XSX Telewizor dla Xbox Series X

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tv nie ma hdmi 2.1 tylko 2.0 dlatego od początku piszę o 120hz ale tylko przy 1080p. Przy 4k to wiadomo, że tylko 60hz.
Nie wiem czy na XSX 120Hz w full hd działa na automatycznych ustawieniach, ale na poprzedniej generacji robiło się to tak:
Ustawienia / Ogólne / TV i opcje wyświetlania / Wierność wideo i overscan / wyświetlacz zmieniamy z wykrywanie automatyczne na HDMI / TV i opcje wyświetlania / Rozdzielczość wybieramy 1080p/ Częstotliwość zmieniamy na 120Hz. Jak TV obsługuje wyświetlanie w 120Hz (nie zawsze tak jest pomimo matrycy 120Hz) to powinno działać.
 

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
Napisałem do Microsoft'u i powiedzieli, że taki tv powinien to obsługiwać i kazali kontaktować się z Sony. Napisałem do nich i mam nadzieję, że nie odbijają piłeczki, mówiąc, żeby pytać Microsoft, bo to ich konsola.
Klasyczny pinpong :D
 

Peterka20

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie wiem czy na XSX 120Hz w full hd działa na automatycznych ustawieniach, ale na poprzedniej generacji robiło się to tak:
Ustawienia / Ogólne / TV i opcje wyświetlania / Wierność wideo i overscan / wyświetlacz zmieniamy z wykrywanie automatyczne na HDMI / TV i opcje wyświetlania / Rozdzielczość wybieramy 1080p/ Częstotliwość zmieniamy na 120Hz. Jak TV obsługuje wyświetlanie w 120Hz (nie zawsze tak jest pomimo matrycy 120Hz) to powinno działać.
Działa! W tym samym czasie znalazłem ten opis:

,,Update 06/12/2018: It turns out 1080p @ 120Hz is possible, when the Xbox's connection type is changed from Auto-detect (Recommended) to HDMI: (Xbox > Settings > Display & sound > Video fidelity & overscan > Display > Connection > HDMI). Unfortunately in this mode 4k, HDR, 50 Hz and 24 Hz aren't possible, so this mode is only recommended when the higher refresh rate of 120 Hz is more important to you than these other features "


Sprawdziłem i 120hz działa aż do 1440p. Oczywiście tracimy też hdr. Moim zdaniem 4k i 60hz + hdr jest najlepszą opcją ale jak ktoś potrzebuje 120hz i liczy się ze spadkiem jakości obrazu to może wykorzystać ten sposób. Potwierdzam, że u mnie działa z xbox series x.
 

Krk360

Użytkownik
Użytkownik
No to przynajmniej mam z głowy ten problem i poluję na konsolkę, zdrówka.Na mojej jeszcze zaplombowanej pierwszej wersji X One to niestety nie działa:]

Sprawdziłem i 120hz działa aż do 1440p. Oczywiście tracimy też hdr. Moim zdaniem 4k i 60hz + hdr jest najlepszą opcją ale jak ktoś potrzebuje 120hz i liczy się ze spadkiem jakości obrazu to może wykorzystać ten sposób. Potwierdzam, że u mnie działa z xbox series x.
no ja grając w Warzone jak to faktyczniej płynniej będzie chodziło to będę korzystał kosztem 4k
 

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Kabel jest HDMI 2.1? Może tylko jeden port HDMI obsługuje 2.1? Ogólnie Xbox powinien wykryć, że TV ma 120Hz - tak było u mnie przy pierwszym uruchomieniu konsoli.
Oo, to padaj model swojego tv.
 

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
Oo, to padaj model swojego tv.
LG OLED55B9PLA
 

Ginterinho

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Moi drodzy miałem ten telewizor w dzien premiery xsx. I konsola nie wykrywa 120Hz podlaczając ja w ten model. Dodam, ze „niby 2.1” jest w 3 i 4 porcie telewizora. Na pytanie czy ewentualne kolejne update beda wspierały 120 fps dostalem prosta odpowiedz :

Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt z Sony Support.

Nawiązując do Pana zgłoszenia uprzejmie informuję, iż nie mamy informacji na temat korzyści przyszłych aktualizacji.

Takze jesli ktos kupil ten model specjalnie pod konsole a ma mozliwosc zwrotu i zamiany na cos innego to zachecam do tego. Zamienic mi sie udalo na Q90 i jestem zadowolony. Nie wspiera co prawda Dolby Vision ale moge polecic w 100%
 

Floyd

Użytkownik
Użytkownik
Szukam czegoś do 43'' Polecacie coś? Zastanawiałem się nad Panasonic
40HX820E

Ale widzę mieszane odczucia w komentarzach. Znacie coś do 43'' godne polecenia dla XSX?
 

Peterka20

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Szukam czegoś do 43'' Polecacie coś? Zastanawiałem się nad Panasonic
40HX820E

Ale widzę mieszane odczucia w komentarzach. Znacie coś do 43'' godne polecenia dla XSX?
Ciężko teraz o dobry tv poniżej 50 cali
 

Floyd

Użytkownik
Użytkownik
@Peterka20 no rozumiem ale nie mogę się pchać w nic więcej. Jeszcze ten model rozważam:
43XH8505

Chociaż jest powyżej postawionej poprzeczki cenowej.
 

Peterka20

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
@Peterka20 no rozumiem ale nie mogę się pchać w nic więcej. Jeszcze ten model rozważam:
43XH8505

Chociaż jest powyżej postawionej poprzeczki cenowej.
Plusem na pewno jest matryca 100hz. Minusem natomiast podświetlenie krawędziowe i brak hdmi 2.1 oraz vvr
 

Floyd

Użytkownik
Użytkownik
@Peterka20 w takim razie zaczekam na modele z tego roku. Zobaczymy czy coś się znajdzie.
 

Peterka20

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Pytanie czy w tym rozmiarze coś sensownego wyjdzie. Ile masz miejsca? Bo z budżetem 3,5tyś już coś sensownego znajdziesz koło 50 cali. Ja jak szukałem tv do salonu, to myślałem, że 49 cali to maks. Kupiłem 55 i w cale nie jest duży. Myślę, że teraz wziąłbym minimum 65. W 4k można oglądać z dosyć małej odległości. Przy większej i tak nie widać tej jakości obrazu. Ja mam sony kd55xf9005. Mimo braku hdmi 2.1 (i tak niewiele gier jest w 120fps przy 4k) sprawuje się świetnie. Obraz wspaniały. Używam głównie do Netflix 'a z żoną i do XsX. Przy dobrych materiałach czerń prawie jak w OLED.
 

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Rozumiem, że masz powód ograniczając się do 43 cali, ale podczas moich poszukiwań zorientowałem się, że producenci traktują po macoszemu telewizory poniżej 50 cali, o czym wspomina @Peterka20 . Też nie uważam moich 55 cali za zbyt duży ekran. Musisz wiedzieć do czego chcesz tv przede wszystkim, bo budżet masz spory, ale w przedziale "już kupisz przyzwoity sprzęt, ale jeszcze nie rewelacyjny". Zasadniczo hdmi 2.1 bym póki co odpuścił, bo to jeszcze w miarę nowinka, jak stanie się standardem, ceny polecą w dół, to będzie można kupować.
 

Floyd

Użytkownik
Użytkownik
Rozumiem, że masz powód ograniczając się do 43 cali, ale podczas moich poszukiwań zorientowałem się, że producenci traktują po macoszemu telewizory poniżej 50 cali, o czym wspomina @Peterka20 . Też nie uważam moich 55 cali za zbyt duży ekran. Musisz wiedzieć do czego chcesz tv przede wszystkim, bo budżet masz spory, ale w przedziale "już kupisz przyzwoity sprzęt, ale jeszcze nie rewelacyjny". Zasadniczo hdmi 2.1 bym póki co odpuścił, bo to jeszcze w miarę nowinka, jak stanie się standardem, ceny polecą w dół, to będzie można kupować.
Przyznam się że wynika to z ilości miejsca i małego dziecka.

No ale dziś trafiła się okazja i po pół dnia rozmyślania i rozmowy z drugą połówka kupiłem za 4300 55CX. Będzie zajmował cała ścianę i zapewne służył zamiast oświetlenia pokoju.
 

urbek

XBF
XBF
Użytkownik
Zasadniczo hdmi 2.1 bym póki co odpuścił, bo to jeszcze w miarę nowinka, jak stanie się standardem, ceny polecą w dół, to będzie można kupować.
Pitolisz jak stary dziad :plask: Za rok będzie to standard i co wtedy ma znowu zmieniać TV??
 

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Pitolisz jak stary dziad :plask: Za rok będzie to standard i co wtedy ma znowu zmieniać TV??
Bo ja jestem już stary. Nie tak stary jak Ty, ale stary. :cool: Nie będzie standardem za rok. Nie ma szans. Hdmi 2.1 jeszcze długo pozostanie drogim wymysłem gejmerów. Poza tym jeśli nawet stanie się standardem, to potanieje, a w takim razie po co teraz płacić 5k, skoro za rok może kosztować połowę mniej? Można kupić TV za 2 tysie teraz i TV z hdmi 2.1 za 2tysie za rok. Tak, czy siak wyjdzie taniej.
 

Peterka20

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Bo ja jestem już stary. Nie tak stary jak Ty, ale stary. :cool: Nie będzie standardem za rok. Nie ma szans. Hdmi 2.1 jeszcze długo pozostanie drogim wymysłem gejmerów. Poza tym jeśli nawet stanie się standardem, to potanieje, a w takim razie po co teraz płacić 5k, skoro za rok może kosztować połowę mniej? Można kupić TV za 2 tysie teraz i TV z hdmi 2.1 za 2tysie za rok. Tak, czy siak wyjdzie taniej.
A gier, które będą tego wymagały (czyli 120fps przy 4k) i tak będzie pewnie jak na lekarstwo.
 

urbek

XBF
XBF
Użytkownik
A gier, które będą tego wymagały (czyli 120fps przy 4k) i tak będzie pewnie jak na lekarstwo.
Ale będą.

Można kupić TV za 2 tysie teraz i TV z hdmi 2.1 za 2tysie za rok. Tak, czy siak wyjdzie taniej.
LG Nanocela 55" można kupić poniżej 3k PLN. czyli wyda 4 zamiast 3. Też mi oszczędność :eek:
Jeszcze raz powtarzam nie słuchaj Krakoosa bo on już dokładnie wie gdzie był i co widział :p Sam pewnie ma TV z HDMI 2.1 albo już nawet z 2.2 :play:
 

Peterka20

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Szczerze wątpię w większą ilość tytułów AAA z dobrą grafiką w 4k i 120fps na tym sprzęcie. No chyba, że będzie to kosztem rozdzielczości, a wtedy wolę 60fps ale w 4k, bo to jest i tak wystarczająca ilość klatek. A szukając na siłę taniego tv ale z hdmi 2.1, często będzie to tv z dużo gorszym obrazem i podświetleniem niż w tej samej cenie 2.0. Tak czy inaczej co kto woli. Hdmi 2.1 niedługo będzie standardem w każdej półce cenowej i w przyszłości na pewno będzie niezbędne. Czy w tej generacji konsol? Tego nie wiemy
 

Do góry Bottom