[Tutorial] Flash Lite-0n v3 [83850cV2/93450c]

michaas

Użytkownik
Użytkownik
Cześć,
zrobiłem wszystko jak w tutku, ścieżki ładnie poprzecinane, wszystko śmiga - do czasu. Przytknąłem vampire, wszystko pojawiło się tak jak miało, a tu nagle freeze windowsa i komp się wyłączył. Teraz jak chce to powtórzyć to się pokazuje napęd w vendor mode, ale że nie odczytuje się flash name czy tam type to nie reaguje na read.

Dokładnie - sth jak to

Manufacturer ID: 0x2A. Device ID: 0x2A. Flash Name: Unknown type
Według mnie kolego zrób tak jak masz Kartę VIA
Fix: freezing computer in junglerflasher : Xbox 360 Tutorials
 

edgorek

Banned
Użytkownik
odpal DOSFLASHA rzecz jasna w dosie.
 

Bartush

Użytkownik
Użytkownik
Obyło się bez dosflasha przy odczytaniu, ale dzięki za tą poradę, bo wcześniej niby ten plik usunąłem ale nie w taki sposób. Poszło, sczytało wszystko i poszło. Wiedziałem, że wszystko zrobiłem dobrze .

Dzięki za pomoc.
 

cru5h

Użytkownik
Użytkownik
Ja miałem freezy w najnowszym Jungleflasher + WIndows 7 64bit. Jak odpaliłem na WIndows XP (karta VIA VT6421a bez driverów w systemie) to poszło.
 

Realmadrid

Świeżak
Świeżak
Zrobiłem wszystko jak w tutku, sczytało ten OFW, usunąłem mostek i polutowałem ścieżki. Teraz jak chcę się połączyć, żeby zrobić erase Lite-On to wyskakuje, że device intro failed..
 

cru5h

Użytkownik
Użytkownik
Zrobiłem wszystko jak w tutku, sczytało ten OFW, usunąłem mostek i polutowałem ścieżki. Teraz jak chcę się połączyć, żeby zrobić erase Lite-On to wyskakuje, że device intro failed..
Spróbuj przez DOSFLash. Tylko spisz sobie numer portu sata, na którym masz napęd bo będzie ci potrzebny w poleceniu dosflash.

Ewentualnie sprawdź czy polutowałeś wszystko dobrze może gdzieś jest zwarcie na płytce....
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
przede wszystkim sprawdź miernikiem czy dobrze połączyłeś ścieżki oraz czy nie ma zwarcia z masą i podłącz pcb do lasera :p
 

Realmadrid

Świeżak
Świeżak
Miernik pokazuje, że przewodzi więc chyba wszystko jest w porządku z moimi lutami. Chyba, że jakiś specjalny punkt trzeba sprawdzić czy coś.

Dosflash nie wykrywa żadnych dysków atapi, jak podaje port 7000 co się łączyłem na jungleflasherze to też nic się nie dzieje. Jungleflasher nie widzi go/nie chce się łączyć:

Sending Lite-On-Erase request to port 0x7000
..............
Drive returned Status 0x7F
....................
Device Intro failed!

Precyzując - mam napęd Lite-On 83850C, musiałem robić MRA, bo miałem wgranego LT, klucz razem z firmware mam wydobyty, wszystko obyło się bez komplikacji. Potem chciałem zrobić erase i już się jungleflasher nie łączy. To, że nie chce się otworzyć napęd to chyba normalne jak wydobyłem FW?
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
Po wydobyciu firmware i przywróceniu PCB do dawnego porządku napęd powinien działać (chyba że robiłeś lo erase). Tak więc sprawdz czy jakiś lut nie rozlał się na masę bo chyba właśnie wtedy napęd jest martwy. Jeśli korzystasz z CK3 i po włączeniu pali się dioda power to masz duże prawdopodobieństwo że PCB da się odratować ;]


EDIT: Nie doczytałem się do wycinku loga i wychodzi na to że zrobileś erase tylko podczas tego wyskoczył błąd tak że teraz musisz działać w dosflashu i zrobić l-o-erase i być pewnym że z PCB jest wszystko ok, bo podczas czyszczenia flasha takie rzeczy nie powinny się dziać.
 

Realmadrid

Świeżak
Świeżak
Z tym lo erase jest problem bo raz udało się połączyć, zrobiłem fast reset i w piz.. komputer się wyłączył. Teraz jak chcę się połączyć z JF to nic nie widzi. Próbowałbym z dosflasherem gdyby on tylko widział mój napęd... Zaraz coś pomyślę, mam nadzieję, że PCB jest całe, nie powiem - ucieszyłbym się ^

Korzystam z Xtractora + Vampire, nie zauważam zmian przed i po feralnym zdarzeniu :p Dzięki, że chcesz pomóc.
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
Jak coś nie idzie przy erase to nie będzie widzieć napędu, musisz wydać komende dosflash liteon e xxxx - gdzie xxxx to adres portu sata
Po pomyślnej operacji napęd będzie "widzialny" ;]
 

Realmadrid

Świeżak
Świeżak
Erase niby poszło sukces, jak można sprawdzić czy naprawdę poszło dobrze? Czy może już write próbować robić?
 

wezyk20

Użytkownik
Użytkownik
Wgraj dane do napędu
 

Realmadrid

Świeżak
Świeżak
Poszło, ale po obejrzeniu ścieżek zobaczyłem, że się trochę zwarło z masą ^ Poprawiłem i wgrało FW bez najmniejszego problemu.
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
no pisałem to od samego początku, ale przynajmniej to w końcu znalazłeś :p
 

Realmadrid

Świeżak
Świeżak
Wiem, że pisałeś ale za bardzo uwierzyłem w swoje umiejętności lutowania :p Teraz już wiem, że lepiej sprawdzić dwa razy, szczęście, że napęd nie padł ^

Jeszcze raz dzięki za pomoc :)
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
ja tam używam kleju i jest zawsze ok.....nie ma problemów z popalonym pcb
 

dirtm3i

Świeżak
Świeżak
A jakiego kleju używasz?
 

spider111

Użytkownik
Użytkownik
ja tam lutuje luty są pewniejsze ale jak ktos nie ma wprawy w lutowanie to klej tylko zostaje
 

housemusix

Banned
Świeżak
Witam

Lutowanie najpewniejsze, lecz dokładnie można użyć lakieru przewodzącego do dostania w każdym elektronicznym.
 

Do góry Bottom