Świszcząca konsola XO

kaziu422

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witajcie, jakiś czas temu przesiadłem sie z X360 na XO, a innymi dostałem konsole od kolegi w rozliczeniu za inną uslugę - nie ważne, lecz konsola Slim biała z
kartonikiem dysk 500GB, a nawet paragonem, gdzie konsola zostałą zakupiona 6 czerwca 2018r w Media Expert. Ogólnie konsola działa i nie ma problemów, lecz wg mnie chodzi ona jakby głośno, ze tak to nazwie - świszczy (nie wiem - wiatrak), czy są takie objawy w slimach XO? Może mnie ktoś pokieruje, czy jak jest jeszcze gwarancja, bo chyba 2 lata taki sprzęt ma, to czy warto ją oddać, czy to nie ma wpływu na prace i jest to normalne? Dodam, ze syn ma XO tą pierwsze wydanie (białą) i chodzi o dużo ciszej...
Link do audia jakie nagrałem z włączonej konsoli (tykanie, to zegar)
[MEDIAaki=googledrive]14UPP3L0lYrZKZcfeeGczRRIugEvepPOo[/MEDIA]

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jest to popularna wada fabryczna, skoro masz gwarancje to do dzieła tylko załatw to u MS a nie przez sklep.
Nie ma to negatywnego skutku na samą konsolę, jedyne wkurza użytkownika.

kaziu422

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A pokierujecie mnie jak to wysłać do MS, a nie poprzez sklep? Rozumiem, że MS daje 2 lata gwarancji TAK?

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
normalnie rejestrujesz konsole i zgłaszasz naprawę w zakładce sprzęt na swoim koncie...
commerce.microsoft.com
proste jak konstrukcja cepa....

kaziu422

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki Admin, a wiecie ile jest gwarancji na sprzęt? Kupiona konsola w Media Expert 06-06-2018r ?

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
2 lata jest gwarancji na konsole w naszym kraju.

kaziu422

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A koledzy co z dyskiem i danymi na nim? Jak oddam, to strace wszystko, czy dają ten z mojej konsoli w razie nowej konsoli?
Idzie jakoś zgrać w razie "w" z dysku z konsoli na zewnętrzny?

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
A koledzy co z dyskiem i danymi na nim? Jak oddam, to strace wszystko, czy dają ten z mojej konsoli w razie nowej konsoli?
Idzie jakoś zgrać w razie "w" z dysku z konsoli na zewnętrzny?
Zapomnij, wszystko z dysku stracisz, bo oni wgrywają ustawienia fabryczne. Jedyne co możesz zrobić to przerzucić gry na dysk zewnętrzny, ale musi to być dysk tylko pod konsole, nie mogą tam leżeć pliki z kompa, bo konsola i tak Ci będzie wołać o format. Dysk musi być na USB 3.0 i mieć powyżej 256 Gb.

kaziu422

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A co mam dołączyć do konsoli na wysyłkę do MS? Konsolę wrzucę w oryginalny karton zgodny z nr seryjnym i paragon wystarczy, czy jakaś karta gwarancyjna musi być?

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
A co mam dołączyć do konsoli na wysyłkę do MS? Konsolę wrzucę w oryginalny karton zgodny z nr seryjnym i paragon wystarczy, czy jakaś karta gwarancyjna musi być?
Nie, nie wrzucasz w oryginalny karton, bo już go nie dostaniesz z powrotem. Masz zarejestrować konsole na koncie i na tej podstawie masz gwarancję. Jeśli jest krótsza niż 2 lata od daty na paragonie to pisz na support to Ci zaktualizują na pełne 2 lata na podstawie paragonu. Nie trzeba żadnej karty gwarancyjnej. Konsole wysyłasz bez kabli i pada.

kaziu422

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
kuleczka91
nie rozumiem :Masz zarejestrować konsole na koncie i na tej podstawie masz gwarancję ???

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
kuleczka91
nie rozumiem :Masz zarejestrować konsole na koncie i na tej podstawie masz gwarancję ???
I czego tu nie rozumiesz? MS sam wykrywa do kiedy jest gwarancja, bo sami ją nadają. Jedynie jeśli jest krótsza niż Twój dzień z dowodu zakupu to wtedy Ci wydłużą na podstawie paragonu. Ja miałam na swoją 2 lata i 2 miesiące po rejestracji.

kaziu422

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Hej wszystkim raz jeszcze - pytanie, bo zgłosiłem konsole na serwis i pytanko, bo mam etykietę do wydrukowania na paczkę i tu pytanie, czy adres Microsoftu to Frankfurt Germany? Załączam pogląd etykiety;)

Attachments

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Tak, ja też wysyłałem do serwisu w Niemczech ;)

kaziu422

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witajcie, jestem rozczarowany, gdyż wysłałem konsole do MS na gwarancje, bo świszczy konsola (mam porównanie, bo syn ma 1 wydanie XO i chodzi cichuteńko) i nic kompletnie wg mnie nie zrobili - jak było, tak jest :mad:
Co robić?

kaziu422

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dziś dzwoniłem na Polski support i po rozmowie z panem polecił abym jeszcze raz wysłał konsole, a On zaznaczy, ze wymiana jednostki. Po weekendzie ją wyśle i zobaczymy, bo takiej lipy ze strony MS się nie spodziewałem...

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Czytałem już o powrotach z serwisu, gdzie nic nie zrobili. Niestety trzeba odsyłać i czekać, powinni wymienić :)

kaziu422

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czytałem już o powrotach z serwisu, gdzie nic nie zrobili. Niestety trzeba odsyłać i czekać, powinni wymienić :)
Dziś wyruszyła konsola w drogę po raz drugi :confused:

Do góry Bottom