Te nudne bany (tak czytałem Sticky)

neme

Świeżak
Świeżak
Cześć Panowie,

czytałem co pisaliście o banach, ale wiadomo że każdy chciałby być potraktowany indywidualnie, a poza tym większość tematów dotyczy roku 2009.

Konsolę przerobiłem dawno temu, a w zasadzie taką kupiłem - ma chyba FW 1.5. Od dawna kupuję już tylko oryginalne gry. Chciałem podłączyć się do XBL. Mam wykasować wszystkie informacje i mogę swobodnie się połączyć? licząc się przy tym z ewentualną zmianą firmware'u (tak wyczytałem na tym forum) czy w dalszym ciągu dostanę po prostu bana?

Rozumiem, że w takiej sytuacji musiałbym gdzieś zanieść konsolę, żeby mi usunęli przeróbkę i już?

pozdrawiam,
Mateusz
 

Dragon_2009

Użytkownik
Użytkownik
no nie do końca tak jest. przeróbka napędu jest archiwizowana w zasobach M$, więc jest szansa - mimo nawrócenia - na bana. pewnie znikoma jeśli drugi raz nie przrobisz ale kto trafi za M$???
 

neme

Świeżak
Świeżak
hej,
dziękuję za szybką odpowiedź.

dla ścisłości - nigdy jeszcze nie byłem podłączony do neta z tą konsolą.

Pytanie brzmi, czy:
- usunąć wszystkie save'y i profil i się połączyć z ryzykiem, że usuną przeróbkę (ale nie dostanę bana)
- zanieść konsolę do wyczyszczenia i wgrania oryginalnego FW i dopiero wtedy się połączyć bez ryzyka bana.
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Cześć Panowie,

czytałem co pisaliście o banach, ale wiadomo że każdy chciałby być potraktowany indywidualnie, a poza tym większość tematów dotyczy roku 2009.

Konsolę przerobiłem dawno temu, a w zasadzie taką kupiłem - ma chyba FW 1.5. Od dawna kupuję już tylko oryginalne gry. Chciałem podłączyć się do XBL. Mam wykasować wszystkie informacje i mogę swobodnie się połączyć? licząc się przy tym z ewentualną zmianą firmware'u (tak wyczytałem na tym forum) czy w dalszym ciągu dostanę po prostu bana?

Rozumiem, że w takiej sytuacji musiałbym gdzieś zanieść konsolę, żeby mi usunęli przeróbkę i już?

pozdrawiam,
Mateusz
Jeżeli kupiłeś dawno temu już przerobioną to nie możesz mieć pewności, że ten kto ci ją sprzedał nie grał na niej online. Jeżeli tak było to jest spora szansa, że M$ zdążył "zeskanować" (czyli wyłapać, że była przerobiona) już tą konsolę i na live czeka na ciebie BAN... poza tym nawet jeżeli nie jest ona w bazie M$, to jest też szansa że twoja konsola została oflagowana i w tym wypadku, nawet przy powrocie do OFW na pewno dostaniesz BANA, ale dopiero przy najbliższej fali.

Dodatkowo, tak naprawdę nikt nie jest ci w stanie zagwarantować, że nie dostaniesz BANA, gdyż przerobienie konsoli automatycznie wiąże się z takim ryzykiem. Nikt tak naprawdę nie wie jakie dane są przesyłane do M$ przy połączeniu z LIVE i nikt nie powie ci co dokładnie w konsoli jest sprawdzane przy takim połączeniu. Może być tak, że M$ już od dawna ma swoje metody na wykrywanie wszelkich przeróbek, możliwe, że może nawet wiedzieć o "byłej" przeróbce... w tym temacie nic nie jest tak naprawdę pewne i tylko M$ i niewielkie grono wtajemniczonych może się po nim poruszać swobodnie.

Tak więc nie dowiesz się jeżeli nie spróbujesz... życzę powodzenia.

Jeżeli chodzi o usunięcie przeróbki to wystarczy, że ściągniesz z netu najnowszego dasha i wgrasz go z pendrive'a.

EDIT: Usuwanie save'ów i profili nic ci nie da, gdyż z tymi danymi nie wiążą się żadne informacje o przeróbce... tak więc możesz je spokojnie zatrzymać.

Pozdrawiam,
Petroz
 

Chris von D

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli chodzi o usunięcie przeróbki to wystarczy, że ściągniesz z netu najnowszego dasha i wgrasz go z pendrive'a.
I jeżeli faktycznie masz pewność, że konsola nigdy nie była przerabiana, to zaleca się właśnie ten sposób aktualizacji. Poprzez pendrive'a
 

neme

Świeżak
Świeżak
(dziękuję za odpowiedzi, choć pewnie Was wkurza, że po raz setny ktoś o to pyta).

Tak się jeszcze zastanawiam - przecież wkładając oryginalne gry już wiele razy aktualizowało mi tego dasha od czasu przeróbki. Jeśli to jest to, to mam: 2.0.13146.0 .
To może ja już w ogóle nie mam tej przeróbki? Jest jakaś metoda na sprawdzenie tego? Rozumiem, że najprościej byłoby włożyć jakąś piracką płytę i sprawdzić czy działa? A jeśli nie mam żadnej to jest jeszcze jakaś metoda? Teraz się zastanawiam czy ta przeróbka mogła być zrobiona "sprzętowo", a nie programowo, bo w takim wypadku usunięcie samodzielne nie będzie możliwe.
 

Chris von D

Użytkownik
Użytkownik
no jeśli masz tego dasha, to przeróbki nie masz. Chyba że masz stary napęd hitachi.
 

neme

Świeżak
Świeżak
Dzięki Chris :)
Jak mogłeś się domyślić - teraz pada pytanie .. Jak sprawdzić jaki mam napęd? ;) Poszperałem w internecie i jeśli poniższe jest prawdą to mam BenQ. Czyli wg. Ciebie ryzyko, że mam przeróbkę, a tym samym szansa na bana (zakładając, że Xbox nie był wcześniej podłączony do internetu) jest niewielkie?
 

Chris von D

Użytkownik
Użytkownik
dokładnie
 

neme

Świeżak
Świeżak
no dobra, to ryzyk fizyk ... wish me luck ;) dam znać jak poszło..
 

neme

Świeżak
Świeżak
podłączyłem, pościągałem co trzeba i nic się nie dzieje, więc chyba okej ...

Dziękuję za odpowiedzi. Przyszłość pewnie pokaże co z tymi banami ..

Pozdrawiam,
M.
 

Do góry Bottom