strumieniowanie na odległość - jak to ugryźć?

kt4crf

Świeżak
Świeżak
witam - jak w temacie czy jest mozliwe strumioniowanie obrazu z konsoli na komputerze na odległóść - powiedzmy wyjechałem w góry i chce chcwile pograć wieczorem na swojej domowej konsoli ale jej ze sobą nie ciągne...mam tylko lapka i na nim właczone strumieniowanie w domu...rozumiecie?
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
VPN. Konsola i komputer muszą być w tej samej podsieci.
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jeszcze trzeba wspomnieć o najważniejszym czyli jakości łącza internetowego. Grając na jakimś bieda-LTE rozgrywka jest mało komfortowa.
 

kt4crf

Świeżak
Świeżak
jak sobie z tym poradzić krok po kroku...??
mogę prosić o instrukcję? :)
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie ma jednej uniwersalnej instrukcji, to zależy jakie masz środowisko, jaki posiadasz sprzęt sieciowy, czy posiadasz publiczny adres IP, czy nie.
Nie sądzę też żeby granie w taki sposób było komfortowe.
Jeśli mimo tego nie boisz się ewentualnych dodatkowych kosztów, to powiedz czym dysponujesz, a może uda się coś z tego zrobić.
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
jak sobie z tym poradzić krok po kroku...??
mogę prosić o instrukcję? :)
Coraz więcej routerów posiada usługę VPN.
Przykład netgear r6220 ostatnio do kupienia był na allegro za 61zł ze smartem.
serwer vpn.JPG


Posiadając publicze ip kilka kliknięć i serwer VPN postawiony, instrukcja jak podłączyć klienta bezpośrednio na routerze, a wydajność to około 20 Mb/s pobierania i 20 Mb/s wysyłania.
 

kt4crf

Świeżak
Świeżak
Rychu jestes wielki.
czyli kupuje ten router i podłączam w domu.
tworze sieć VPN i podpinam do niej konsolę
potem z każdego miejsca na świecie moge się do niej podłaczyć
dobrze rozumuje?
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Teoretycznie tak, ale nawet nie napisałeś jaki masz internet, czy masz stałe publiczne IP, czy dynamiczne IP które dodatkowo utrudnia konfiguracje itp. Router podałem jako przykłd, żeby pokazać, że istnieją gotowe rozwiązania. Osobiście testowałem stremowanie przez VPN na tym routerze i działa co jakiś czas zdarzają się lagi, ale działa. Trzeba pamiętać, że po stronie klienta też musi być dobry internet.
 

Do góry Bottom