[TUTORIAL]Bez chipowa przeróbka

Abram_2006

Użytkownik
Użytkownik
Polecam inną przeróbkę która sam robiłem wczoraj

http://xboxonline.valhalla.pl/index.php?showtopic=33621

ale wcześnie zróbcie sobie Backup jak odepniecie tasiemke od dysku macie ok 30 sekund żeby podlaczyc pod kompa


a oto menu mojej starej konsolki

Imageshack - image0001l.png - Uploaded by Imageshack user
 

MaryGave

Banned
Użytkownik
Polecam inną przeróbkę która sam robiłem wczoraj

http://xboxonline.valhalla.pl/index.php?showtopic=33621

ale wcześnie zróbcie sobie Backup jak odepniecie tasiemke od dysku macie ok 30 sekund żeby podlaczyc pod kompa


a oto menu mojej starej konsolki

Imageshack - image0001l.png - Uploaded by Imageshack user
To jest przeróbka typu hot swap najlepsze jakie mogło wyjść rozwiązanie a autoinstallera polecam Xbox Mast3r Installer v2 (HD) Xbox Mast3r Installer v2 (HD) - Forum XBOXOnline.pl ma wszystkie dashe XBMC programy, emulatory, gry homebrew możliwość flashowania kości TSOP za pomocą EvoX lub Gentoox
 

magiks33pl

Użytkownik
Użytkownik
Nie prosciej kupić chipa ?
 

tommy10014

Świeżak
Świeżak
Witam mam pytanie...
Zastanawiam sie nad przerobieniem swojego xboxa tym sposobem
ale boje sie troche tego kombinowania z dyskami twardymi...
W poradniku jest napisane ze trzeba odlaczyc dysk od dzialajacego komputera i podlaczyc go do xboxa i cos tam jeszcze pozgrywac...Troche to dla mnie dziwne bo sadze ze po odlaczeniu dysku komputer sie wylaczy albo zawiesi(nie mam pewnosci)
Moje pytanie brzmi czy tak wlasnie sie stanie?
Co sie wydarzy jak odlacze dysk od dzialajacego kompa...?
 
M

MaverickPL

Guest
Nic sie nie wydarzy. A dokladniej wydarzy sie tyle co przy oglaczeniu pendriva od komputera, przestanie go widziec.
Jedyne co mozesz zrobic majac duzego pecha to "krzywo" podlaczyc wtyczke z zasilaniem. W najgorszym wypadku spalisz elektronike dysku, w wiekszosci po prostu zabezpieczenie w zasilaczu zadziala i zasilacz wylaczy sie.
Po podpieciu/odpieciu dysku nie wchodz na niego w eksploratorze. Najpierw daj wykrywanie nowych urzadzen w menadzerze zadan. Choc w nowych windach nie powinno byc to zupelnie potrzebne, tak trzeba bylo robic za czasow win98 i wczesniej.
 

karolkobi01

Świeżak
Świeżak
uzieienie?


Ważna rzecz co do tej przerobki. Uziemcie obudowę kompa i obudowę xbox-a o siebie bo podczas przekładania taśmy od hdd moze sie on spalić.

sposób na uziemienie-
Jeden kabel do ładowania akumulatora samochodowego.
Jedna klema na metalowa cześć obudowy kompa ,druga klema na metalowa cześć obudowy Xbox i możecie działać.




[/LEFT]
[/CENTER]


czy to uziemienie faktycznie jest potrzebne? co prawda nie znam się na tym,ale wydaje mi się to trochę dziwne,poza tym wydaje mi się,ze w xboxie obudowa jest raczej plastikowa(przynajmniej w wersji cristal). Proszę o opinie kogoś kto się na tym zna.
 

MrManiek

Świeżak
Świeżak
w środku jak ją otworzysz masz metalową taką ramkę, możesz kabelki zwykłe podłączyć pod obudowe pc i Xboxa, i to wszystko.
 

Kazner

Użytkownik
Użytkownik
Ja szczerze przerabiałem już 3 albo 4 konsole bez uziemiania konsoli, ale nikogo do niczego nie namawiam, jednak lepiej uziemiać.
 

MaryGave

Banned
Użytkownik
Ja szczerze przerabiałem już 3 albo 4 konsole bez uziemiania konsoli, ale nikogo do niczego nie namawiam, jednak lepiej uziemiać.
Ja tak samo nie uziemiałem ale ja zawsze łamię jakiś punkt potem ryzykuję :D
 

Arex962

Użytkownik
Użytkownik
Można prosić o reup linku.
 

maciekww28

Użytkownik
Użytkownik
Można prosić o reup linku.
klik
 

baniol

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Bezchipowa przeróbka Xbox Classic

Witam, czy mógłby ktoś zrobić reupload plików w tym temacie http://xboxforum.pl/artykuly-132/tutorial-bez-chipowa-przerobka-24423/
Mam nadzieję, że moderatorzy mi wybaczą zakładanie nowego tematu, ale tutaj zagląda więcej osób i prawdopodobnie szybciej uzyskam odpowiedź.

-=SETH=- // Link masz post wyżej...

http://www.putlocker.com/file/99F8841C1B925420
 

wirkus

Świeżak
Świeżak
Co zrobić, jeśli wyskoczy nam komunikat "Could not find a FATX drive to open!" :
1. Przestawić zworke z CS na Master i na odwrót.
2. Poczekać ok 2-3min pod odpaleniu dashboardu za nim podmienimy taśmy IDE.
3. Sprawdzić czy nasz nowy dysk został poprawnie zainstalowany na PC.
4. Taśma IDE od PC nie jest uszkodzona i dobrze ją podpięliśmy.
5. Czy przypadkiem kabel AV nam się nie odłączył i nie mruga dioda.
6. Sprawdzić czy na taśmie IDE nie ma innych podłączonych urządzeń na Master.
mimo wykonania powyzszych czynnosci nadal jest ten błąd windows 7 czy to wina tego systemu?jak odepne dysk z systemem to komputer sie wyłącza



Udało mi sie przezucic pliki lecz niestety chyba uwaliłem partycje bo po wszadzeniu dysku do konsoli i po właczeniu jest tylko napis xbox bez napisu microsoft i po chwili wyskakuje błąd 7 i pełno napisów w róznych napisach i migajaca dioda zielono czerwony kolor na przemian niestety juz po ponownym podpieciu do tasmy ide pod komputer program xbox xplorer niewidzi dysku i mruga dioda tak jak wcześniej co jeszcze da sie z tym zrobic?
 

MrMajst3r

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Błąd 07 oznacza brak odpowiedzi ze strony dysku. Najczęściej oznacza to uszkodzony dysk (zdarza się uszkodzenie dysku podczas hotswapu).

Dla pewności sprawdź czy:
- zworka w dysku jest ustawiona na CS lub M
- taśmy są dobrze dociśnięta
 

Rycha_pl

Banned
Użytkownik
Co zrobić jeśli komp nie widzi dysku z xbox'a ???
Zmieniałem zworke (standardowo była na cable select) zmieniłem na slave/Master i dalej nie widzi !!!
spróbowałem nawet tego :

i też nic !
 

dragon1493

Banned
Bo dysk normalnie nie bedzie widoczny, sprawdz czy w hd tune jest do wyboru na liscie ten dysk.
 

Kodi

Świeżak
Świeżak
Można prosić o reup linku.
Linki z tematu wygasły.
 

MrMajst3r

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Link do softmoda by Gangst3r:
Gangst3r_softmod
 

Kodi

Świeżak
Świeżak
MrMajst3r, dzięki.
Brakuję tylko zdjęć z instrukcją :((
 

MrMajst3r

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
W paczce jest plik Worda z instrukcją.
 

Do góry Bottom