[tutorial] flash slim lite-on 9504/0272

gruby33

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli zrobisz w takiej kolejności jak podałeś to na pewno nie obejdzie się bez cięcia ścieżek lub frezowania chipa.
Jeśli masz odblokowany napęd to najpierw wgraj LT+ 2.0 i dopiero potem zaktualizuj. Jeśli aktualizacja przejdzie to będziesz miał zablokowany napęd ale już wgrane LT+ 2.0.
Jeśli wywali błąd na aktualizacji albo zatrzyma się to tylko OFW i potem cięcie ścieżek lub frezowanie (zależy jaki chip w środku siedzi).
 

ZombaL

Użytkownik
Użytkownik
Ja wgralbym najpierw dash 13146, ktory z 9504 zrobi 0272 ale go nie zablokuje, nastepnie wprowadzilbym naped w vendor mode i zczytalbym full dump, nastepnie to zalezy od tego czy posiadasz inny naped, wgrywasz 13599 wtedy blokuje naped ale przynajmniej masz full dump i spokojnie mozesz wiercic czy tam ciac sciezki.
Posiadajac inny naped mozna podmienic z Twoim ofw i wtedy wgrac 13599 zablokuje to podmieniony naped, a do swojego wgrywasz spokojnie LT ;]
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
To nastepna aktualizacja sie wysypie i bo bedzie chciala go zablokowac. Nie ma opcji zeby bez ciecia sciezki lub wiercenia go zrobic.

Sent from my LG-P920 using Tapatalk
 

ZombaL

Użytkownik
Użytkownik
Ale ja nie mowilem ze ma wgrywac LT po 13146 tylko przynajmniej ma full dump w razie sknocenia czegos.
 

klekotpl

Użytkownik
Użytkownik
witam czy używając Trident MX muszę ciąć ścieżkę - proszę o konkretna odpowiedz
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
witam czy używając Trident MX muszę ciąć ścieżkę - proszę o konkretna odpowiedz
Oczywiście że musisz ciąć ścieżkę, zgodnie z instrukcją do lizarda. http://www.360lizard.com/website/downloads/Trident_v10.pdf
 

Kak-tus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam. szukam jakiegoś tutka aby przerobić konsole z napędem slim lite-on 9504/0272 dash to 13604. Konsola nigdy nie była jeszcze przerabiana. Napęd ma układ MXIC. Chciałbym wgrać LT 2.0 ale przy próbie wyciągnięcia kluczu wyskakuje mi błąd SlimKey Failed! Miałem głównie status w JungleFlasher 0xD0 a od północy mam już niezmiennie 0x51.

P.S.
Status 0xD0 mam jak odpale konsole padem a jak ręcznie to 0x51.

Jeszcze mam taką przypadłość , pc w biosie widzi napęd x-a a jak uruchomi się win to już go nie ma i nie wykrywa go JF. Muszę robić taki myk jak JF wykryje mi napęd od pc to muszę go wypiąc z sata i w to miejsce podpiąc od x-a i wtedy JF wykrywa mi napęd.

Panowie mam rozkręconą konsole i czekam na jakieś sugestje. Czy wogule przerobie konsole domowym sposobem bez jakiś specjalistycznych narzędzi? Dodam, że jastem przygotowany do cięcia i lutowania jak będzie.

Nigdzie nie moge znaleść tutorialka do dziewiczej konsoli po polsku :)
 

Kak-tus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Panowie nikt nie pomoże. Może wina 7 zainstalować będzie miał lepsze sterowniki sata.
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Aby wyciągnąć klucz spróbuj tej metody http://xboxforum.pl/firmware-napedow-f160/zczytanie-flash-lite-0225-a-98425.html
Zakładam że kompa masz skonfigurowanego (JF również) tak jak jest to pokazane w tutorialu JF ?
 

Kak-tus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
raczej tak angielskiego zabardzo nie znam ale przy starcie JF nie wywalza żadnych błędów

JungleFlasher 0.1.90 Beta (293)
Session Started Wed Dec 07 22:05:25 2011

This is a 32 bit process running on 2 x 32 bit CPUs
portio32.sys Driver Installed
portio32.sys Driver Started, thanks Schtrom !
Found 12 I/O Ports.
Found 1 Com Ports.
Found 5 windows drives A: C: D: E: F:
Found 1 CD/DVD drives F:


Co do tej metody to próbowałe i jakoś też nie idzie. Muszę jeszcze raz pokombinować.
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
raczej tak angielskiego zabardzo nie znam ale przy starcie JF nie wywalza żadnych błędów

JungleFlasher 0.1.90 Beta (293)
Session Started Wed Dec 07 22:05:25 2011

This is a 32 bit process running on 2 x 32 bit CPUs
portio32.sys Driver Installed
portio32.sys Driver Started, thanks Schtrom !
Found 12 I/O Ports.
Found 1 Com Ports.
Found 5 windows drives A: C: D: E: F:
Found 1 CD/DVD drives F:


Co do tej metody to próbowałe i jakoś też nie idzie. Muszę jeszcze raz pokombinować.
Jaki masz chipset ?
 

Kak-tus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
nForce
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
że nForce to za mało, musisz mieć jeszcze dokładny model i sprawdź czy jest na tej liście Compatible Chipsets

Jeśli tak to będziemy myśleć dalej.
 

Kak-tus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
NVIDIA nForce 500 SLI™

Płyta to Asus M2N-E SLI
 

Kak-tus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Poszło panowie pod win7

Udalo sie klucz wyciagnac, zapisało okolo 5 plików. W nastepnym kroku poleciały jakies błedy ale to dzis po pracy bede kombinowal dalej.
 

Kak-tus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jestem w punkcie 7.

7. Przechodzimy do MTK Flash 32 i naciskamy Slim Unlock (po lewej będzie Vendor: vendore mode). Operacja może potrwać około 5 minut, póki możemy ruszać myszką to wszystko jest ok (cierpliwości).

I tu wyrzuca mi taki błąd:

Sending Password to Drive on port 0x09F0

O co chodzi? Czy już w tej opcji klikając Slim Unlock powinienem mieć pocięte ścieżki?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
sata usb podpiąć na 3 sekundy
 

Kak-tus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
nie bo nigdzie w tym toturialu o tym nie pisze. W którym momęcie mam go odpiąć na te 3sek?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
przed nacisnieiem slimkey/ intro.device trzeba podpiac usb sata i znow normalne sata

Wysłano z LG-P500 z użyciem Tapatalk
 

Kak-tus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Poszlo. Dzieki wiellkie. Wlasnie testuje programy:) Wszystko smiga.
 

Do góry Bottom