Tłumaczenia do gier

Darth Vader

Użytkownik
Użytkownik
To zapodaj tytuły tych gier.
 

jackpak

Użytkownik
Użytkownik
To zapodaj tytuły tych gier.

Two worlds
Quake 4
Quake wars
Prey
Gears of War
Lost planet
rainbow six vegas 2
call of juarez
The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena
Hitman: Blood Money
Devil May Cry 4
Mirror's Edge

I na pewno wiele innych których nie sprawdzałem.

Pozdrawiam.
 

scorpion_1982

Świeżak
Świeżak
Darth Vader -
Więc tak plik: Localizedint.lbf - to plik ascii możesz go otworzyć jakim kolwiek edytorem ascii
tyle że na samym początku jest
0D00 nie wiem czego to się ma tyczyć ale dobrze zostawić tak jak jest orginalnie(prawdopodobnie to jest przejście do nowej lini.

Natomiast plik. Localizeddeu.lbf - całość praktycznie zapisana w unicode, z dodatkowo ktoś wewelił dużo znaków nie tyczących się niczego, do tego pliku na wolnym czasie napisze jakiś program, a jeśli chodzi o screena, to tylko hex-edytor dlatego że ten plik to paczka różnych w sobie, coś pomyślimy.
 

cage900

Banned
Użytkownik
ktos sprawdzal jak dziala to spolszczenie silent hilla?
 

jackpak

Użytkownik
Użytkownik
ktos sprawdzal jak dziala to spolszczenie silent hilla?
Spolszczenie jak najbardziej działa, brak jest czcionki pl.

Dla tych co męczą się z *lbf z Bioshock mała pomoc:

http://clubrus.kulichki.net/prog/Shtrl4.exe

Pozdrawiam
 

Darth Vader

Użytkownik
Użytkownik
Otworzyłem sobie tym programem ten plik lbf i nawet znalazlem miejsce w ktorym sa dialogi:http://img181.imageshack.us/img181/5888/beztytuulc.jpg
Moge normalnie to tłumaczyć czy użyć jakichś opcji w tym programie?
Mam ten sam plik z bioshocka na PC i podmienił bym tylko dialogi.
 

scorpion_1982

Świeżak
Świeżak
Jeśli zapiszesz tym programem to nie będziesz miał polskich literek, ponieważ ich nie obsługuje, otwórz sobie tłumaczenie po polsku i zobacz że nie ma polskich znaków.
 

scorpion_1982

Świeżak
Świeżak
panowie potrzebuję orginalny plik z bioshocka nie modyfikowany, bo do tych które dostałem nie da się nic zrobić, ponieważ pliki były zapisane i kodowania są w 1 pliku różne.
Najlepiej podeślijcie mi wyciągniety plik z obrazu i z instalki gry pl, lub przynajmniej z obrazu i zobaczymy co da się zrobić.
 

Darth Vader

Użytkownik
Użytkownik
To jest plik bioshocka pl z pc prosto z folderu z grą: Localizedint.lbf
O to chodziło?
 

scorpion_1982

Świeżak
Świeżak
No wiec tak wszystkie pliki to są paki, czyli zawierają kilka innych plików, jeśli edytujecie to zwykłym edytorem i zapiszecie to plik uszkodzony, można bawić się w pod zmianę w hex- edytorze ale raczej za dużo zabawy było by z tym pozatym jeśli dobrze to z analizowałem w pliku zawarta jest długość każego innego pliku, wiec jeśli ktoś zmienił by długość tresci to gra zacznie się wykładać,, samych plików nie da się podmienić ponieważ odwołują się do plików które nie istnieją, dopóki ktoś mądry nie napisze explorer pod te rodzaje plików to tłumaczenie nie możliwe.
Jak narazie nie wiele udało mi się z tego wydobyć, na wolnych chwilach siedze i coś wymyślam ale narazie niczego obiecać nie mogę.
Pozdrawiam.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Mógłbyś podać linki do spolszczeń tych gier,które wymieniłeś ?
Byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
spolszczenia

Two worlds
Quake 4
Quake wars
Prey
Gears of War
Lost planet
rainbow six vegas 2
call of juarez
The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena
Hitman: Blood Money
Devil May Cry 4
Mirror's Edge

I na pewno wiele innych których nie sprawdzałem.

Pozdrawiam.

Mógłbyś podać linki do spolszczeń tych gier,które tu wymieniłeś.
Pozdrawiam.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
spolszczenia

Two worlds
Quake 4
Quake wars
Prey
Gears of War
Lost planet
rainbow six vegas 2
call of juarez
The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena
Hitman: Blood Money
Devil May Cry 4
Mirror's Edge

I na pewno wiele innych których nie sprawdzałem.

Pozdrawiam.
A najlepiej podaj wszystkie jakie posiadasz.
Chcę wypróbować ten program,który był użyty do podmiany pliku w Call of Juarez 2 i opcje Replace.
Czy coś z tego może wyjść ?
Oczywiście zdaje sobie sprawę,że pliki muszą mieć taką samą nazwę i format.

Pozdrawiam.
 

trzepak

Użytkownik
Użytkownik
A czy ktos sprawdzal czy mozna spolszczyc nowego Batmana?
 

vanpiel

Świeżak
Świeżak
Hey!
Właśnie próbowałem spolszczyć Obliviona i overlorda2. Czy udało się z overlordem tego jeszcze nie wiem (E74). Z oblivionem pokonałem wiele przeciwności losu i udało mi się zrobić plik który mógłby zadziałać (łatka polonizacyjna PC to plugin więc nałożyłem ją programem tes4gecko na oblivion.esm z wersji komputerowej - ten plik jest inny niż xbox'owy, ale po zgraniu konsolowego i podmienieniu wersja pc chodziła stabilnie więc jest jakieś prawdopodobieństwo że na odwrót też zadziała).

Problem: plik który początkowo miał 240m teraz ma 270m więc xbox backup creator powoduje zniknięcie pliku deflaut.xex (a także zje*aniee całego obrazu który nie wyświetla się więcej w tym programie :(). Na razie nie mam x'a więc nie mogę sprawdzić czy ta gra choćby piśnie.

Czy komuś działa obraz jakiejś gry bez tego pliku?

Czy znacie jeszcze jakieś programy do podmiany plików?
 

luzar78

Świeżak
Świeżak
Witam poszukuje spolszczenia i sposobu by podmienić pliki tej samej wielkosci do gry silent hill homecoming
 

cage900

Banned
Użytkownik
czy cos sie ruszyło w sprawie Risen'a ?
 

Marcello

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Posiadam GTA 4 po ROSYJSKU :)

Tak, tak.. w grze są rosyjskie napisy..

Z tego co mi wiadomo oryginalnie i oficjalnie nie ma wersji RUS więc scena wschodnia stanęła na wysokości zadania..

My też możemy...

Pytanie tylko kto byłby skory do współpracy ? Wersję PL można pobrać z gtapolska.pl, nie musimy więc tłumaczyć gry od poczatku. Wystarczy podmienić pliki i podliczyć sumę kontrolną.

Bardzo proszę o wypowiedź osób które znają się w temacie i są w stanie pomóc w jakimś stopniu.

Z tego ci mi wiadomo uzytkownicy Jackpak i Wi1q próbowali swoich sił, kontakt (PM) z nimi nie przyniósł żadnych efektów więc proszę o udzielanie się w temacie :)
 

jack119

Użytkownik
Użytkownik
Ja też bardzo chętnie zobaczyłbym GTA4 po polsku, tylko na razie nie ma nawet 100% spolszczenia na PC...
 

MadMax

Użytkownik
Użytkownik
Z GTA 4 największy problem jest z otworzeniem pliku z czcionką jest w formacie innym niż na pc. Nie idzie więc go zmienić i dać polskie znaki, a w spolszczeniu na pc ten plik jest zmieniony a żeby działało te pliki wewnątrz muszą być takie same. Jeden Rosjanin zrobił program, który edytuje plik z czcionką na xboxa temu oni mają po rosyjsku ale nie chciał go udostępnić. Może już jest program co to otwiera ale wątpię. Ostatnim sposobem jest przerobienie tekstu spolszczenia tak aby pasował do pliku czcionki ale jest to dużo roboty. Można będzie się pobawić jak wyjdzie 100% spolszczenia.

A co do znikania pliku xex podczas podmiany w xbox bacup creatorze to się jeszcze nie spotkałem, możliwe że jest to problem zbyt dużej różnicy w wielkości plików.

Sprawdzając ostatnio kilka nowych gier ale nie wszystkie to one mają zupełnie inną strukturę plików w iso. Nie mają folderów tylko same duże archiwa, jak tak dalej będzie to spolszczenia nowych gier będą raczej niemożliwe.
 

Do góry Bottom