Tede vs. Peja

mic1225

Użytkownik
Użytkownik
Słuchałem Tede i Ryśka ^^ Jednym słowem Peja jest lepszy, ale co z tego jak on się zachowuje? Pamiętacie może jak około 1,5 roku temu Sokół na swoim koncercie w klubie uderzył faceta? Zrobił to, lecz inaczej niż peja zawołał delikwenta i wyjechał mu sam, a nie kazał go bić. 15 letniego chłopaka? Śmiech na sali..... Wracając do tematu wole słuchać Górala i Hemp Gru.
 

japanman1

Użytkownik
Użytkownik
mic1225 pamiętam to jak Sokół go zawołał i go uderzył, peja też zszedł do tego typa, tylko nie został do niego dopuszczony przez ochronę.Pozatym wszyscy jesteśmy ludzmi i pomełniamy błędy, sam peja powiedział że przez taki błąd nie zamierza zaprzepaścić tego na co pracował tyle lat. Moim zdaniem to przyniosło mu to też troche dobrego ( jeśli chodzi o zainteresowanie jego osobą)Nie mi go oceniać czy to było złe czy dobre bo sam nie jestem święty, ale wiem co się dzieje jak adrealina zaskoczy wtedy nie zawsze sie racjonalnie myśli.
 

mic1225

Użytkownik
Użytkownik
Ta, tylko peja zamiast powiedzieć/ zawołać go na scenę zaczął wyzywać 15 letniego chłopaka.Zaczął wyjeżdżać do niego z takimi tekstami.... Ciekawe jak by Rycha spotkało 15 panów i skopało mu nieco tyłek, wtedy by się przekonał jak czuł się ten chłopak. Sokół zrobił to "kulturalnie". Peji było do tego daleko i przez to u mnie został skreślony....
 

CwK Bialy

Banned
Użytkownik
Ja też takiego zachowania nie toleruje, ale tak jak powiedział Tede w tym wywiadzie... zasług dla hip-hopu, talentu (pojęcie względne) i tego, że może jeszcze wydać kilka dobrych kawałków odmówić mu nie można, ale trzeba rozróżnić człowieka i jego zachowanie od twórczości. To dwie zupełnie inne sprawy. Wielu artystów jest, których zachowania nie toleruje z różnych powodów, a muzyki słucham...!
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
Do czegoś pijesz odnośnie tej mojej wypowiedzi?
Do tego zebys przeczytal dokladnie to co wczesniej napisalem.

Adrenalina adrenalina, moze kogos uderzyc i wyzwac, ale nie puscic mu wiązanke i to dosyc prostą, skladajaca sie z prawktycznie jednego przerywnika na K.

Ja trzymam strone Tedego, ale to nie znaczy ze jestem jego wielkim fanem, po prostu nie jestem jakims idiota i wiem kto ma racje.
W beef'ie Tede vs P81 bylem neutralny choc zarzuty Tedego byly troche bezpodstawne i nazwanie tego "konfliktem pokolen" heh bylo bez sensu (bo Onar i Tede zagrali ze soba nie jeden koncert). - Sam Peja sie kiedys wypowiedzial ze szanuje Tedego i podoba mu sie to ze Tede jak uslyszy ze ktos na niego najeżdza to odrazu atakuje (Wywiad chyba z 2006 roku dla Hip-Hop.pl) ;).
 

japanman1

Użytkownik
Użytkownik
Tej ja mam głeboko wy****** na to że rychu używa jako przecinka K****,i na to że postąpił w taki a nie inny sposób. Dla mnie jest lepszym raperem od tedego. Tede dissował dobrze do czasu bitwy w płocku. Po tym jego rap zaczął spadać na dno. Tede wykorzystał afere pei, nagrał dissa zeby bylo o nim głosno, a tłumaczenie się ze nagrał go bo rychu powiedział że robi sobie w tvn turbo itd to moze wciskac małolatą u sibie na blokach.
 

CwK Bialy

Banned
Użytkownik
Jeśli chodzi o moje podejście do tego beefu, to patrząc na niego jako na beef i tylko beef, to wygrał Peja. Jeśli patrzeć na niego z perspektywy tego co się stało, to Tede wygrał, bo miał argumenty, a Peja go obrażał - tylko. Więc dwojako można to rozpatrywać. Ja jak już wspomniałem do "twórczości" tych panów podchodzę z pewnym dystansem bo to co robią obecnie mi nie odpowiada, ale wypowiedź Tedego w wywiadzie (mimo, że pod wpływem - chyba) pokazała, że jednak jest inteligentniejszy i mądrzejszy od Rycha.
 

japanman1

Użytkownik
Użytkownik
Pod wpływem czy też nie to jego inteligencja http://www.youtube.com/watch?v=X2yH4rjntR4. Jakbym miał oceniać Michael Jacksona za to kim był w życiu to pewnie nie przesłuchałbym jego żadnej płyty. MJ pozostał wielką gwiazdą po śmierci, robił rożne głupoty w życiu na swoim ranczo a i tak ma fanów. Z Peją jest tak samo może nawet kogoś zabić( oby nie bo nie pochwalam zbrodni) a zawsze ktoś będzie go słuchał. Inteligencje artysty ja wyciagam z wierszy jego utworów. Tede się zabardzo lansuje teraz. Nie ma dla mnie wyczucia, nagral ostry pocisk na swoja byłą ****czke. No ja bym tak nie postapilze pojechalbym po bylej na plycie. Tede udaje bialego afroamerykanina,i mu to nie wychodzi, X-zbit to on nie bedzie.
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
Wielu z nas lubi sluchac muzyki Tedego i Peji wiec niema co sie kłócić.
Tede sie lansuje, bo moze...szkodzi to komus? Szkoda mi tych 12latkow co sluchaja Peji a pozniej beda stac pod klatka w wieku 40lat...Demoralizacja dzieciakow, dzieciaki nie biora pod uwage dobrych tekstow w tych kawalkach, tylko biora pod uwage agrsywne teksty.
SLU - Szacunek ludzi ulicy...hahahahahaha tylko brudas i idiota powie na siebie "czlowiek ulicy" (nie mylic z "wychowany na ulicy").

"Kto wygrał beef, Tede Pezet czy Onar? Wygral Hip Hop jak mawial Hirek Wrona" - Niestety teraz jednoznacznie Wygrał Tede.
 

Marcin195

Użytkownik
Użytkownik
Wg. mnie wygrał Tede (obu nie słucham bo zbytnio hip hopu nie lubie)

P.S.
Myślałem, że jak Peja nagra swój diss to będzie równie prostacki co ten na liroya a tu jednak nie, ale i tak było tylko obrażanie i wyśmiewanie się, że pracuje w tvn'ie co wg. mnie jest to śmieszne.
 

KrzQ

Użytkownik
Użytkownik
a ja wole sobotę;) żarcik taki:D
no fakt CwK Bialy, tez wole Łone i sobota tez ma te parę kawałków ale nie wszystkie
 

CwK Bialy

Banned
Użytkownik
a ja wole sobotę;) żarcik taki:D
Sobota ma kilka niezłych kawałków, ale jak dla mnie jest zbyt hardcorowy jak PMM, z lokalnego (Szczecińskiego) rapu wole Łonę czy dawny Kołobrzeski Departament.
W sumie, miała być rozmowa na temat dissów a wyszła polemika na temat rapu w Polsce. Może założymy osobny temat - Hip-hop/Rap w Polsce ;)

EDIT:!!
Po kilkukrotnym (kolejnym) przesłuchanie dissów, dochodzę do wniosku, że jednak wygrał TeDe. Argumenty są zdecydowanie po jego stronie. Człowiek, który nie zmienia zdania, nie jest człowiekiem ;P
 

MTTy2k

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli chodzi o sytuację w Zielonej Górze, faktycznie Rysiek zrobił źle, nic tego nie zmieni. Ale należy zwrócić uwagę na tego gimnazjalistę, mają 15 lat iść na taki koncert i wymachiwać fuckami w stronę artysty, trzeba być zdrowo *********, taki trochę kamikadze. Peja powinien go objechać jak psa (co uczynił) i zostawić w spokoju, po koncercie i tak dostałby za to po mordzie od kilku osób. Chciał do niego zejść ale go nie dopuścili, gdyby ten ćwok nie miał 15 lat to na pewno nie powiedzieliby nawet o tym w wiadomościach, może co najwyżej "Zamieszki na hiphopowym koncercie w Zielonej Górze". Takie nieogarnięte gimbusy powinny siedzieć w domu a nie chodzić po koncertach.
Co do beefu, Tede vel branżowa dziwka, wydała nową płytę (tak wiem, złota płyta, 15 tys. egzemplarzy) i musi tą płytę jakoś wypromować, żeby zrobić na niej hajs, czyli coś co Tede kocha najbardziej. W tym celu, tak jak poprzednio (beef z Płomieniem 81) szukał zaczepki, padło na Ryśka. Napisał na tym facebooku, i tylko czekał aż Rysiek mu odpowie. Takie akcje promocyjne w wykonaniu TDF'a to nic nowego, dissował się z Płomieniem akurat gdy wydawał płyte, tak samo było z bitem od HG gdy płytka WFD wyciekła do neta (piękna akcja marketingowa). Teraz skaczę do Peji, ale to dla niego za wysokie progi i się chłopak przejedzie. Dissy może piszę dobre, bo jego kawałki są zdecydowanie o niczym. Ale ta biesiadna EPka była żenująca, Tede moim zdaniem zostanie zjedzony.
 

gomatekgo

Użytkownik
Użytkownik
Nienawidzę większości polskich dziennikarzy- to frajerzy. Dzięki głupiego zajściu w Zielonej Górze i przedstawieniu "własnych faktów" odnośnie tego wydarzenia ludzie, którzy nie mają pojęcia za raz gadali, jaki to kryminalista i degenerat nie jest. Dziennikarze pokazali wiązankę jego słów i pobicie. Nie pokazali natomiast tego co Rysiek nawet sam wyjaśnił w uwadze- iż ochrona mimo jego interwencji nie chciała gówniarza wywalić, a ten stał za barierkami i śmiał mu się w twarz, nawet go do niego nie dopuścili. Pieprzone dzienniki nie wspomniały również tego co Rychu robi dobrego dla dzieci m.in. wyjazdy do domów dziecka. Trochę głupio postąpił, ale pod wpływem chwili robi się rzeczy, których normalnie nigdy by się nie zrobiło. Osobiście Rychu i Kaczor to moi ulubieni raperzy ponad wszystko. A tede to zwykły sprzedawca, który kiedyś z Rychem się przyjaźnił a teraz nie nie wróg od zawsze. Fałszywy a do tego kiepski raper. Komercja sama w sobie. Poziom 0 według mnie. Wystarczy posłuchać ostatnich płyt. Diss gówno na maksa co 2 słowo ziom. Kiedyś owszem kawałki miał fajne. Ale teraz to kicha i sam zachowuje się jak pajac. Rychu to klasa sama w sobie. Wystarczy posłuchać tekstów i obejrzeć trochę filmików na kanale YT. Ogólnie pod względem muzyki jestem za Poznaniem. Jeszcze Pezet z Ursynowa klasę ma. No i Fokus z Kato.
 

Palik

Użytkownik
Użytkownik
Wiecie co.. Znam osobiście tego niby 15-latka, i nie ma 15 lat tylko 16 :D wiem, że to nie dużo, ale fakt jakaś jest i chodzi do liceum, a nie gimnazjum... Osobiście gościa nie za bardzo lubię hehe :) no fakt z tego co wiem to pojechał na koncert na innych raperów, a nie na Peje, fakt faktem było kilku znanych gości :). Co nie zmienia faktu, że nie powinien pokazywać środkowego palca, a Peja nie powinien się tak zachować jak "zwierze". Moim zdaniem beef wygrywa Tede ma lepsze argumenty i mądrze wytryka "głupote" Ryśka, a Rysiek jak to Rysiek tylko wyklina. A najśmiejszniejsz jest to, że taki sobie gostek z mojego miasta, którego znam i żadny tam jakiś z niego fanatyk plolsiej sceny hh rozpętał beef na lini Tede-Peja :) Pozdro :)
 

saymon3

Świeżak
Świeżak
Ktoś tutaj napisał że Peji rap jest dla bezmózgich drechów. Czyli ja również nim jestem bo słucham Rycha? Widze że wiele można się tu o sobie dowiedzieć. Oczywiście bo Łysy + dobrze zbudowany = głupek.
Chciałbym tylko dodać iż Rysia słuchają ludzie z różnych kręgów i wrzucanie ich wszystkich do jednego worka jest bezsensem. Padło w tym wątku również stwierdzenie że Peja reprezentuje biede umysłową. Czy wy wiecie co oznacza BYĆ BIEDNYM A REPREZENTOWAĆ BIEDĘ?
 
R

rowerser

Guest
Ja tak pisałem :) Witam. Tak, właśnie tak uważam, że Peji słuchają bezmózgie drechy. Taki jest stereotyp.

Wytłumacz nam ocb z "być biednym, a reprezentować biedę" - nie pisz na capslocku.
 

PeniGrom

Banned
Użytkownik
Bylem na Tym smiesznym Koncercie podczas winobrania...Peja to kompletna P1zda (sorki jesli urazilem jego fanow) ale zachowal sie jak Gowniarz ktory sie chroni kolegami czy starszym bratem...I ktos tam wczesniej powiedzial ze zszedl do tego kolesia,co jest klamstwem...Peja dalej kontynuowal koncert gdy ekipa n**********a tego lepka pod scena;/ C1pa jakich malo...Niektore kawalki ma naprawde dobre chyba jak kazdy ale nawet jesli jest lepszy od Tedego to tym zachowaniem podczas koncertu pokazl swoje obilcze ;) Tyle na ten temat ;)


//Ort. i interpunkcja......!!!
 

saymon3

Świeżak
Świeżak
Ja tak pisałem :) Witam. Tak, właśnie tak uważam, że Peji słuchają bezmózgie drechy. Taki jest stereotyp.

Wytłumacz nam ocb z "być biednym, a reprezentować biedę" - nie pisz na capslocku.
No właśnie to tylko stereotyp, przekonać się o tym można chociażby przychodząc na koncert Peji. Jest tam mnóstwo ludzi ogarniętych, kumatych którzy przychodzą na takie imprezy i bawią się przednio.

Co oznacza reprezentować biedę? Wystarczy przesłuchać kawałek o Rycha o w/w tytule, najlepiej z klipem który również pewien sposób oddaje definicje tego pojęcia.

Pozdrawiam :)
 
R

rowerser

Guest
Nie pójdę nigdy na koncert Peji jak i Tede. Chciałem, żebyś sam powiedział jak to rozumiesz, nie chcesz ok, utwardzasz mnie w tym stereotypie. Wysłuchałem tego kawałka...no i ? Nie powiesz mi, że Peja nadal reprezentuje biedę..."co robi Peja w Ferrari ? reprezentuje biedę" . Wiesz kto reprezentuje biedę ? Dzieci, które nie mają co jeść, które nie mają się w co ubrać, które nie mają wody, a nie jakiś pseudo raper, który czasami jest nazywany idolem, autorytetem... Dla mnie to jest porażka, dno i właśnie reprezentowanie biedy umysłowej. Chciałbym się dowiedzieć jakie ma wartości w swoim życiu Peja, czym się kieruję. Całe życie reprezentować biedę ?
 

Do góry Bottom