Syndicate (2012) XBOX360-COMPLEX

bakahk

Użytkownik
Użytkownik
LT + 2.0 - Lite-on
dash ten najnowszy czyli z nim odrazu jest cicha aktualizacja jezeli dobrze sie orjentuje
najnowszy DASH to 2.0.14717.0 ale problemy z "sprawdzaniem kopii 1:1" zaczęły się jak mnie pamięć nie myli od tzw. DASH`a Metro czyli 2.0.14699.0;

należałoby też rozgraniczyć pojęcia: "cicha aktualizacja" i "sprawdzanie kopii 1:1", pierwszą rzecz załapać można było swego czasu będąc online, a druga została wprowadzona razem z DASH`em (dla przykładu miałem sporo klientów z LT v2.0 którzy byli cały czas offline i chcieli "metro" po aktualizacji offline nie było problemów z "cichą aktualizacją"); dlatego też moim zdaniem sformułowanie: "z najnowszym DASH`em od razu jest cicha aktualizacja" jest błędne;

reasumując: to że gra działa z płyty a po instalacji na HDD wywala po chwili (dokładniej w momencie w którym powinna przestać się kręcić płyta - ten czas jest nieco dłuższy dla XGD3) jest spowodowane "problemem z kopią" - w cudzysłowie ponieważ piszesz, że gra była bez "topology data", dodatkowo że grę wypaliłeś na zmodyfikowanym iHAS (w domyśle na 100%, bez błędów i z pełną weryfikacją), do tego instalowała się bez problemu; tak przygotowana kopia (żeby "zobaczyć" jak wygląda chciałem byś zrobił zrzut z abgx`a) powinna działać bez problemu;
 

Psi

Użytkownik
Użytkownik
ja caly czas jestem ofline nigdy nie podlaczalem konsoli do neta . mam dasha 2.0.14699.0 myslalem ze to jest najnowysz jak zainstaluje tego co ty podales powinno pomoc ?

zrobilem scan abgx ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting ale tylko nie weim czy dobrze bo nic tam nie ustawialem tylko sciagnelem go i sprawdzilem obraz plyty jak cos jeszcze trzeba zrobic to daj znac . mam nadzieje ze po tym bedzie wiadomo co sie dzieje
 

bakahk

Użytkownik
Użytkownik
ja caly czas jestem ofline nigdy nie podlaczalem konsoli do neta . mam dasha 2.0.14699.0 myslalem ze to jest najnowysz jak zainstaluje tego co ty podales powinno pomoc ?

zrobilem scan abgx ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting ale tylko nie weim czy dobrze bo nic tam nie ustawialem tylko sciagnelem go i sprawdzilem obraz plyty jak cos jeszcze trzeba zrobic to daj znac . mam nadzieje ze po tym bedzie wiadomo co sie dzieje
hej, to już wiemy nieco więcej:
1) aby gry XGD3 działały na Twoim DASH`u po instalacji na HDD - MUSZĄ - to być kopie 1:1 - czyli najlepiej: wypalone wolno, na dobrej płycie, przechodzące w 100% weryfikację ImgBurn`a;

2) z tego zrzutu:

widzimy na pewno:
-że jest to obraz ISO o dobrym MediaID: 66BB25D9;
-że (przynajmniej teoretycznie - jak mówiłeś przed nagraniem nie ruszałeś go abgx`em) nie posiadał "topology data" pod LT v3.0 (a to dla Ciebie ważne);

3) mała niejasność powstała w ciągu naszej "dysputy" - mianowicie - chodziło mi o zrzut abgx`a ale Z JUŻ WYPALONEJ PŁYTY - czy na pewno jest to kopia 100% itp., czyli chodziło o włożenie gry xbox`owej do napędu komputera, odpalenie abgx`a, wybranie opcji "Input" i tu "Burned DVD" i sprawdzenie odpowiedniego napędu - wtedy przynajmniej teoretycznie wiedzielibyśmy co z płytą a na pewno wyeliminowali "kopie niepełne";

4) tak samo jak polecano w wielu innych tematach czasami warto wywalić uprzednio zainstalowaną grę i wyczyścić pamięć podręczną - często pomaga;
 

woytekg

Użytkownik
Użytkownik
A ja mam pytanko, czy do wypalania gier koniecznie muszę używać ImgBurn, ponieważ do tej pory używałem CloneCd i wszystko chodzi. Ponieważ nie mam dysku nie sprawdzę czy po zainstalowaniu gry będą chodzić nagrane na zwykłej nagrywarce (sądząc po opiniach prawdopodobnie nie będą).
 

Psi

Użytkownik
Użytkownik
witam :)
1. plyty wypalone wolne 2,4 prednosci przechodzilo 100% werefikacja ale to nie varbetimy tylko jakies tanie omega dvd double layer ;p
3.zrobilem abgx z wypalonej plyty to napewno powie ci wiecej cos na ten temat zrobilem abgx na laptopie tam nie mam ihasa ale mysle ze to duzo nie zmieni jak trzeba to zrobie skana na ihasie . Imageshack - agbx.png

4.zaraz sprawdze czy pomoze jak wyczyszcze pamiec podreczna

mam pytanie odnosnie nowego dasha warto go instalowac nie popiepszy mi nic ? pozdrawiam i dziekuje za pomoc
 

Psi

Użytkownik
Użytkownik
A ja mam pytanko, czy do wypalania gier koniecznie muszę używać ImgBurn, ponieważ do tej pory używałem CloneCd i wszystko chodzi. Ponieważ nie mam dysku nie sprawdzę czy po zainstalowaniu gry będą chodzić nagrane na zwykłej nagrywarce (sądząc po opiniach prawdopodobnie nie będą).
ja ci powiem ze jak kiedys nagrywalem clonem to chodzily mi na dysku ale teraz nie weim jak to bedzie na tych nowych grach kiedys dzialo a teraz ...
 

stultus

Świeżak
Świeżak
to jak ja nagrac na lt 2 bo raz nagrałem i mi wyskakuje nie mozna odczytać płyty
 

bakahk

Użytkownik
Użytkownik
A ja mam pytanko, czy do wypalania gier koniecznie muszę używać ImgBurn, ponieważ do tej pory używałem CloneCd i wszystko chodzi. Ponieważ nie mam dysku nie sprawdzę czy po zainstalowaniu gry będą chodzić nagrane na zwykłej nagrywarce (sądząc po opiniach prawdopodobnie nie będą).
hej, wnioskując z wypowiedzi i tak wypalasz na "zwykłej nagrywarce", tak możesz wypalać czym chcesz, zresztą do takiego wypalania zawsze polecałem bardziej CloneCD, a do iHAS - ImgBurn;

witam :)
1. plyty wypalone wolne 2,4 prednosci przechodzilo 100% werefikacja ale to nie varbetimy tylko jakies tanie omega dvd double layer ;p
3.zrobilem abgx z wypalonej plyty to napewno powie ci wiecej cos na ten temat zrobilem abgx na laptopie tam nie mam ihasa ale mysle ze to duzo nie zmieni jak trzeba to zrobie skana na ihasie . Imageshack - agbx.png

4.zaraz sprawdze czy pomoze jak wyczyszcze pamiec podreczna

mam pytanie odnosnie nowego dasha warto go instalowac nie popiepszy mi nic ? pozdrawiam i dziekuje za pomoc
no i wszystko jasne:
1) "sprawdzać abgx`em" można na dowolnym napędzie to nie ma znaczenia;

2) Twój wypalony Syndicate to kopia tzw. truncate, czyli "niepełna", inaczej 97%; taka gra NIE MA PRAWA działać po instalacji na dysk od czasów metro`DASH`a;

MOMENT: "zrobiłeś ABGX`a" tzn sprawdziłeś płytę jak pisałem powyżej, czy zrobiłeś z gry ISO i dopiero ISO sprawdzałeś? - swoją drogą na przyszłość wrzucaj "CAŁE" zrzuty ABGX`a widać wtedy więcej, a tak nieco pociąłeś;

3) jeśli wypaliłeś ją na zmodyfikowanym iHAS, mówisz, że na "innych" płytkach, więc jeśli specjalnie dodatkowo nie modyfikowałeś pod te konkretne płytki CFW to po prostu "wypaliło Ci jak na zwykłej nagrywarce";

4) najnowszy DASH nic szczególnego nie zmienia dla użytkowników LT (miesza nieco z RGH ale to już nie moja działka), sam u siebie zainstalowałem i wszytko jak chodziło tak chodzi;
 

Psi

Użytkownik
Użytkownik
MOMENT: "zrobiłeś ABGX`a" tzn sprawdziłeś płytę jak pisałem powyżej
- zrobilem tak jak pisales w opcji "Input" i "Burned DVD"
3) jeśli wypaliłeś ją na zmodyfikowanym iHAS, mówisz, że na "innych" płytkach, więc jeśli specjalnie dodatkowo nie modyfikowałeś pod te konkretne płytki CFW to po prostu "wypaliło Ci jak na zwykłej nagrywarce";

aaaa no i pewnie o to chodzi bo nie modyfikowalem do tej plytki swoja droga nie wiem jak ;p i co to jest ten CFW mozesz powiedziec jak sie to robi do tych tanich plyt
zebym na przyszlosc wiedzial to pewnie nastepne plyty jak bede nagrywal to juz bede dzialac z HD ;]
4) najnowszy DASH nic szczególnego nie zmienia dla użytkowników LT (miesza nieco z RGH ale to już nie moja działka), sam u siebie zainstalowałem i wszytko jak chodziło tak chodzi;[/QUOTE]

aha dzieki za info to ja sobie tez nowego wgram :) pozdrawiam a co to screnow to nastepnym razem wrzuce cale . dzieki pozdrawiam
 

mc55

Użytkownik
Użytkownik
Podepnę się pod temat , konsola phat, Liteona, dash 13599, LT2.0, nagrywam Pioneerem 612D na Verbatimach, wszystko co do tej pory nagrywałem chodziło bez problemu łącznie z Reckoning które przerabiałem XBC, jednak nie udało mi się odpalić Syndicate i Darkness 2, gry po włożeniu wyświetlają screena, da się je zainstalować na hdd , ale podczas uruchomienia wyskakuje komunikat "nieobsługiwana płyta".
Załączam screeny z abgx, na każdym obrazku zrzut nagranej płytki i obrazu iso (zrobionego w/g tego tutka ).
Dodatkowo odhaczyłem w abgx "VERIFY IF STEALTH PASSES" i tę opcję mama cały czas off.
Na jednym z obrazków mam zrzutkę ustawień abgx, przeczytałem w tutku abgx że jak obraz przepuści się przez xbgx to trzeba go pobrać ponownie, obrazy dostałem na hdd od kolegi który ma LT 3.0 i jest możliwość że on je przepuścił wcześniej przez ten program, da się to sprawdzić :(

CZy najbezpiecznej w moim wypadku odznaczyć write w abgx ???

Jeśli ktoś może coś podpowiedzieć odnośnie tych dwóch gier to proszę o pomoc bo Asuras Wrath już się zbliża ;)

Reckoning
Syndicate
Darness 2
 

bakahk

Użytkownik
Użytkownik
Podepnę się pod temat , konsola phat, Liteona, dash 13599, LT2.0, nagrywam Pioneerem 612D na Verbatimach, wszystko co do tej pory nagrywałem chodziło bez problemu łącznie z Reckoning które przerabiałem XBC, jednak nie udało mi się odpalić Syndicate i Darkness 2, gry po włożeniu wyświetlają screena, da się je zainstalować na hdd , ale podczas uruchomienia wyskakuje komunikat "nieobsługiwana płyta".
Załączam screeny z abgx, na każdym obrazku zrzut nagranej płytki i obrazu iso (zrobionego w/g tego tutka ).
Dodatkowo odhaczyłem w abgx "VERIFY IF STEALTH PASSES" i tę opcję mama cały czas off.
Na jednym z obrazków mam zrzutkę ustawień abgx, przeczytałem w tutku abgx że jak obraz przepuści się przez xbgx to trzeba go pobrać ponownie, obrazy dostałem na hdd od kolegi który ma LT 3.0 i jest możliwość że on je przepuścił wcześniej przez ten program, da się to sprawdzić :(

CZy najbezpiecznej w moim wypadku odznaczyć write w abgx ???

Jeśli ktoś może coś podpowiedzieć odnośnie tych dwóch gier to proszę o pomoc bo Asuras Wrath już się zbliża ;)

Reckoning
Syndicate
Darness 2

ogólnie wszystko jasne, zaraz opisze najkrócej jak się da:


1) Reckoning masz wypalony bez "topology data" dobrze, ale Syndicate i Darness 2 masz już wypalone z "topology data" pod LT v3.0 a to dla Ciebie źle; te gry nie mają prawa Ci działać więc wszystko się zgadza;

2) gier XGD3 NIE TRZEBA ponownie ściągać, wystarczy wrzucić do nich odpowiedni "plik" - jest parę poradników m.in. niestrudzonego ~adam34689 jak również mojego wesołego autorstwa (patrz sygnatura);

3) Asuras Wrath już jest :) ---> http://xboxforum.pl/iso-f10/asura-s-wrath-2012-xbox360-complex-123843.html;

4) u Ciebie najprościej: do posiadanego już obrazu gry ISO wrzuć/podmień "topology", tak przygotowany obraz wypal i ciesz się grami;

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(...)
- zrobilem tak jak pisales w opcji "Input" i "Burned DVD"
(...)
aaaa no i pewnie o to chodzi bo nie modyfikowalem do tej plytki swoja droga nie wiem jak ;p i co to jest ten CFW mozesz powiedziec jak sie to robi do tych tanich plyt
zebym na przyszlosc wiedzial to pewnie nastepne plyty jak bede nagrywal to juz bede dzialac z HD ;]
(...)
aha dzieki za info to ja sobie tez nowego wgram :) pozdrawiam a co to screnow to nastepnym razem wrzuce cale . dzieki pozdrawiam
1) FW to Firmware w naszych przypadku łopatologicznie chodzi o "oprogramowanie w napędzie" a CFW to Custom Firmware czyli taki "dedykowany", zmieniony, ew. specjalny;

2) co do zmiany CFW pod konkretne płytki tu http://xboxforum.pl/artykuly-f206/[tutorial]ixtreme-lite-touch-max-ihas-124b-624b-ixtreme-burner-max-fw-mediacodespeededit-106345.html spory temat, był też poradnik, najogólniej ujmując: można, ale może (choć nie musi) to być ruletka, jednym działa, innym nie, innym 50/50 itd.

3) co do nowego DASH`a to m.in. tu http://xboxforum.pl/oprogramowanie-f13/nowa-aktualizacja-123203.html - wcześniejszy temat jakoś mi umknął;

pozdrawiam;
 

mc55

Użytkownik
Użytkownik
Dziękuję za szczegółową odpowiedź i wyjaśnienie !
 

Psi

Użytkownik
Użytkownik
cholera wypalilem Asuras i po zainstazlowaniu na dysk znow wywala blad pewnie cos zle zrobilem z tymi media id do plytek ;/ cholera :/
 

bakahk

Użytkownik
Użytkownik
cholera wypalilem Asuras i po zainstazlowaniu na dysk znow wywala blad pewnie cos zle zrobilem z tymi media id do plytek ;/ cholera :/
troszkę nie miejsce, ale schemat powinien wyglądać tak:
a) sprawdzasz "Disk ID" płytki (nie wspomniane przez Ciebie Media ID) który np. dla Verbatim`ów może wyglądać tak: MKM-003-00;
b) modyfikujesz odpowiedni do swojego napędu CFW pod konkretne płytki Disk ID z punktu a);
c) wgrywasz do napędu zmodyfikowany firmware = CFW_DISK_ID;
d) testujesz przez nagranie (uprzednio przygotowanej) gry XGD3 za pomocą ImgBurn`a dobrze ustawionego - 2.4x;
e) jeśli gra nagrała się bez problemów do tego przeszła w 100% weryfikację w programie, nie powinno być problemu;
.
.
.
f) jeśli jednak są jakieś szopki na konsoli można by było sprawdzić wypaloną już grę abgx`em - jak w poprzednim przypadku;
.
.
.
g) w ostateczności przerzucić się na Verbatim`y i spróbować na nich;

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na gameplay'ach to wygląda słabo. Jak wasze opinie?
ogólnie z pewną dozą samokrytyki można powiedzieć: "warto";

gra sama się prosi o porównanie do "Deus Ex Human Revolution" i te porównania będą jak najbardziej na miejscu;

skrajnie subiektywne odczucie: Syndicate jest nieco "słabszy" od DEHR ale całkiem niezły, zwłaszcza dla fanów Sci-Fi, celowo pomijam tu rozmaite dywagacje związane z porównywaniem do pierwowzoru z starych lat - raczej nie mają sensu;
 

Do góry Bottom