Subskrypcja Xbox Live dla członków rodziny

damianprz

Użytkownik
Użytkownik
Witam
Mam konsolę Xbox One S
Utworzone moje konto główne i 2 konta rodzinne dzieci.
Syn i tak gra na moim koncie, bo twierdzi, że jego konto nie ma pełnych mozliwości.
Jakie są ograniczenia tych kont? Tzn czy dzieci mogą korzystać w pełni z gier i subskrypcji zakupionych na głównym koncie wraz w Xbox Live Gold?

hatson

Użytkownik
Użytkownik
Witam
Mam konsolę Xbox One S
Utworzone moje konto główne i 2 konta rodzinne dzieci.
Syn i tak gra na moim koncie, bo twierdzi, że jego konto nie ma pełnych mozliwości.
Jakie są ograniczenia tych kont? Tzn czy dzieci mogą korzystać w pełni z gier i subskrypcji zakupionych na głównym koncie wraz w Xbox Live Gold?
Tak, spokojnie. Ja mam tak zrobione z dzieciakami na dwoch X0. Glowne konto musisz miec na dwoch konsolach i jedna ustawiasz jako domowa. Wszystko, co kupujesz, lacznie z Goldem, musisz kupowac na konto glowne. Ja, jak i dzieciaki nie widzimy zadnych ograniczen. Gramy jednoczesnie na multiplayer w ta sama gre itd. Moze ograniczenia wynikaja np. z tego, ze syn jest niepelnoletni i poprostu ma ograniczenia wiekowe ? Jezeli tak, to mozesz to zmienic w ustawieniach jego konta jako rodzic.

Ja mam rowniez pytanie do innych, jezeli chodzi o Game Pass. Czy on tez jest wspoldzielony na tej samej zasadzie, co Gold i czy wystarczy, ze zakupie go na glownym koncie ?

Pozdrawiam
Pawel

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Kulka to expert. Ale tez mam 2 x1 i xgpu na koncie córki bo nowe w promocji. Grasz normalnie tylko zainstalować grę z game pasa musisz z tego konta co na nim jest xgp. Zalogować i pobrać. Potem normalnie na swoim grasz. Wten sposób właśnie AC7 Skies Unknown pobrałem i dziś sprawdzę czy to w ogóle dla mnie gra.

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kulka to expert. Ale tez mam 2 x1 i xgpu na koncie córki bo nowe w promocji. Grasz normalnie tylko zainstalować grę z game pasa musisz z tego konta co na nim jest xgp. Zalogować i pobrać. Potem normalnie na swoim grasz. Wten sposób właśnie AC7 Skies Unknown pobrałem i dziś sprawdzę czy to w ogóle dla mnie gra.
Możesz bezpośrednio w Microsoft Store wyszukiwać gry z game passa albo przez zakładkę gamę pass wchodzić do Microsoft Store i powinna być opcja zainstaluj bez konieczności logowania się na konto z aktywną subskrypcją.

hatson

Użytkownik
Użytkownik
Dzieki wam za info. Jeszcze pytanko, czy GP mozna w kazdej chwili odstawic, czy jest jakis okres np. 12 miesiecy ? Teraz jest troche czasu, to trzeba ograc pare gierek ale jak robota wroci, to nie bedzie potrzebny :)

Pozdrawiam
Pawel

hatson

Użytkownik
Użytkownik
Możesz bezpośrednio w Microsoft Store wyszukiwać gry z game passa albo przez zakładkę gamę pass wchodzić do Microsoft Store i powinna być opcja zainstaluj bez konieczności logowania się na konto z aktywną subskrypcją.
Wlasnie sprawdzilem i niestety nie ma mozliwosci instalacji bez logowania aktywnego konta.

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wlasnie sprawdzilem i niestety nie ma mozliwosci instalacji bez logowania aktywnego konta.
Wychodzi na to że konto z aktywną subskrypcją game pass nie jest ustawione jako konsola domowa.

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wychodzi na to że konto z aktywną subskrypcją game pass nie jest ustawione jako konsola domowa.
Raczej nie to na 100 %. Mam swoje konto na x1 fat córki ustawione jako domowe,a na x1x gram na swoim i odwrotnie - jej konto ustawione na x1x ustawione jako domowe , a ona gra na swoim na facie. Reszta bandy opanowała ps3,4 , lapka i kompa :)

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Raczej nie to na 100 %. Mam swoje konto na x1 fat córki ustawione jako domowe,a na x1x gram na swoim i odwrotnie - jej konto ustawione na x1x ustawione jako domowe , a ona gra na swoim na facie. Reszta bandy opanowała ps3,4 , lapka i kompa :)

game pass.jpg

game pass1.jpg

game pass 2.jpg

Napiszę jeszcze raz... jak konto z aktywną subskrypcją jest ustawione jako konsola domowa to nie ma potrzeby logowania na te konto żeby instalować gry z gamepassa. Przykład jest na zrzutach... no chyba ,że tylko u mnie tak jest.

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Kiedyś (>2019) nie można było instalować gier z GP bez logowania na konto z GP, teraz już można :)

Do góry Bottom