TUNING Xbox'a 360- temat zbiorczy!

Wojtek230492

Użytkownik
Użytkownik
nawet nie widzielem ze mu podziekowalem:D hehe ale co tam niech grzebcio ma:)
a mam jeszcze jedno pytanie droga jest taka szybka z plexi bo na allegro to tenie jest ale niewiem jak w sklapach
 

mistrzmtb

Użytkownik
Użytkownik
W sklepach typu castorama to jest na pewno drożej, niz na allegro. Ja ci powiem, że kupiłem w takim małym sklepiku/hurtowni w zielonej górze za 3 zł o wymiarach 19x22 cm.
 

Wojtek230492

Użytkownik
Użytkownik
o wlasnie o takich wymiarach potrzebuje, ale chyba nawet w takiej castoramie nie powinno chyba przekroczyc 10zl
 

grzebcio33

Użytkownik
Użytkownik
a czy pociąć ta plekse
 

Pabcio

Użytkownik
Użytkownik
Pleksa jest droga niestety. Można ją ciąć ostrym nożem wzdłóż linii i później wystarczy ją odłamać.
 

mistrzmtb

Użytkownik
Użytkownik
pabcio jaka droga ? Ja dałem 3 zł za 18x22 cm. A jak ciąć ? Tak jak napisał pabcio.
 

Pabcio

Użytkownik
Użytkownik
Dałeś tylko 3 zł, ale za mały kawałek. W przeliczeniu na większe wielkości to dość drogo. Przecież napisałem jak ciąć.

jak ciąć pleksę - Google Search
 

grzebcio33

Użytkownik
Użytkownik
mam kilka pytań!!
czy zeby podłączyć diody musze wyciągnać napęd?
zlutować diody za nuzki i do 12 v i niegdzie wiecej nie lutowac ?bo diody mam 3v
czyli połącze 4 diody ze soba i podłącze do 12 v tak ?
 

CouthArmani2010

Świeżak
Świeżak
Podłączanie diody led

Witam
Gdzie mam podłączyć diody led w konsoli ?
Za pomoc z góry dzięki : )
 

dawid27

Banned
juz byly zdjecia pokazane na wtyczce od zasilacza ;/
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
oszaleliście ?? podłączać diody bezpośrednio do konsoli ?? gdzie wtyczka od zasilacza nie ma napięć porozwalanych i nie potrzebnych jak w PC w konsoli każdy kabel jest wykorzystywany nie można od tak podłączać tam wszystkiego , nawet w PC jak podepniecie diody pod hmm np napęd dvd to komputer zacznie świrować wywalać komunikaty itp bo czujniki wykrywają przeciążenie o te 12v niby mało ale dla konsoli to dużo, lepiej podłączcie te diody do usb, a nie bezpośrednio.
 

grzebcio33

Użytkownik
Użytkownik
a jak je mam podłączyć do usb ???!?!?!?!
 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
Gdzie Ci niby wyskakuja w PC komunikaty że przeciązone? Wiesz wogóle co to jest przeciążalność prądowa? Prąd wogole jest w amperach, a ty pierd. o woltach.


A ty grzebcio33 podłącz pod linie zasilania tam gdzie Ci pasuje, masz do wyboru 5 i 12 V, a na płycie jeszcze 3,3 i inne. Diody poprzez rezystory.
 

kamilkosz

Banned
Użytkownik
ja swoje diody podlaczylem pod oddzielny zasilacz i tez jest ok :)
 

grzebcio33

Użytkownik
Użytkownik
zeby dobrać się do tego :
http://i3.tinypic.com/4dyu9s2.png
co musze zrobic bo w takim satnie rozebrania konsoli :



tego nie widze ;/
czy musz odkrecić jeszcze zółte i czarne śrubki ??????
 

Pabcio

Użytkownik
Użytkownik
Diod nie wolno podłączać bezpośrednio pod 12, 5 czy nawet 3,3V chyba, że mają rezystory i są przystosowane do tego. Jeśli podłączycie bezpośrednio diodę to pociągnie parę sekund. Przerabiałem to.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=771047&highlight=led+++molex&sid=64b4bf132617dfc015cec8ffcd298988

Mam nadzieję, że pomogłem i moderatorzy nie będą mieli nic przeciwko temu linkowi.

Nazwę tematu proponuję zmienić na "modding" bo z tuningiem nie ma to nic wspólnego. To tak jakby latanie nazwać chodzeniem ;)
 

grzebcio33

Użytkownik
Użytkownik
ale zeby się tam dostać coś jeszcze muszę rozebrac ?
 

Pabcio

Użytkownik
Użytkownik
Gdzie dostać? Do napięcia? Musisz tylko zdjąć obudowę a płyty nie musisz ruszać. Na tym obrazku masz podane napięcia i masę:

http://i3.tinypic.com/4dyu9s2.png

Jeśli nie kapujesz nic z tego to nie bierz się za modding bo zepsujesz konsolę! Trzeba się znać na lutowaniu i podstawach elektroniki. Jak chcesz to mogę Ci zrobić case moda bez problemu.
 

grzebcio33

Użytkownik
Użytkownik
Pabcio mieszkasz w bełchatowie nie będę wysyłał konsoli lutowanie myślę że troche mam opanowane ale powiedz mi jak scignałem całą obudowe oprucz tego metalowego czegoś to czy to też mam zdjać ostatnia fota kturą dodałem ? Pbacio mugłbyś do mnie na gg zagadac ?
 

Pabcio

Użytkownik
Użytkownik
Wiadomość na GG poszła.
 

Do góry Bottom