Steam Machine - zaprezentowano komputer w cenie Xboksa One

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik


Firma iBuyPower ujawniła oficjalnie swój komputer sygnowany nazwą Steam Machine. Urządzenie, oprócz niecodziennego wyglądu, nawiązującego trochę do konsoli PlayStation 4, charakteryzować ma się stosunkowo niską ceną.

Sprzęt trafi na rynek w przyszłym roku, w cenie 499 dolarów, czyli dokładnie takiej samej, w jakiej sprzedawany jest Xbox One. Za tę kwotę, oprócz kontrolera Steam dołączanego do zestawu, otrzymamy wielordzeniowy procesor koncernu AMD (nie podano dokładnej specyfikacji), kartę grafiki Radeon R9 270, o której pisaliśmy w połowie miesiąca, oraz twardy dysk o pojemności 500 GB. Dodatkowo producent zatroszczy się o moduły Wi-Fi i Bluetooth, a zasilacz znajdzie się wewnątrz obudowy. Całość będzie nieco większa od next-gena firmy Sony, ale mniejsza od nowego Xboksa.

Układ graficzny nie należy do najwyższej półki, ale redaktor serwisu Engadget uzyskał zapewnienie od producenta, że sprzęt uruchomi wszystkie gry dostępne w sklepie Steam w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Dodatkowo ujawniono, że komputer dostępny będzie w dwóch wersjach - Gordon oraz Freeman, które różnią się tylko podświetlanym paskiem (wersja czarna albo przejrzysta).

Nie jest to pierwszy zaprezentowany komputer Steam Machine. Na początku listopada koncern Valve pochwalił się własną konstrukcją, która różni się od propozycji firmy iBuyPower nie tylko wyglądem, ale też wnętrznościami. Nie jest to jednak nic dziwnego, gdyż od momentu oficjalnej zapowiedzi tych PC-tów wiadomo było, że to producenci będą decydować o ich możliwościach.





Źródło: Steam Machine - zaprezentowano komputer w cenie Xboksa One | GRY-Online.pl
 

Filemon666

Użytkownik
Użytkownik
No jestem ciekaw jak sobie poradzi z ARMA2 na full detalach i DAYZ (o ile da sie odpalic mod dayz na tym)
 

ad1

Użytkownik
Użytkownik
Wszystkie gry na full w 60 fpsach? ciekawe, nie powiem tylko jak długo?

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
 

paxmack

Użytkownik
Użytkownik
Ale na tym padzie, to chyba nie chciałbym grać :)
 

PidzamaSGaming

Użytkownik
Użytkownik
Ale na tym padzie, to chyba nie chciałbym grać :)
Zobaczymy, ja obstawiam ze mozna sie do takiego czegoś przyzwyczaić i nawet na tym przyzwoicie grac :)


Wysłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2
 

Cisek007

Użytkownik
Użytkownik
Wszystkie gry na full w 60 fpsach? ciekawe, nie powiem tylko jak długo?

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
A ty gdzie w newsie zobaczyłeś że te gry będą chodziły na full detalach? Bo ja tam widzę informację tylko o 1080p w 60fps
 

darudek_ek

Użytkownik
Użytkownik
Ciekawe posunięcie, cena jeszcze ciekawsza... Ten układ R9 leje grafikę X1 pod każdym względem. X1 przy takim Steamboxie będzie wyglądał jak trendowaty... GPU mocniejsze prawie 2x, cena ta sama... Microsoft musi mieć ciepło w portkach. Wadą jest oczywiście Linux i dość przeciętne wsparcie gier, brak exów, ale Valve kasy ma sporo. Jeśli zadbają dobrze i gry, to kupną X1 będzie bezsensowne. Jak Valve dobrze to rozegra to Xbox może wypaść z rynku i być konsolą niszową...
 

PidzamaSGaming

Użytkownik
Użytkownik
Ciekawe posunięcie, cena jeszcze ciekawsza... Ten układ R9 leje grafikę X1 pod każdym względem. X1 przy takim Steamboxie będzie wyglądał jak trendowaty... GPU mocniejsze prawie 2x, cena ta sama... Microsoft musi mieć ciepło w portkach. Wadą jest oczywiście Linux i dość przeciętne wsparcie gier, brak exów, ale Valve kasy ma sporo. Jeśli zadbają dobrze i gry, to kupną X1 będzie bezsensowne. Jak Valve dobrze to rozegra to Xbox może wypaść z rynku i być konsolą niszową...
Zauważ tylko ze działają na tym (jak sama nazwa wskazuje) tylko gry ze Steama. Oznacza to ze nie pogramy w BF4, FIFA 14, NFS i długo wyczekiwanego Mirrorr's Edge 2, a to jest duzy minus w "walce" z konkurencją
Do tego gry nie będą specjalnie optymalizowane dla tej maszynki, gry beda w wersji PC, a to oznacza ze grafika i mechanika bedzie co raz lepsza , a wymagania sprzętowe co raz wyższe

Wysłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Zauważ tylko ze działają na tym (jak sama nazwa wskazuje) tylko gry ze Steama. Oznacza to ze nie pogramy w BF4, FIFA 14, NFS i długo wyczekiwanego Mirrorr's Edge 2, a to jest duzy minus w "walce" z konkurencją
Do tego gry nie będą specjalnie optymalizowane dla tej maszynki, gry beda w wersji PC, a to oznacza ze grafika i mechanika bedzie co raz lepsza , a wymagania sprzętowe co raz wyższe

Wysłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2
Niech mnie ktoś poprawi jak coś: Steam Machine to tak naprawdę PC, umożliwiający po prostu granie na nim jak na konsoli (Czyli tak przez nas zachwalane "Rozwalić się na kanapie przed TV i tępić noobków"), a i ten sprzęt też będzie można upgrade'ować jak normalnego PC'ta.
 

paxmack

Użytkownik
Użytkownik
Niech mnie ktoś poprawi jak coś: Steam Machine to tak naprawdę PC, umożliwiający po prostu granie na nim jak na konsoli (Czyli tak przez nas zachwalane "Rozwalić się na kanapie przed TV i tępić noobków"), a i ten sprzęt też będzie można upgrade'ować jak normalnego PC'ta.
Gdzieś czytałem, że tak ;) Ale pewnie nie łudźmy się, że cena podzespołu będzie tania.
 

koniujbie

Świeżak
Świeżak
Jak dla mnie to kolejny wymyślny sprzęt który prawdopodobnie się nie sprawdzi i konsole typu xone czy ps4 zmiotą to z rynku.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

CozzY

Użytkownik
Użytkownik
Tylko że MS daje Kinect, Live, gwarancję d2d, prostotę obsługi, exy i przede wszystkim co najważniejsze - spokój, że przez kolejne 5 lat na tym samym sprzęcie będziemy grać w najnowsze gry. MS na ciepło w portkach przez składaka że światełkami na linuchu - śmiech na sali.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
 

koniujbie

Świeżak
Świeżak
Tylko że MS daje Kinect, Live, gwarancję d2d, prostotę obsługi, exy i przede wszystkim co najważniejsze - spokój, że przez kolejne 5 lat na tym samym sprzęcie będziemy grać w najnowsze gry. MS na ciepło w portkach przez składaka że światełkami na linuchu - śmiech na sali.



Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie. Pozatym za niedługo wyjdą gry na których ta maszynka już nie pociągnie wiec wydadzą kolejny a na sprzęcie od MS nie bedzie się trzeba o to martwić i nie chodzi mi oczywiście o grafikę.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

darudek_ek

Użytkownik
Użytkownik
Dokładnie. Pozatym za niedługo wyjdą gry na których ta maszynka już nie pociągnie wiec wydadzą kolejny a na sprzęcie od MS nie bedzie się trzeba o to martwić i nie chodzi mi oczywiście o grafikę.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Bredzisz chłopie. Ta maszyna jest 2x mocniejsza od X1, więc jak ma nie pociągnąć gier? Powtarzam, że wszystko zależy od tego jak rozegra to Valve i w jaki sposób przekona do siebie 3rd party. Robić na 2-3 konfiguracje od Valve (mocniejsze od X1 i PS4) a robić na 10 tysięcy konfiguracji PC to gigantyczna różnica dla dewelopera, a przy okazji zaoszczędzenie kasy. Optymalizacja na takim Steamboxie może być bardzo dobra, o niebo lepsza niż na PC, gdzie optymalizacja praktycznie nie występuje.

Po drugie jeśli taki sprzęt sprzeda się dobrze (ktoś tam mówił, że X1 oferuje live haha, oferuje abonemant za który nie dostajemy nic, granie online na Steam jest darmowe. Kinect natomiast to śmieszny badziew. Jarali się tym ludzie kilka lat temu i wyszło wielkie G, teraz będzie to samo.) to wydawcy mogą olać PC, na którym gry się nie sprzedają. Wyjątki można liczyć na palcach jednej ręki.

Po trzecie Steam jest największą na świecie platformą cyfrową i korzystają z niego dziesiątki milionów ludzi. Oferuje promocje jakich na konsolach nigdy nie spotkacie.

Po czwarte jeśli Valve pcha się na salony to nie bez powodu. Oferują sprzęt o 2 klasy lepszy niż X1 i to w tej samej cenie. Bazę użytkowników mają ogromną. Cena jest niska jak za PC zamkniętego w małej budzie, można postawić Windowsa, więc Linux nie jest żadną zaporą. Daje więcej możliwości niż konsola z racji możliwości instalacji dowolnego systemu, a to z kolei otwiera drogę do gier od EA, które na takim sprzęcie będa lepiej działać niż na X1.

Jeśli Valve chce namieszać na rynku konsol, to Microsoft ma się czego obawiać, bo Sony jest w takiej pozycji, że mogą spać spokojnie. Mają lepszy sprzęt i lepsze gry.
 

CozzY

Użytkownik
Użytkownik
Ludzie którzy będą chcieli mieć sprzęt tylko do grania kupią sobie konsolę. Niewielu moim zdaniem kupi "wykastrowanego" peceta z niejasnym supportem i przyszłością. Kto lubi grać na PC kupi zwykłego składaka i będzie na nim robić co mu dusza zapragnie. Kupowanie komputera tylko do grania to dla mnie jakaś kwadratura koła. Ale pewnie chętni się znajdą.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
 

paxmack

Użytkownik
Użytkownik
Ludzie którzy będą chcieli mieć sprzęt tylko do grania kupią sobie konsolę. Niewielu moim zdaniem kupi "wykastrowanego" peceta z niejasnym supportem i przyszłością. Kto lubi grać na PC kupi zwykłego składaka i będzie na nim robić co mu dusza zapragnie. Kupowanie komputera tylko do grania to dla mnie jakaś kwadratura koła. Ale pewnie chętni się znajdą.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Po pierwsze "ten" komputer będzie dużo tańszy od składaka z mocniejszymy podzespołami w środku. Po drugie nie musisz się martwić, że coś nie pójdzie ;) Po trzecie jak co pół roku chcesz wydawać 4 kafle na kompa, to spoko :) Resztę argumetnacji podał @darudek_ek.
Poza tym nie ma co się tak bać tego linuxa, który jest na pewno bardziej zoptymalizowany niż winda. Większość osób pewnie korzysta z androida niż ubogiego windowsa w telefonie :)
 

CozzY

Użytkownik
Użytkownik
Ja się linuksa nie boję. Mija 15 lat od momentu gdy pierwszy raz zainstalowałem Red Hata. Super się na linuchach skrypty do każdej pierdoły pisze ;-) Jeśli te gry będą chodzić pod Wine to już gratuluję sukcesu i bezstresowosci. Będą sobie ludzie grać w iptables i crontaba (w 1080p oczywiście). Powtórzę - dla mnie ta machina to nieporozumienie, ale życzę wszystkiego najlepszego. Jeśli przez to wzrośnie konkurencja to tym lepiej dla klientów.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
 

ZDZISIU222

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli gry wydawane na tą maszynkę nie ograniczałyby się do kilku tytułów na krzyż, to ta zabaweczka byłaby dla mnie całkiem interesująca... Ot, taka konsola, którą można upgreatować. Zawsze o czymś takim marzyłem :D
 

bartek6949

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli przekonają producentów gier to ma to duże szanse jest tanie, gry na pc są tanie, darmowa super platforma jaką jest steam. Jeżeli zrobią dobrą optymalizację i zainwestują w opengl to mogą wycisnąć z tego nawet o 50% więcej niż na takim samym sprzęcie na windows. Windows nie inwestuję prawie wcale w direxa i obsługę kart graficznych to producenci się martwią aby ich karty działały jak najlepiej, nawet optymalizują swoje karty pod gry, a gdyby ten proces odwrócić i to biblioteka graficzna martwiła by się jak wykorzystać potencjał danej karty to programiści mają małym kosztem lepiej działające gry. OpenGL jest też też na ps4 więc port nie był by trudny.
 
J

jas8115

Guest
Jeśli gry wydawane na tą maszynkę nie ograniczałyby się do kilku tytułów na krzyż, to ta zabaweczka byłaby dla mnie całkiem interesująca... Ot, taka konsola, którą można upgreatować. Zawsze o czymś takim marzyłem :D
Tylko że w konsolach zawsze o to chodziło, żeby raz kupić i mieć spokój na wiele lat, a nie, żeby ulepszać (od tego są pcty).
 

Do góry Bottom