[Tutorial] Flash Lite-0n v3 [83850cV2/93450c]

gruby33

Użytkownik
Użytkownik
Koledzy proszę o szybki ratunek. Otóż mam LiteOna V3 (produkcja grudzień 2009) i potrzebuję wgrać oryginalny FW bo konsolę muszę oddać na gwarancję. Dodam, że klucz napędu mam od gościa, który mi poprzednia przerabiał konsolę (LT+).

Prosił bym o link gdzie znajdę oryginalny FW odpowiedni do mojego napędu. I jak go wgrać. Prosił bym też o jakiś schemat podpięcia napędu. Czyli pod który pin. np. 3V pod który 12V.
 

edgorek

Banned
Użytkownik
XBINS
tam znajdziesz wszystko czego potrzebujesz.
 

XboXers

Użytkownik
Użytkownik
Na tym forum też znajdziesz.
 

Gangst3r

Banned
Użytkownik
Witam nie szkalujcie, bo w tematyce Xbox 360 troche kuleje chociaż z lutownica jestem za pan brat. Dręczy mnie kilka pytań. Flash LiteOn v3 nie jest trudny (nie takie rzeczy się robiło na płycie MoBo Xbox1), ale jak to jest, bo chciałbym tylko zrobić backup klucza czytnika i ewentualnie OFW. I tu kieruje pytanie mam wykonywać wszystko do momentu flashowania? Po z czytaniu OFW zatrzymuje proces i poprawiam ścieżki napędu?

PS: Do łączenia ścieżek polecam kynar (ściągnąć izolację i zalutować), bo czasem cyna może nie łapać i będzie dużo zabawy. Ja ogólnie tak poprawiałem ścieżki na płycie Xbox1.
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
stary już nei trzeba ciąc i lutować....PMT HACK....poczytaj o tym...
 

edgorek

Banned
Użytkownik
Lizard pozwala bez cięcia robić konsole Liteon v3 oraz te ,gdzie jest LT :)
Ale jak masz mało kaski i masz ogarnięcie w samoróbkach to polecam PMT HACK :p
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
stary schowaj się i nie szpanuj tym lizardem hehe
ja robię probe v2 bez cięcia i żaden lizard ani x360usb nie są potrzebne
 

edgorek

Banned
Użytkownik
nie szpanuje. Tylko wspomniałem,ze można lizardem robić bez lutowania.
 

Gangst3r

Banned
Użytkownik
Masakra nawalacie swoimi pojęciami i powoli przestaje to ogarniać :p Ale dam rady dzięki za wskazówki :p Zdziwił mnie tylko jeden post na ost stronach jak koleś chciał wgrać OFW do napędu i wysłać na gware od razu na myśl przyszło mi "ciekawe jak mu to uznają jak ciął ścieżki" :D

Dobra ide pogooglować i zabrać się za lekturke a potem aparture zakupić.

O przy okazji krótkie pytanie co jest teraz najlepszym rozwiązaniem do przeróbki niemal wszystkich czytników? :p
 

Quato

Użytkownik
Użytkownik
ja do metody PMT wykorzystałem stary zasilacz z zasilaniem dla SATA, są tam napięcia 12V, 5V, 3,3V oraz GND, w pełni zasila napęd.
Probe zrobiłem z kabla i dolutowanej szpilki osłoniętej koszulką termokurczliwą.
Jeszcze dodatkowo przełącznik ON/OFF dla napędu. Opcjonalnie można dodać przycisk eject.
Działa to naprawdę świetnie i ile można kasy zaoszczędzić ;)
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
Teraz klucz z V3 może wyciągnąć każdy, wystarczy specjalny kabelek ze switchem na 3,3v i igła ;]
Hmm chyba się powtarzam ? :p
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Bedę mniał czas to zaaktualizuję temat o metode PMT wiadomo :))
 

Bossi

Użytkownik
Użytkownik
Ankoholik napisał:
Bedę mniał czas to zaaktualizuję temat o metode PMT wiadomo
O właśnie :) Czekam z niecierpliwością.
 

sasza666

Użytkownik
Użytkownik
mam maximus extractor da rade cos tym zdziałać ? bez lutowania
 

edgorek

Banned
Użytkownik
a masz może Vampire do Xtractora? Bez lutowania się nie obejdzie. Weź ogarnij PMT hack to zrobisz bez lutowania.
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
przełoncznik do linji 3,3 v na maximusie,a probe GND bierzesz z obudowy PC
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
GND z obudowy ? dobre ;]
Lepiej chyba będzie już wziąć z kabla zasilającego dokładnie nad 3,3V
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
Po co takie motanie




dajesz przełacznik od lampki nocnej na kablu 3,3 v i igłę na kablu gnd i jedziesz....



podobno na xtractorze tak samo można
 

spider111

Użytkownik
Użytkownik
jak ktoś ma CK3 Probe v2 to tak samo przełącznik 3,3 można tez takie cuda zrobić http://img833.imageshack.us/img833/875/pricelessf.jpg ja tam zamówiłem Xecuter CK3 III Probe i już mam i nie żałuje zakupu przymierzam się do kupna Xecuter X360USB PRO głownie do laptopa zeby się nie bawić na stacjonarce zobaczymy co te cudo potrafi może rozszerze ofertę z dojazdem do klienta

mam CK3 Probe v2 jak ktoś chce mogę sprzedać jest zrobiony przełącznik 3,3
 

Do góry Bottom