Xbox 360 Tacka nie reaguje, wentylatory głośno chodzą

Pilcio

Świeżak
Świeżak
Witam,

Mam dwa problemy z Xbox 360:

1. Tacka nie wysuwa się pomimo przeczyszczenia gumek, zębatek, usunięcia kurzu:
Video z tacki

2. Wentylatory głośno pracują (słychać stukot), je również wyczyściłem, ponieważ były całe brudne. Niestety na niewiele się to zdało.

Proszę o sugestie w celu rozwiązania powyższych problemów.

PS. Wiem, że powinienem nałożyć nową pastę na CPU & GPU, jednak mocowanie wentylatorów jest na clipy, nie na śruby i jest to dosyć problematyczne, ciągle nad tym pracuję :)

S3V3N

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Co do usunięcia chłodzenia :

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Do xclampów polecam śrubokręt rozcięty po środku (Spanner), władasz przekręcasz i elegancko schodzą. Takie gmeranie pierwszym lepszy śrubokrętem może doprowadzić do uszkodzenia ścieżek jak ci odskoczy i przejedziesz po mobo.

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Ścieżki to tam zmostkuje jak przerwie, gorzej jak smd'my polecą jak u starego dziadka zęby, potem szukaj wartości... :D
Delikatnie z tym... bo sobie narobisz jeszcze większych problemów niż masz.
Gumki to albo nowe albo spróbuj je wrzucić do gorącej wody, trochę się skurczą.

Pilcio

Świeżak
Świeżak
Witam ponownie,

Na dwoje babka wróżyła. Pasta położona, napęd zaczął czytać płyty, ale temperatura CPU zbyt szybko się nagrzewa (nie mam jak sprawdzić), ale wentylator chodzi niczym wariat. Z obawy o CPU, na razie wolę konsoli dłużej nie włączać. Co polecacie w takiej sytuacji?

Podważałem małym, płaskim śrubokrętem i stało się taki defekt:
Zdjęcie

Niezbyt praktyczne te mocowania.....

----
Zajrzałem ponownie pod procesor, po tych skokach temperatur, oto co uchwycił aparat:

Ostatnia edycja:

Pilcio

Świeżak
Świeżak
W swym ostatnim tchnieniu ukazały się pionowe, czerwone paski, kolejno niebieski ekran i pacjent padł. Na bazie tego co się stało mogę stwierdzić, że te zarysowania to spowodowały. Cóż zawsze chciałem mieć mobo z RGH.

Jaki na przyszłość powinienem kupić śrubokręt do tych xclam'mów?

Pilcio

Świeżak
Świeżak
Czy mógł by się ktoś zaprawiony w boju wypowiedzieć?

Chciał bym kupić nową płytę i mam pytanie. Jeśli posiadam napęd LT 3.0 to płyta główna również musi być w jakiś sposób przerabiana? czy sam napęd załatwi sprawę?

Do góry Bottom