Spalony dysk

filipos107

Użytkownik
Użytkownik
Chciałem podłączyć oryginalny dysk od slima do pc korzystając z przejściówki Molex>Sata(zasilanie). Komputer miałem wtedy włączony i przez przypadek gdy chciałem podłączyć Molexa pomyliłem się i zamiast 6 V dałem 12 i na odwrót następnie zrobił się reset kompa. Nie czuć żeby dysk się się spalił. Gdy następnie podłączyłem dysk (poprawnie :) ) zaczął się grzać ale nie startuje. Nie wiem co robić da się go jakoś naprawić ::confused:
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Upaliłeś elektronikę dysku jest w sumie do wymiany, masz gwarancje na konsole to możesz spróbować wysłać konsole z dyskiem ze nie działa dysk ale nie masz pewności czy nie będzie śladu upalenia na samej elektronice dysku, no chyba ze rozbierzesz obudowę dysku i zobaczysz ale czy można ja bez śladu rozebrać nie wiem, nie próbowałem, jak nie ma śladu upalenia to nie dojdą i wymienia dysk
 

filipos107

Użytkownik
Użytkownik
Gwarancji nie ma :( bo sprawdzałem napęd, czyli pozostaje wymiana elektroniki? A wiesz może co to za firma i model dysku
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Nie wymienisz elektroniki bo nigdzie takowej nie kupisz, pozostaje kupno dysku oryginalnego lub wd 250 np bevs/bevt itp
 

filipos107

Użytkownik
Użytkownik
A można uratować jakoś dane
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Jesli dysk nie wlacza sie to tylko specjalistyczne firmy ale to sa koszta przewyższające wartość konsoli
 

pirania36

Użytkownik
Użytkownik
jakos uratowac dane mozna lecz nie domowymi sposobami na dysku jest autorski format plikow mozna dac taki dysk firmie do odzyskiwania danych lecz watpie zebys sie na to skusil troche sobie licza za takie operacje
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Odczytanie zawartości dysku xboxa to nie problem sa do tego programy ale dysk nie wstaje wiec trzeba go reanimować robiac dla niego elektronikę lub sprowadzając nowa, nie oplaca sie ratować tego dysku
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Na gwarancje wysyła się sam dysk nie razem z konsolą
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
No to tyle dobrze, wiec wymienia go
 

filipos107

Użytkownik
Użytkownik
a gdzie to się wysyła ? :) chodzi mi o adres
JUŻ WIEM
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Zadzwoń na infolinie dostaniesz adres do wysyłki, zrobią zlecenie na wymianę hdd. Więcej w temacie gwarancja
 

filipos107

Użytkownik
Użytkownik
Mogę to zrobić na xbox.com ?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Telefonicznie

Wysłano z LG-P500 z użyciem Tapatalk
 
Jeżeli masz gwarancje to MS wymieni bez zadnych problemów dysk. Nie sprawdzaja czy jest spalony itd. Daja nowke sztuke. Tylko warunek - trzeba im foto paragonu wyslac. Kurier zabiera, poczta przychodzi.
 

filipos107

Użytkownik
Użytkownik
Będę mógł przywrócić zakupione gry z profilu na nowy dysk ?
 

Do góry Bottom