• Z dniem 8/11/18 została zmieniona zasada pisania postów w dziale Gry Xbox One oraz Gry Xbox 360, w temacie gry można wyrażać swoje opinie na dany tytuł, opisywać swoje problemy z grą, prosić o wskazówki przejścia danego poziomu itp. Link do ogłoszenia

Tacka wysuwa się po włączeniu konsoli

sebax3x

Świeżak
Świeżak
Problem zaczął się po tym jak próbowałem wgrać LT+ do nowego napędu Liteon, który kupiłem.
Wcześniej miałem napęd Samsunga. Konsolę kupiłem na allegro - we wcześniejszym wątku pisałem, że mam problemy z graniem w NFS:HP i okazało się, że data produkcji konsoli (sierpień 2008) wskazuje, że mój Samsung jest spoofowany - więc chciałem wymienić go na Liteona.
Wg instrukcji przygotowałem nowy firmware na podstawie klucza z Samsunga - wgrałem go za pomocą Dosflasha do nowego napędu.
Po włączeniu konsoli tacka wysunęła się automatycznie - tak samo dzieje się przy każdej próbie zamknięcia jej przyciskiem.
Dodam, że włożyłem stary napęd Samsung - i dzieje się to samo. Nie czyta żadnych płyt na obu napędach (czasami tacka się nie wysuwa)
Czy to oznacza, że uszkodziłem konsolę? miał ktoś podobny problem?
Czy przed wgraniem na Liteona nowego firmware trzeba było coś lutować? Czy to mogło być przyczyną problemu?

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
przyczyną samoczynnego otwierania się napędu może być:
- uszkodzenie czujnika położenia tacki w napędzie
- uszkodzenie kabla
- uszkodzenie wejścia w southbridge.
Zacznij od sprawdzenia kabli bo to najłatwiej. Jeżeli southbridge jest uszkodzony to tacka będzie się zawsze wysuwać, czyli u Ciebie to nie ma miejsca bo jak napisałeś w przypadku samsunga czasami sie nie wysuwa.
Jeżeli czasami sie niewysuwa to stawiałbym na uszkodzony kabel napędu albo na zimny na płycie głównej konsoli.

sebax3x

Świeżak
Świeżak
Można powiedzieć, że zawsze się wysuwa - pozostaje jedynie na swoim miejscu po włożeniu płyty, której nie czyta.
Po wyłączeniu (zaraz przed zgaśnięciem zielonej diody) konsoli za pomocą przycisku - niezależnie czy jest wysunięta, czy nie - wysuwa się (a jak jest wysunięta, to zamyka i wysuwa).
Tacka reaguje na polecenia z dżojstika (jak jest wysunięta i kliknę, że chcę wysunąć (konsola źle pokazuje) za pomocą dżojstika) to zamyka się o na nowo otwiera.
Chętnie bym zapłacił za pomoc komuś z Wawy za naprawę tego.
Dodam, że teraz zielona dioda teraz ciągle miga (wcześniej chyba tak nie było).

horacy4

Użytkownik
Użytkownik
Podejrzewam ze jest jakiś czujnik popsuty w napędzie odpowiedzialny za wysuwanie i wsuwanie tacki ale to musiał byś rozkręcić napęd i obserwować jak tam te styki działają (kiedyś miałem taki podobny problem w PS2) ale to działa na tej samej zasadzie co w XBoxie

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
przyjrzyj się jeszcze kablowi zasilania od napędu (ten z białymi końcówkami) czy z jednej strony nie wyskoczył któryś z kabelków z wtyczki lub wymień kabelek na nowy jeżeli masz. Jeżeli z kablem wszystko w porządku to niestety czeka Ciebie wymiana Southbridge.

sreberko

Użytkownik
Użytkownik
Mostek południowy, tak się dzieje gdy chce się zaoszczędzić 50PLN i nie mając wiedzy bierze się zasilanie z konsoli. Nie słyszałem, żeby ktoś to naprawiał chociaż nie mówię, że jest to niemożliwe. W 99% przypadków tego uszkodzenia użytkownik słał ją na gwarancje - o ile ją jeszcze miał, a Ty niestety już jej nie masz.

// Ile kosztuje taka usługa? Ciężko powiedzieć, ale poniżej 100PLN raczej nikt tego nie zrobi.

Kaczka840

Świeżak
Świeżak
Witam rowniez dołacze sie do tematu, wymienialem napedy, kable zasilajace i sata i nic jak tylko wlacze klocka miga zielona dioda a naped sie sam wysuwa, poradzi ktos? posiadam jaspera z grudnia 2008.

Kaczka840

Świeżak
Świeżak
A czy moge wziac mostek ze starszej konsoli z falcona np? bo mam od groma konsoli z wyjsciem hdmi i bez. a mostek przelutowac to nie problem dla mnie.

Kaczka840

Świeżak
Świeżak
mam z 2009 roku z pazdziernika konsolke tylko to chyba jasper nie jest bo ma wtyczek jak falcon, czyli mostek musi byc identyczny? wymiana kul pomoze pod mostkiem?

Do góry