Sukces dwóch Wiedźminów – liczby nie kłamią

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Sukces dwóch Wiedźminów – liczby nie kłamią


Twórcy gry Wiedźmin 2 mają powody do zadowolenia. Okazuje się, że sprzedaż tytułu jest wyższa od zakładanej. Jeszcze większym optymizmem napawa fakt, że dużą popularnością wśród graczy cieszy się również pierwszy Wiedźmin.


W ubiegłym roku firma CD Projekt RED sprzedała ponad 1,5 mln kopii wyprodukowanych przez siebie gier. Z ujawnionych dziś danych wynika, że w ciągu siedmiu miesięcy od premiery pecetowy Wiedźmin 2 rozszedł się w nakładzie ponad 1,1 mln egzemplarzy. 400 tys. graczy skusiło się także na zakup wcześniejszych przygód Geralta z Rivii.O tym, że gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów spotka się z dużym zainteresowaniem, wiadome byłona długo przed premierą. Adam Kiciński, prezes spółki CD Projekt RED szacował, że sprzedaż tytułu na platformie PC będzie wyższa o około 30% w porównaniu z pierwowzorem. Wygląda na to, że może być jeszcze lepiej. Przypomnijmy, że pierwszy Wiedźmin podobny wynik (1,2 mln egzemplarzy) osiągnął dopiero po upływie półtora roku od rynkowego debiutu.




Deweloperzy nie kryją zadowolenia ze struktury i dynamiki sprzedaży. Okazuje się bowiem, że24% nabywców Wiedźmina 2 zdecydowało się na kupno gry poprzez platformy dystrybucji elektronicznej, w tym 40 tys. egzemplarzy rozeszło się za pośrednictwem należącego do CD Projekt RED serwisu gog.com.
Szczególnym optymizmem nastrajają wyniki odnotowane przez pierwszego Wiedźmina.Sprzedaż 400 tys. kopii gry po upływie 4 lat od premiery świadczy o dużym potencjale marki i perspektywach długofalowego zysku.

- Dzięki kolejnym premierom rośnie nasz tzw. backcatalog, czyli grupa tytułów z poprzednich lat, które są nadal w sprzedaży i kontrybuują do naszego zysku. Jak widać na przykładzie pierwszego Wiedźmina, nawet 4 lata po premierze można sprzedawać setki tysięcy sztuk rocznie. Wprawdzie sprzedawane są one w niższych segmentach cenowych, ale praktycznie nie generują kosztów – przekonuje Adam Kiciński, prezes firmy CD Projekt RED.





źródło Sukces dwóch Wiedźminów
 

uszyneq

Użytkownik
Użytkownik
Nie gralem w 1 ale w 2 chetnie zagram na Xboxie :]
Nie moge sie doczekac..
 

bullkovsky

Użytkownik
Użytkownik
Jedynka była świetną grą do czasu aż w 3 rozdziale popsuł mi się save. Od tego czasu nie mam specjalnej ochoty. Wiedźmina 2 na xboxa ogarnę na bank. Gdyby jeszcze wydali jedynkę na xboxa to też bym się skusił. Kiedyś wezmę się za to od nowa ale to jeszcze odległa przyszłość w której będę miał dużo wolnego czasu.

Mam nadzieję że sukces Wieśków da kopa CDP i teraz zaczną tworzyć nowe gry i podbijać świat sławiąc polski rynek. Swoją drogą ostatnio coś mało lokalizacji robią, no chyba że mi się zdaje.
 

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Hmm, mogliby się pochwalić, ile zysku z tego mają.
Ale zrobię to za nich ;)

Koszt produkcji Wiedźmina 2 to ponad 30 milionów, powiedzmy, że 32 miliony.
1,1 miliona sprzedanych W2 do tej chwili.

270 tysięcy kopii w dystrybucji cyfrowej - ok. 50-60 zł, co daje nam ~ 14 milionów zł
830 tysięcy kopii w 'klasycznej' dystrybucji - ok. 60-70 zł, co daje nam ~ 51 miliony zł

Razem wynosi to 65 milionów, usuwając koszty produkcji daje nam to 33 miliony.

Ładny zysk biorąc po uwagę, że pierwszy Wiedźmin wygenerował zysk ~ 36 milionów (W CIĄGU 4 LAT!), a pamiętajmy, że Wiedźmin 2 wyjdzie jeszcze na konsole.

Sprzeda się w minimalnie 500 tys. sztuk, każda gra po ok. 80 - 90 zł, co daje nam 41 milionów złotych, koszty produkcji wersji konsolowej nie przekroczyły zapewne 7 milionów złotych, co da 34 milionów przychodu. A co, jeśli gra sprzeda się jeszcze lepiej?

Reasumując - CDR się obłowi i to bardzo ;)
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Up dokładnie tak i do tego zaniżyłeś ceny więc zarobili nawet więcej, pamiętaj że w dniu premiery gry kosztują drożej.
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
@ QwerTaj, I pamiętaj że CDPR każdą grę sprzedaje za tyle samo. Trudno mi tu liczby przytoczyć ale chodzi o to że CDPR sprzedaje gry sklepom, hurtowniom po stałej cenie, to oni później zjeżdżają z cen robiąc różnorakie promocje, dla przykładu, za dwa lata Wiedźmin 2 na PC będzie kosztował powiedzmy 20-30zł, nowy, w Media Markcie, pójdę do tego sklepu i kupię za tą symboliczną cenę, CDPR nie dostanie 20-30zł tylko pełną kwotę ok 80zł (powiedzmy) którą Media Markt zapłacił w momencie premiery W2.... Chociaż... jak tak myślę to może i z tłoczni jak zamawiają sklepy po paru miesiącach/latach to producent też taniej sprzedaje? Pies wie...
 

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
@ QwerTaj, I pamiętaj że CDPR każdą grę sprzedaje za tyle samo. Trudno mi tu liczby przytoczyć ale chodzi o to że CDPR sprzedaje gry sklepom, hurtowniom po stałej cenie, to oni później zjeżdżają z cen robiąc różnorakie promocje, dla przykładu, za dwa lata Wiedźmin 2 na PC będzie kosztował powiedzmy 20-30zł, nowy, w Media Markcie, pójdę do tego sklepu i kupię za tą symboliczną cenę, CDPR nie dostanie 20-30zł tylko pełną kwotę ok 80zł (powiedzmy) którą Media Markt zapłacił w momencie premiery W2.... Chociaż... jak tak myślę to może i z tłoczni jak zamawiają sklepy po paru miesiącach/latach to producent też taniej sprzedaje? Pies wie...
Sugerowałem się głównie wynikami sprzedaży pierwszego Wiedźmina. 4 lata od premiery i 1,5 miliona sprzedanych gier z przychodem 36 milionów. Daje to ok. 45 zł za sztukę
Tak więc kilka miesięcy po premierze wykalkulowałem takie ceny, jak można zauważyć wyżej i w stosunku sprzedaż/koszty produkcji sprawdzałoby się to.
 

malina10212

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nic tylko się cieszyć - drugiej odsłony wieśka już nie mogę się doczekać, a twórcom gratuluję i życzę sukcesów w dalszych działaniach.
 

Sairus1988

Użytkownik
Użytkownik
Po prostu opłaca się robić dobre gry.
Gratulujemy i czekamy na kolejne świetne gry polskiej produkcji.
 

MrKilljoy

Użytkownik
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Swietna wiadomosc dla... nas wszystkich. Miejmy nadzieje, iz tworcy nie spoczna na laurach. 17 kwietnia 2012 ;]
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Wiedźmin 2 na pewno wyląduje na tacce mojej konsoli :) a twórcom gratuluje bardzo dobrej gry :)
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom