouTube - Unfair aimbot
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
I tak zaraz hakerzy to obejdą i tak w kółko bo to ich praca i ludzie ich za to dotują ;) Będzie to samo co z X'em - zabawa w kotka i myszkę - nie ma co dłużej myśleć
 

Wujek WilQ

Użytkownik
Użytkownik
No to sony ma problemiki i to spore. Ciekawe co na to fanboje ps'a :D
@mnih i w takich momentach cieszę się że mam xboxa
 

T0Mmy

Banned
"Zabawa w kotka i myszkę " Przynajmniej walczą z piractwem zamiast bezmyślnie siedzieć jak MS.
 

bgszef

Banned
"Zabawa w kotka i myszkę " Przynajmniej walczą z piractwem zamiast bezmyślnie siedzieć jak MS.
No i powinienes sie cieszyc, ze nie mamy takich problemow lol...
 

Cronos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
"Zabawa w kotka i myszkę " Przynajmniej walczą z piractwem zamiast bezmyślnie siedzieć jak MS.
MS bezmyślnie siedzi? Ciekawe rzeczy opowiadasz. O wiele lepiej ogarnia temat niż $ony i nie ma takich jaj.
A co do tematu przyłączam się do opinii, że to było do przewidzenia.
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
"Zabawa w kotka i myszkę " Przynajmniej walczą z piractwem zamiast bezmyślnie siedzieć jak MS.
Ehh powiedział koleś z iXtreme konsoli ;)


MS siedzi bezczynnie? W każdej chwili może bany posypać i dodać AP 2.5 do każdej gry ;) A Sony jest w d00pie ;)
 

kufer111

Banned
Użytkownik
grałem u kumpla na ps3 w moderna 2 i black opsa i powiem tak że cziterów od h..a i sony ma w ***** prawdziwych graczy ze skillem nic nie robiąc z poprawą zabezpieczeń gier z funkcją online
 

Arii

Użytkownik
Użytkownik
Ta sama historia co z X'em :) nie ma bata na pirata :)
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
Teraz ciesze się, że JTAG jest już praktycznie nie możliwy i nie mamy takich problemów ;]










@down
Coś za coś ;]
 

Diabolique

Użytkownik
Użytkownik
tyle ze jtag dawal duze mozliwosci. wiec nie wiem z czego tu sie cieszyc :p
 

piotrek95pl

Użytkownik
Użytkownik
i jak zawsze minie troche czasu i hakerzy to obejda potem sony zrobi cos nowego i znowu czas na hakerow... i tak w kółko
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
MS bezmyślnie siedzi? Ciekawe rzeczy opowiadasz. O wiele lepiej ogarnia temat niż $ony i nie ma takich jaj.
Jakby konsole z jtag miały dostęp do xbl to też byś miał takie jaja :D
MS siedzi bezczynnie? W każdej chwili może bany posypać i dodać AP 2.5 do każdej gry ;)
To jest właśnie bezczynność - może ale tego nie robi :) Sony coś próbuje, tylko nieudolnie :p

A co do tematu, z tego co wiem już jest sposób na bana :D
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom