Sprzedaż konsoli Xbox one s

Umberto19

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich.
Chcialbym sprzedac swoja konsole xbox one s na jej dysku twardym znajduja sie trzy gry w wersji cyfrowej chcialbym je sprzedac razem z konsola czy jest mozliwosc zebym zachowal swoje konto microsoft oczywiscie bez gier ktore na nim sa , w taki sposób ze osoba ktora kupi konsole bedzie mogla bez problemu grac na swoim koncie a ja ciagle bede mial swoje konto ?
Jeżeli nie da się w taki sposób to co moglibyście mi poradzić dodam że używam swojego konta Microsoft do logowania się na swój PC.
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Jedyna możliwość to zostawić konsolę domową na koncie, a konto z konsoli usunąć. Na dzień dzisiejszy nie da się migrować licencji pomiędzy kontami. To jest i tak rozwiązanie czasowe, do póki konsola będzie ustawiona jako domowa.
Inna możliwość to utworzenie nowego konta, a stare (na którym są gry) podarować razem z konsolą.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Możesz sprzedać gry z kontem choć to wbrew regulaminowy MS to nikt z tego powodu sankcji nie wyciągnie. Sprzedawanie gier bez konta to cwaniactwo i tacy żerują na niewiedzy kupującego.
 

Gs11

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Możesz sprzedać gry z kontem choć to wbrew regulaminowy MS to nikt z tego powodu sankcji nie wyciągnie. Sprzedawanie gier bez konta to cwaniactwo i tacy żerują na niewiedzy kupującego.
W sensie, ze kupujac gre bez dostepu do konta ms/mail, wlasciciel moze zdalnie wylogowac z konta na konsoli, zmienic haslo do konta i wtedy kupujacy straci dostpe do sciagnietej gry na swojej konsoli?

Jak to dokladnie dziala?Sam sie zastanawialem nad kupnem wersji cyfrowej z tzw "tanszych zrodel".
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
W sensie, ze kupujac gre bez dostepu do konta ms/mail, wlasciciel moze zdalnie wylogowac z konta na konsoli, zmienic haslo do konta i wtedy kupujacy straci dostpe do sciagnietej gry na swojej konsoli?

Jak to dokladnie dziala?Sam sie zastanawialem nad kupnem wersji cyfrowej z tzw "tanszych zrodel".
Właściciel może usunąć konsole domową (usunąć z automatu licencje na gry, z którymi sprzedał konsole) przez neta na koncie i już jest po ptokach ;) Zmiana hasła też jest możliwa.
 

Gs11

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Właściciel może usunąć konsole domową (usunąć z automatu licencje na gry, z którymi sprzedał konsole) przez neta na koncie i już jest po ptokach ;) Zmiana hasła też jest możliwa.
no ok, usuniecie konta przez neta faktycznie spowoduje utrate dostepu

ale sama zmiana hasla do logowania, chyba nie bedzie skutkowac utrata dostepu do gier, poki konto bedzie aktywne na konsoli

bardziej interesuje mnie pytanie, czy zmieniajac haslo automatycznie usuwa konto ze wszystkich konsol na jakich jest aktywowane jako "konsola domowa"
 

Umberto19

Świeżak
Świeżak
W sensie, ze kupujac gre bez dostepu do konta ms/mail, wlasciciel moze zdalnie wylogowac z konta na konsoli, zmienic haslo do konta i wtedy kupujacy straci dostpe do sciagnietej gry na swojej konsoli?

Jak to dokladnie dziala?Sam sie zastanawialem nad kupnem wersji cyfrowej z tzw "tanszych zrodel".
Mi się wydaje że chodziło mu o to że jak ktoś będzie chciał kupić z cyfrowymi wersjami to muszę mu oddać całkowicie konto ale przed tym trzeba skasować wszystkie swoje dane osobowe oraz płatnicze
 

Gs11

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Na jakiej zasadzie w takim razie sprzedaja te oferty gier xbox/ps4 na allegro w wersji cyfrowej?Sprzedaja dostep do tego SAMEGO konta wielu osobom i co? Jesli usunie konsole domowa z 1 konta, to przeciez 2 osoba juz nie bedzie miala dostepu.

Czy moze jednak sa to rozne konta, tylko z "trzecich zrodel"?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Na jakiej zasadzie w takim razie sprzedaja te oferty gier xbox/ps4 na allegro w wersji cyfrowej?Sprzedaja dostep do tego SAMEGO konta wielu osobom i co? Jesli usunie konsole domowa z 1 konta, to przeciez 2 osoba juz nie bedzie miala dostepu.

Czy moze jednak sa to rozne konta, tylko z "trzecich zrodel"?
Te konta z allegro już dawno mają wyczerpany limit konsol domowych. Wygląda to tak, że 10 cebulaków ma dostęp do 1 konta z grą i się nawzajem wyrzucają z konta żeby móc sobie pograć. Nawet jak dajesz grę offline to i tak konsola na Tobie wymusi konieczność połączenia się z siecią w celu sprawdzenia czy posiadasz licencję na tą grę.
 

Gs11

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
W taki sam sposób działa to na ps4? Tam z tego co wiem, można deaktywować konsolę 1 na pół roku przes stronę, jeśli ktoś inny sięz zaloguje w tym samym czasie, to 2 osobę przecież wyrzuci/nie zaloguje sie.

Skad w takim razie tylke chetnych i brak negatywnych ocen na tym allegro. Poza tym ci tzw/ sprzedawcy w opisach twierdza, ze gra jest 1 do pobrania i ze mozna grac na swoich kontach.

Wiec jak to w koncu jest, skoro czy to na xbox czy ps jest ograniczona liczba domowych systemow/konsol.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Bo normalnie grasz na swoim koncie, ale grasz póki masz dostęp do gry z januszowego konta. Jaśniej Ci się już nie da napisać...
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Normalnie sprzedają gry ludziom i dopóki na konto można się zalogować to gra działa bo przez logowanie licencja jest...
tak samo granie offline jest dopóki konsola nie dostanie sieci... ogólnie takie granie to szajs na takich kontach bo offline się save nie synchronizuje nawet ... gość zmieni pass na koncie waywali przez strone konsole domowa i nara tyle z grania... zmienia email do logowania i sprzedaje konto ludziom na innej aukcji tak to działa biznes się kręci... Liczę na to że MS wpadnie jak to zablokować i się skończy albo powinni zacząć banować takie konta co w zakładce devices mają po 50 numerów seryjnych konsol... bo i takie konta widziałem... Gry się kupuje w store albo z kodów u sprzedawców a nie na kontach...
 

Gs11

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
nie mam zamiaru kupowac takich kont, bana i takiego grania mi nie potrzeba

pytam tylko z technicznego punktu

bo na ps4 konsole mozna juz deaktywowac bodajze 1/2 na pol roku przez strone.. wiec dziwi mnie ze ms daje sie tak latwo obejsc

jaki jest limit konsol domowych na xboxie?
 
Ostatnia edycja:

Gs11

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Normalnie sprzedają gry ludziom i dopóki na konto można się zalogować to gra działa bo przez logowanie licencja jest...
tak samo granie offline jest dopóki konsola nie dostanie sieci..
to w koncu jak? zeby grac nawet offline i tak MUSISZ sie zalogowac, wiec trzeba sie polaczyc z siecia
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
to w koncu jak? zeby grac nawet offline i tak MUSISZ sie zalogowac, wiec trzeba sie polaczyc z siecia
Nie trzeba. Zanim coś napiszesz to najpierw to sprawdź, a później pisz głupoty. Offline także da się zalogować profil na konsoli. Na każde konto jest limit 5 konsol/rok. Na samej konsoli można chyba maksymalnie w jednym czasie mieć 16 konsol domowych ustawionych. Żeby móc grać w grę z innego konta na swoim to bez domowej konsoli musisz zalogować profil z grą i przejść na swój profil i możesz grać.
 

Gs11

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czyli nawet majac zalogowane inne konto, ktore nie jest ustawione jako domowa konsola, mozna grac na swoim koncie?

Czyli wystarczy zalogowac sie na profil- nie do sieci- i mozna grac?

Jesli tak to kiepskie zabezpieczenie ms, na ps4 musisz miec ustawione konto jako podstawowe, zeby moc korzystac z gier z 2 konta na swoim koncie.Poza tym zeby korzystac z konta gosc- nie zalogowanego jako podstawowe- musisz byc wpisany do sieci. Z tego co piszesz wyniak ze ms marne te zabezpieczenia.


tak samo granie offline jest dopóki konsola nie dostanie sieci
odnosze sie do tego powyzej: Czyli jak konsola dostanie siec to wtedy automatycznie wylogowuje z konta, jesli jest ktos w tym samym czasie zalogowany i podpiety do sieci?

Konto ustawione jako podstawowe rozumiem, ze to inny przypadek. Wtedy nawet będąc niezalogowanym, czy też z włączonym internetem czy bez mozna i tak korzystac z tytulow tego konta na swoim ?

sorry za zamieszanie, po prostu duzo tych mozliwosci, interesuje mnie jak to dziala, patrzac na kwestie zabezpieczen ms i ps
 
Ostatnia edycja:

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
zalogowany i podpiety do sieci?
Tak i licencja znika...
 

Gs11

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ok rozumiem

ale jesli to co @kuleczka91 napisala/napisal jest prawda i mozna grac na swoim koncie uzywajac gier z konta, ktore ani nie jest ustawione jako podstawowe ani nie narzuca obowiazku zalogowania sie do sieci-nie profilu- to ms daje sie ladnie wykorzystywac "specjalistom " od handlu np. w PL

z tego wynikalo by, ze wystarczy raz zalogowac sie, sciagnac gre i tyle, no chyba ze jesli "wlasciciel-sprzedajacy" zmieni haslo to wtedy automatycznie wymusi koniecznosc tego zalogowania w sieci- nie mylic z deaktywacja konsoli
 

MirBarPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Wykorzystam ten wątek żeby się upewnić przed sprzedażą swojej One S.
- Usunałem wszystkie dodatkowe i rodzinne konta zalogowane w tle;
- Dałem reset konsoli z usunięciem wszystkiego
- na stronie MS w zakładce urządzenia przy konsoli One S dałem USUŃ.

To wszystko co trzeba zrobić przed sprzedażą żeby sprzedać gołą konsolę?
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Wykorzystam ten wątek żeby się upewnić przed sprzedażą swojej One S.
- Usunałem wszystkie dodatkowe i rodzinne konta zalogowane w tle;
- Dałem reset konsoli z usunięciem wszystkiego
- na stronie MS w zakładce urządzenia przy konsoli One S dałem USUŃ.

To wszystko co trzeba zrobić przed sprzedażą żeby sprzedać gołą konsolę?

Wszystko - możesz sprzedawać :)
 

Do góry Bottom