[TUT]Problem z grami Xbox1 na X360 - ''Nie można uruchomić gry. Pobierz ja ponownie''

XBOX-M4ST3R

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
TUTORIAL

Jak rozwiązać problem z grami Xbox1 na X360, komunikat o błędzie - ''Nie można uruchomić gry. Pobierz ją ponownie''


Ten TUTORIAL będzie dotyczył jak rozwiązać problem z grami Xbox 1 na Xbox 360, a dokładniej jeśli wyskakuje komunikat ''Nie można uruchomić gry. Pobierz ja ponownie''. Przyczyną tego jest brak pewnych plików na dysku Xbox'a 360 na Partycji 2, dzięki której możemy uruchomić stare gierki z Xbox 1. Nie jest winna np. źle nagrana kopia gry, bo na oryginalnej było by to samo w takiej sytuacji. Kiedyś kupiłem oryginalny Dysk M$ 60GB i miałem ten problem. Być może ktoś to usunął podłączając do kompa(jednak nie chcę mi się w to wierzyć:), bo sprzedawca mówił, że nic z nim nigdy nie robił od nowości) lub Microsoft w nowszych dyskach zapomniał o wgraniu tych plików.


ZACZYNAMY​

Potrzebne pliki i oprogramowanie:

-Program, manager do dysków Xbox 360(najlepiej Xplorer Extreme 2, nie na każdym da się otworzyć Partycję 2 - np. na FatXplorer v2.5, przynajmniej ja takiej opcji nie widziałem:))
-Obraz Partycji 2(ja robiłem na pliku Partition2.bin) - link download Xbox 360 Partition 2 Download (Xbox 1 Emulator)

1. Dysk należy podłączyć do komputera przez SATA do płyty głównej kompa lub przez adapter USB, więc należy go wyjąć z obudowy zarówno z obudowy FAT jak i SLIM. Poradniki można znaleźć np. na YouTube.

2. Uruchamiamy program manager do plików(dysku) Xbox'a 360 - ja to robiłem na Xplorer Extreme 2, miałem dysk WD BLACK 120GB. Jeśli posiadacie Windows Vista, 7, 8 to program należy uruchomić jako Administrator.

3. Przechodzimy do zakładki Open -> Harddrive or Memcard i otworzy na partycje dysku Xbox'a 360. Partycjami 0 i 3 nie zajmujemy się. Ta operacja nie ingeruje w dane X360 - save'y, profile, dlc, arcade, itp., ale na wszelki wypadek proponuje zrobić kopie zapaową swojego dysku. Zawsze można coś źle wybrać:).

4. Po otwarciu dysku znowu wybieramy Open -> Restore Partition 2. Szukamy pliku Partition2.bin na dysku PC'ta, wybieramy go i czekamy aż pliki wgrają się na dysk.

PO TEJ OPERACJI GRY XBOX 1 POWINNY DZIAŁAĆ BEZ PROBLEMU. MOŻE BYĆ JESZCZE POTRZEBNA AKTUALIZACJA DO POBRANIA Z XBOX LIVE LUB MOŻNA WGRAĆ PRZEZ PŁYTĘ CD.​
 

mrowa110

Użytkownik
Użytkownik
Nie zapomniał tylko w tych starszych dyskach chyba tego jeszcze nie było . Wystarczy że połączys się z xbox live i się pobierze automatycznie
 

XBOX-M4ST3R

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Nie zapomniał tylko w tych starszych dyskach chyba tego jeszcze nie było . Wystarczy że połączys się z xbox live i się pobierze automatycznie
Właśnie ta aktualizacja to nie to samo co te pliki, których brakuje na HDD. To zwykły update do Cache na Partition 3. Oczywiście bez niego także się nie pogra w gry Xbox 1, ale to się już automatycznie pobiera przez Xbox Live lub przez CD można wgrać.
 

Do góry Bottom