The Crew - już graliśmy

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


Bardzo chciałem niegdyś zaprzyjaźnić się z Gran Turismo i Forzą - nawet się na tę okoliczność odświeżyłem i kupiłem zapoznawcze wino - ale regulacja zawieszenia i kąt nachylenia lusterek dały mi kosza. Z The Crew nie dość, że nieźle się dogadywałem, to jeszcze zostałem zaproszony na kolejny wieczór.

Żarty na bok - od dłuższego czasu szukałem ścigałki, która nie jest Burnoutem ani Test Drivem, a jednocześnie daje zabawę bez rozgryzania masy symulacyjnych detali. Ostatnio udało się NFS: Underground 2, któremu wreszcie wyrósł konkurent. Kluczem do frajdy w The Crew jest bowiem znalezienie paczki znajomych chętnej do przeróżnych wyścigów w otwartych do podróży Stanach Zjednoczonych. Jasne, można dobierać sobie do zabawy losowych graczy z sieci, ale wydaje się, że pełnię smaku wydobędziemy w gronie kolegów i koleżanek.

Na gamescomie krótko opisano system RPG, którego w The Crew jest sporo. Mamy ekwipunek, czyli modyfikowane (wizualnie i konstrukcyjnie) w garażu części, które wcześniej wygraliśmy w wyścigach. Mamy rozwój postaci, czyli zdobywanie doświadczenia i poziomów. Jest też klasowość - sportowy samochód możemy zmienić w dowolnym momencie w grubooponowe, offroadowe cudo. Ogółem klas jest pięć - Raid, Street, Dirt, Performance oraz Circuit. Zgodnie z trendami otwartych światów wyścig w mieście oddalonym o dziesiątki kilometrów (z jednego krańca mapy na drugi dojedziemy w półtorej godziny) nie jest problemem dzięki szybkiej podróży. Obsługa całości dzięki interfejsowi, w którym niemal wszystkie dostępne opcje mamy pod ręką, jest bajecznie szybka i intuicyjna. Zmiana Chevroleta Camaro w terenowego pogromcę trudnych nawierzchni przebiegła bez przeszkód.

Podobnie z dołączaniem do wyścigów. Minimapa wyświetla, gdzie w danym momencie możemy czymś się zająć i zdobyć części do samochodu, doświadczenie oraz kasę - im lepiej sobie poradzimy, tym bardziej sowicie gra nas wynagrodzi. Dodatkowe premie dostajemy np. jadąc za wyznaczonym samochodem po linii prostej. Powiedzenie, że dzięki temu każdy wyścig jest inny, byłoby wprawdzie lekkim nadużyciem - pewne schematy po kilkunastu godzinach w grze zaczną się powtarzać - jednak nie da się ukryć, że z grupą zgranych i kreatywnych graczy można stworzyć sporo ciekawych zabaw na dowolnie ustalonych torach. Bez obawy o surowo realistyczny model jazdy - to gra dla tych, którzy chcą po prostu czasem zrelaksować się we wspólnych wyścigach.

 

Kapitan Bakłażan

Użytkownik
Użytkownik
Na taką grę czekałem! Była gra o pierwszej części F&F gdzie sami wypracowywaliśmy sobie wszystko, niczym tytułowy bohater TF&F Brian. Teraz pragnąłem tego co można poczuć podczas oglądania nowszych części F&F, czyli pracy w grupie! Wyzwań, które będą potrzebowały zgranej paczki przyjaciół, prawie, że rodziny! Nie wiem jak Wy ale ja oczekuję dokładnie tego od tej gierki!! ;)
 

Qkisek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Zgadz sie calkowicie. Gra bedzie swietna :)
 

Do góry Bottom