Szok! Portal 2 sprzedał się lepiej na PC-tach niż na konsolach

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

K0TAKU

Banned
Użytkownik


W dzisiejszych czasach większość gier sprzedaje się lepiej na konsolach niż na PC-tach. Tym bardziej zaskakująca jest informacja przekazana przez szefa Valve, według którego Portal 2 znalazł więcej nabywców na komputerach niż na X360 i PS3.

W wywiadzie dla serwisu Gamasutra Gabe Newell, prezes Valve, został zapytany o przewidywalną sprzedaż zapowiedzianego niedawno Counter-Strike: Global Offensive. Wówczas stwierdził, że niczego nie można być w tej kwestii pewnym. Jak wyjaśnia:

Nigdy nie możemy tego przewidzieć; chodzi mi o to, że staramy się po prostu robić dobre gry, a potem jesteśmy zaskakiwani. Portal 2 sprzedał się lepiej na PC-tach, a Left 4 Dead na konsolach. Nie staramy się więc zgadywać ponieważ nie wiemy, jaki to ma sens. Nigdy nie mieliśmy sytuacji, kiedy powiedzieliśmy: <Chcemy stworzyć coś, co będzie popularniejsze wśród konsolowców>. A to dlatego, że zazwyczaj mamy wiele innych ważniejszych problemów do rozwiązania. Jesteśmy zadowoleni, że ludzie chcą grać w nasze gry bez względu na czym.
Newell niestety nie podał konkretnych danych dotyczących sprzedaży Portala 2, jako że Valve nigdy takich nie udostępnia.

źródło : Szok! Portal 2 sprzedał się lepiej na PC-tach niż na konsolach / CD-Action - Rynek gier
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
oo ten news przypomniał mi o tym, że trzeba wkońcu kupic tego Portala...
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Heh no nie dziwne. W grze w której potrzebny jest refleks lepiej grać na PC. Poza tym miała śmieszne wymagania więc pewnie niektórzy konsolowcy na PC kupili.
 

arkadiusz_89

Użytkownik
Użytkownik
Jak tam na steam mają takie okazje to nie dziwota skoro za 5 euro masz ogromny wybór naprawdę dobrych gier... tego zazdroszczę pc-towcom :D
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
ten news a szczególnie tytuł tematu przypomniał mi że FAKT nie jest sam -.-
jaki szok?. No normalnie szok, masakra, chodźmy sie pociąć
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Przyzwyczajajcie się bo będzie tak co raz bardziej, to samo będzie z MW3 I BF3.
 

arkadiusz_89

Użytkownik
Użytkownik
Przyzwyczajajcie się bo będzie tak co raz bardziej, to samo będzie z MW3 I BF3.
Raczysz żartować z tym MW3. BF3 może i sprzeda się lepiej na PC dzięki cyfrowej dystrybucji ale MW3 to domena konsol, wystarczy popatrzeć na wyniki sprzedaży...
 

Compton

Użytkownik
Użytkownik
Raczysz żartować z tym MW3. BF3 może i sprzeda się lepiej na PC dzięki cyfrowej dystrybucji ale MW3 to domena konsol, wystarczy popatrzeć na wyniki sprzedaży...
To już też zależy od gracza. Mam oryginalne wersje battlefielda bad company 2 na xboxa i kompa. Szczerze ? Wole xboxa a na nim trudniej strzelić headshot'a czy wymierzyć cel jednak fajniej mi się gra na konsoli. Ja tak ja mój kolega kupujemy preordera na xboxa. Żeby nie było, mój komp jak i kolegi spokojnie uciągnie battefielda 3. Podsumowując lepiej się gra na pc'ecie jednak wybieram xboxa ^^
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
To już też zależy od gracza. Mam oryginalne wersje battlefielda bad company 2 na xboxa i kompa. Szczerze ? Wole xboxa a na nim trudniej strzelić headshot'a czy wymierzyć cel jednak fajniej mi się gra na konsoli. Ja tak ja mój kolega kupujemy preordera na xboxa. Żeby nie było, mój komp jak i kolegi spokojnie uciągnie battefielda 3. Podsumowując lepiej się gra na pc'ecie jednak wybieram xboxa ^^
Ta tylko na PC masz też ligi a na xboxie strasznie mało jest lig klanów itp a granie samemu sobie jest no głupie, arkadiuszu nie żartuję konsole wypadają z rynku są 5 kołem u wozu, wiem zaraz 3/4 forum będzie chciało mnie powiesić i ale taka jest prawda.
 

SoTeR

Użytkownik
Użytkownik
Ta tylko na PC masz też ligi a na xboxie strasznie mało jest lig klanów itp a granie samemu sobie jest no głupie, arkadiuszu nie żartuję konsole wypadają z rynku są 5 kołem u wozu, wiem zaraz 3/4 forum będzie chciało mnie powiesić i ale taka jest prawda.
Popieram w 100%
 

arkadiusz_89

Użytkownik
Użytkownik
Ta tylko na PC masz też ligi a na xboxie strasznie mało jest lig klanów itp a granie samemu sobie jest no głupie, arkadiuszu nie żartuję konsole wypadają z rynku są 5 kołem u wozu, wiem zaraz 3/4 forum będzie chciało mnie powiesić i ale taka jest prawda.
Może w twojej głowie konsole wypadają z rynku ale powiem ci, że dawno takich bzdur na temat tego że konsole wypadają i są 5 kołem u wozu nie czytałem, szczególnie teraz w 2011.

I to co piszesz to nie jest prawda tylko twoje urojenia.
 

SoTeR

Użytkownik
Użytkownik
Może w twojej głowie konsole wypadają z rynku ale powiem ci, że dawno takich bzdur na temat tego że konsole wypadają i są 5 kołem u wozu nie czytałem, szczególnie teraz w 2011.

I to co piszesz to nie jest prawda tylko twoje urojenia.
To nie są jego urojenia tylko taka prawda. wystarczy porównać najnowsze gry na PC i na konsoli.
Więc zastanów się zanim znowu coś napiszesz.
 

arkadiusz_89

Użytkownik
Użytkownik
To nie są jego urojenia tylko taka prawda. wystarczy porównać najnowsze gry na PC i na konsoli.
Więc zastanów się zanim znowu coś napiszesz.
Ale o czym ty piszesz i do jakiej części mojej wypowiedzi się odnosisz? Co rozumiesz przez pojęcie porównania najnowszych gier na pc i na konsoli? grafika, sprzedaż? Określ się i wtedy możemy zacząć konwersacje.
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Może w twojej głowie konsole wypadają z rynku ale powiem ci, że dawno takich bzdur na temat tego że konsole wypadają i są 5 kołem u wozu nie czytałem, szczególnie teraz w 2011.

I to co piszesz to nie jest prawda tylko twoje urojenia.
Popatrzmy na Battlefield 3 na xboxie 360 najwięcej może być graczy 24 na PC 64 na konsoli mamy gorszę grafikę, efekty dźwiękowe, oświetlenie, inteligencja AI na PC wszystko to jest lepsze, konsole są 5 kołem u wozu są stare i mają starą technologię tak samo jest z playstation 3, a są tym 5 kołem bo gdyby nie one to battlefield wyglądałby 3 razy lepiej miałby 3 razy lepsze osiągi itp i można by grać w 192 osoby a nie 64, to samo mamy z innymi grami nie tylko BF ale i MW .
 

SoTeR

Użytkownik
Użytkownik
Ale o czym ty piszesz i do jakiej części mojej wypowiedzi się odnosisz? Co rozumiesz przez pojęcie porównania najnowszych gier na pc i na konsoli? grafika, sprzedaż? Określ się i wtedy możemy zacząć konwersacje.
Użytkownik Altres już Ci odpowiedział :) jak widzisz on zrozumiał moją wypowiedź i do czego ona się odnosi no ale niestety nie każdy potrafi zrozumieć, nawet najprostszych zdań
 

arkadiusz_89

Użytkownik
Użytkownik
Użytkownik Altres już Ci odpowiedział :) jak widzisz on zrozumiał moją wypowiedź i do czego ona się odnosi no ale niestety nie każdy potrafi zrozumieć, nawet najprostszych zdań
Nie wcinaj się z łaski swojej między wódkę a zakąskę skoro nie masz argumentów, plecak spakowałeś do szkoły?

Popatrzmy na Battlefield 3 na xboxie 360 najwięcej może być graczy 24 na PC 64 na konsoli mamy gorszę grafikę, efekty dźwiękowe, oświetlenie, inteligencja AI na PC wszystko to jest lepsze, konsole są 5 kołem u wozu są stare i mają starą technologię tak samo jest z playstation 3, a są tym 5 kołem bo gdyby nie one to battlefield wyglądałby 3 razy lepiej miałby 3 razy lepsze osiągi itp i można by grać w 192 osoby a nie 64, to samo mamy z innymi grami nie tylko BF ale i MW .
A gdyby babcia miała wąsy to sam sobie dopowiedz.

Gdyby DICE na prawdę zależało na pctowej społeczności to nie wydaliby gloryfikowanego BF3 na konsole skoro je tak hamują i zatrzymują rozwój tylko zrobiło stricte pod PC (bo niby robią ale wszystko wyjdzie w praniu). Z tymi 192 graczami przy skali BF3, zaawansowanego silnika i destrukcji to też pojechałeś. Dowiedz się na jakim sprzęcie był pokaz BF3 na gamescomie i jaki komputer byłby w stanie taką ilość graczy uciągnąć w 1080p i sensownych detalach bo przecież w 720p nikt po za konsolowcami nie gra także nie będziemy się zaniżać i obcinać detali, prawda?

Altres gdyby było tak jak mówisz, że konsole umierają to dostałbyś RDR i masę innych świetnych gier na PC-ta, skoro to taka dochodowa platforma przynosząca zyski ale jest inaczej i to konsole obecnie rządzą. Możesz sobie wmawiać co chcesz i uwielbiać swoją maszynkę ale prawdy nie oszukasz, dlaczego nie zobaczysz Girsów 3 na PC? napiszesz bo konsolowa gra nie warta uwagi? bo nie potrzeba i masz 500 innych lepszych gier na PC ?
Inne gry? winę można mieć do twórców skoro są tak leniwi i wydają port z 'umierających konsol' zamiast je tworzyć na PC. Oh wait...skala piractwa na PC... no money no honey.

Kupując BF3 i zapewne jakąkolwiek inną grę na PC dostajesz najlepszą wersję pod względem graficznym, tutaj nikt się nie spiera ale po raz kolejny pctowcy nie pokazują nic poza Battlefield 3 w kwestii konsol i PC. Jedna jaskółka wiosny nie czyni tym bardziej, że za rogiem czai się nowa generacja.

edit

Z reguły się nie wcinam ale jak widzę jak ktoś pisze takie pierdoły to nie potrafię siedzieć cicho, i z tego co widzę jest to forum i chyba muszę Ci przypomnieć że każdy ma prawo tu się wypowiedzieć i zareagować na takie pierdoły jakie Ty wypisujesz.
Nie, jutro jadę kupić plecak...
Ty nawet nie potrafisz ustosunkować się do tych moich 'bredni' no ale po tobie niczego innego się nie spodziewałem.
 

mateuszx20

Użytkownik
Użytkownik
Tytuł jak z wirtualnej polski lub onetu
 

SoTeR

Użytkownik
Użytkownik
Nie wcinaj się z łaski swojej między wódkę a zakąskę skoro nie masz argumentów, plecak spakowałeś do szkoły?
Z reguły się nie wcinam ale jak widzę jak ktoś pisze takie pierdoły to nie potrafię siedzieć cicho, i z tego co widzę jest to forum i chyba muszę Ci przypomnieć że każdy ma prawo tu się wypowiedzieć i zareagować na takie pierdoły jakie Ty wypisujesz.
Nie, jutro jadę kupić plecak...
 

KuBaNPL

Użytkownik
Użytkownik
Kłócicie się o kawał plastiku, proszę was :)
Tak jak napisał Hextor, w takie gry na PC gra się znacznie wygodniej oraz Portal 2 ruszy na większości komputerów, więc większość zamiast wydawać kupe szmalcu na tą grę na konsole wybrało o połowę tańszą wersję PC.
 

zerthimon

Użytkownik
Użytkownik
Normalnie takiego szoku to jeszcze nie przeżyłem. Tytuł tego newsa wygląda jak z Gazeta.pl albo Onet lub co gorsza FAKT. Żeby jeszcze liczby były podane, ze na PC sprzedało się 40% więcej, to był by szok. A tak, może sprzedało się tylko 3% więcej, albo nawet nie. Sorry za żale, ale denerwują mnie takie tytuły czy to w gazetach czy na forach.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom