Tasiemka lasera - LiteOn 16D2S

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

robsongno

Użytkownik
Użytkownik
Witam,

jeśli był taki temat to przepraszam i proszę o namiar na niego (aczkolwiek przeszukałem forum, ale niestety nie znalazłem interesującej mnie informacji).

Mianowicie ... chodzi mi o to czy przed flashowaniem LiteOna 16D2S trzeba wypiąć tasiemkę lasera czy jednak nie?

Nie uzyskałem żadnej konkretnej odpowiedzi na ten temat poszukując rozwiązania tej zagadki czy tu czy googlując, a i w żadnym tutorialu poświęconemu flashowaniu nie ma na ten temat jasno określonego schematu zachowania z LiteOnem.

Jedni twierdzą, że trzeba to robić z każdym LiteOnem przy każdym flashowaniu, a z kolei inni twierdzą, że nigdy tej tasiemki nie wypinają z Litków i nigdy nie mieli problemów z działaniem napędu po flashu.

Dlatego też pytam was koledzy jaki jest wasz punkt widzenia.

Dzięki z góry za rozjaśnienie tej sytuacji.

Pozdrawiam.
 

DJTOMEKK

Użytkownik
Użytkownik
Nie zaszkodzi odpiac tasiemke nie kosztuje to nic a moze uratowac:)
 

robsongno

Użytkownik
Użytkownik
A tak jeszcze w ramach uzupełnienia mojego pierwszego posta - co może się ewentualnie stać podczas flashowania i nie wypiętej tasiemki? Sfajczy się laser?

I czy wypinać tylko tasiemkę lasera czy te 2 pozostałe też?
 

TigraTeam

Banned
nie ma takiej potrzeby zeby wypinac
 

bgszef!

Użytkownik
Użytkownik
nie ma takiej potrzeby zeby wypinac
Bzdura. Mozna spalic w ten sposob laser.
 

robsongno

Użytkownik
Użytkownik
Bzdura. Mozna spalic w ten sposob laser.
Zatem zawsze odpinać wszystkie tasiemki czy tylko tą od lasera? Przy pozostałych napędach też to trzeba robić czy tylko LiteOn?
 

drag_op

Użytkownik
Użytkownik
Odpięcie wtyczki lasera to takie zabezpieczenie, jakbyś miał niechący podpiąć wtyczke zasilania odwrotnie :) Ja nie odpinałem i żaden napęd nie umarł, więc jest to tylko jako taka przestroga :) Jak to się mówi przezorny zawsze ubezpieczony. Pozdro !
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
Bzdura. Mozna spalic w ten sposob laser.
Przepraszam, ale to bullshit :p
Nigdy żadnej tasiemki nie wypinam, kiedyś pisałem, że jest to mit i zabezpieczenie przed spaleniem lasera w przypadku wsadzenia odwrotnie wtyczki.
BTW
Sorki, że powtarzam słowa kolegi wyżej, ale taki jest fakt ;]
 

ZombaL

Użytkownik
Użytkownik
Racja, ja kiedys mialem troszke mniej stabilnego kompa i spalilo mi ck3 wraz z pcb no i tasiemka byla wpieta to poszedl z dymem caly naped ;]
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Przepraszam, ale to bullshit :p
Nigdy żadnej tasiemki nie wypinam, kiedyś pisałem, że jest to mit i zabezpieczenie przed spaleniem lasera w przypadku wsadzenia odwrotnie wtyczki.
BTW
Sorki, że powtarzam słowa kolegi wyżej, ale taki jest fakt ;]
mozna uszkodzić, laser

Wysłano z LG-P500 z użyciem Tapatalk
 

robsongno

Użytkownik
Użytkownik
Czyli generalnie i tu są podzielone opinie na ten temat ... i teraz bądź tu mądry.
 

zonk

Świeżak
Świeżak
Ja osobiście odpiąłbym,miałem podobnie i po niewypięciu taśmy-napęd był jedynie do wymiany.Nic nie tracisz przez odłaczenie napędu,lepiej dmuchac na zimne.Pozdro:)
 

gruby33

Użytkownik
Użytkownik
Czyli generalnie i tu są podzielone opinie na ten temat ... i teraz bądź tu mądry.
Chcesz odłączasz, nie chce ci się nie odłączasz proste. I co tu dużo kombinować?
TO samo jak byś podłączał urządzenie elektryczne do gniazdka bez uziemienia, a obok byś miał z uziemianiem. Różnicy nie ma ale nie daj boże jak raz na rok coś pier****olnie to ci urządzenie się spali....
 

robsongno

Użytkownik
Użytkownik
Z pewnością kolego masz dużo racji - i przykład swoją drogą bardzo dobry - ale przecież ja wiem, że mogę odłączyć jak mi się podoba lub też nie odłączać jak mi się powiedzmy bardzo nie chce. Po prostu szukałem klarownej odpowiedzi na to pytanie czy jest to konieczność (czyt. czy niesie duże ryzyko spalenia lasera czy uszkodzenia jakiegokolwiek innego elementu napędu w przypadku flasha bez wypinania taśmy), zasięgając kilku opinii na ten temat od różnych użytkowników. Teraz wiem, że zdania są podzielone na ten temat i chyba najlepszym rozwiązaniem będzie wypięcie tasiemki dla świętego spokoju.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i zainteresowanie tematem, który można moim zdaniem już zamknąć.

Pozdrawiam
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
Chcesz odłączasz, nie chce ci się nie odłączasz proste. I co tu dużo kombinować?
TO samo jak byś podłączał urządzenie elektryczne do gniazdka bez uziemienia, a obok byś miał z uziemianiem. Różnicy nie ma ale nie daj boże jak raz na rok coś pier****olnie to ci urządzenie się spali....
Heh zalamka...czy tak ciezko wypiąc tasiemke? Tym bardziej jak sie robi komus? Wporzo podejscie do klienta...nie chce mi sie ...

Wysłano z GT-I5700 z użyciem Tapatalk
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
mozna uszkodzić, laser

Wysłano z LG-P500 z użyciem Tapatalk
Ale powiedz mi jak?
Na zasilaczu mam bezpiecznik, ck3 ma resetowalne i je wywala przy złym podłączeniu.
Faktem jest że uwalenie lasera to w 99% wina użytkownika :p
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Liteon 0225 i winbond więc drill. Niby wszystko poszło ok a jednak napęd nie czyta płyt. Okazało się że padł laser. Więc moje zdanie jest wiadome.

Na liteonach grubych też to się zdarzało bo i takie do mnie trafiały - wszystko szło ok a jedna nie czytały. Odpięcie tasiemki to 5 sekund.

Sent from my LG-P920 using Tapatalk
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom