[tutorial] Jak poprawnie ustawić porty w router pod LiNK - RGH

Meganz32

Użytkownik
Użytkownik
Witam serdecznie :)

PORADNIK PRZEZNACZONY DLA ROUTERÓW Z WYŁĄCZONYM FILTROWANIEM MAC ADRESS! Później rozpiszę jak dodać konsolę do routera z MacAdreesem!


Zauważyłem, że wiele osób ma problem z ustawieniem swoich routerów, ja osobiście również miałem z tym problem, ale po dużych oględzinach i testach doszedłem do odpowiedniego rezultatu. Osobiście robiłem go na Thomson Alcatel twg870ug (od UPC) oraz Pentagramie. Jak to wygląda spróbuje wyjaśnić w opisie niżej.

1. Wchodzimy jako administrator do naszego routera, wcześniej musimy sprawdzić czy nasza konsola jest podłączona do internetu ( czy w FSD w lewym-dolnym rogu wyświetla się IP). Jeżeli tak, to przechodzimy dalej.

2. Udajemy się do zakładki, gdzie możemy nadawać porty dla naszych urządzeń - u mnie nazywa się to Port Forwarding.

3. Wchodzimy tak i włączamy ADD/Dodaj (zależy od routera).

4. Powinno nam wyskoczyć Menu z możliwością wpisania IP naszego urządzenia, Portu Początkowego(START) , Portu Końcowego (END) oraz Protokołu(Protocol). Również może być opis itp, nasz tylko obchodzą te, które wymieniłem.

5. I tutaj zaczynamy zabawę. IP urządzenia podajemy takie, które wyskakuje nam w FSD. Zazwyczaj jest 192.168.X.X (tam gdzie x będą liczby, u mnie jest to 0.16 )

6. Kolejnym krokiem jest wpisanie portu początkowego i końcowego - wpisujemy tutaj domyślnie 3071-3072 ( Start-End ), w przypadku moich dwóch routerów to zadziałało.

7. Teraz dochodzimy do momentu protokołu. Mamy do wyboru UDP/TCP/BOTH. Protokół BOTH jest to TCP i UDP w jednym, więc dajemy właśnie tą opcje.

8. Jeżeli jest to możliwe, dajemy sobie opis XboxLiNK, tak abyśmy wiedzieli od czego są te porty ( nie musi tego być ).

9. Dajemy zapisz.


Pierwsza część skończona, teraz musimy udać się do miejsca gdzie będziemy posiadać OPCJE KONFIGURACYJNE ROUTERA - mówie tutaj o możliwości włączenia/wyłączenia UPnP - będzie to potrzebne w sumie, u mnie musiało być odblokowane.

1. Wchodzimy w OPCJE KONFIGURACYJNE ROUTERA
2. Następnie wyszukujemy UPnP i zaznaczamy ENABLE/Ptaszek czy cokolwiek tam może być.
3. Następnie zapisujemy i możemy w sumie zresetować swój router.


Teraz przechodzimy do swojej konsoli i wchodzimy ponownie do FSD. Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie czy wyświetla nam PASS w naszych opcjach. W tym przypadku udajemy się do Settings/Plugins Settings i wchodzimy tam w odpowiednią opcje, gdzie możemy przestestować dostęp. W tym momencie powinno nam wyświetlić wszędzie PASS. Oczywiście, musimy również połączyć się do JQE360.com :0

Dodam później VIDEO-Tutorial, tylko potrzebuje chwilki czasu na nagranie :)
W razie czego, proszę o komentarze, jeśli się mylę. Tak jak mówię, zrobiłem to w ten sposób i zadziało.

Pozdrawiam :)
 

MrDudi

Użytkownik
Użytkownik
ja mam problem tak jak pisałem w innym temacie że po iluśtam meczach jakby rozłącza mnie na amen . spróbuje nieco zmienić ustawienia wedle twego tutka. zamiast robić porty oddzielnie tak jakby , to w jednej linijce od razu "3071-3072" plus ustawiłem to całe UPnP . z tym jeszcze nie próbowałem bo nie bardzo wiedziałem gdzie to jest w opcjach routera ale twój post mnie natchnął i luknąłem a było gdzieś na wierzchu, nie trzeba było szukać. dzisiaj nie mam czasu ale jutro AC4 w odstawkę i długaaaaa(jeśli zadziała :D) sesja w Ghosta i zobaczymy czy pomoże. jak coś dam znać. plusik za chęci dla Ciebie.
 

Meganz32

Użytkownik
Użytkownik
Sądzę, że możliwe przerywanie połączenia. Każdy Router inaczej będzie działał jeżeli chodzi o ustawienia. Sam mam teraz problem, no ale jakoś muszę sobie poradzić.
 

Stefa

Świeżak
Świeżak
Witam, wracam do tematu. Obecnie posiadam router NETIS , gdzie podczas rozwijania opcji "protokół" jest mnóstwo opcji m.in. TCP i UDP ale za żadne skarby nie ma tam nic takiego jak BOTH. Są natomiast inne dziwne opcje które widzicie. Możecie mi jakoś pomóc ?

netis.jpg
 

seyu

Użytkownik
Użytkownik
Nie lepiej konsole wrzucic do DMZ?

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Stefa

Świeżak
Świeżak
Adres ip konsoli został dodany do DMZ, router zrestartowany. A co teraz ? Jak sprawdzić poprawność połączenia albo w ogóle dowiedzieć się czy to zadziałało ? Przy sprawdzeniu ustawień LiNK na konsoli zgadza się tylko stan uwierzytelnienia JQE360 i włączona łatka Ping. System Link ciągle na szaro bez możliwości wejścia w jego menu.
Teraz poczytałam głębiej na forum i myślę, że przyczyną może być wersja Dasha 735. Wnioskuje więc, że będę musiała poddać konsolę aktualizacji. Proszę tylko o informacje czy to może być główny problem.
 
Ostatnia edycja:

mlekas

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam.
Proszę o pomoc. UPnP włączony, porty przekierowane. Kolejny krok jest dla minie zagadką. Wchodzimy do FSD i sprawdzamy porty.
nie mam takiej opcji Settings/Plugins Settings - nie mogę przetestować łącza. Konto na xboxunity też założone.

Witam serdecznie :)

PORADNIK PRZEZNACZONY DLA ROUTERÓW Z WYŁĄCZONYM FILTROWANIEM MAC ADRESS! Później rozpiszę jak dodać konsolę do routera z MacAdreesem!


Zauważyłem, że wiele osób ma problem z ustawieniem swoich routerów, ja osobiście również miałem z tym problem, ale po dużych oględzinach i testach doszedłem do odpowiedniego rezultatu. Osobiście robiłem go na Thomson Alcatel twg870ug (od UPC) oraz Pentagramie. Jak to wygląda spróbuje wyjaśnić w opisie niżej.

1. Wchodzimy jako administrator do naszego routera, wcześniej musimy sprawdzić czy nasza konsola jest podłączona do internetu ( czy w FSD w lewym-dolnym rogu wyświetla się IP). Jeżeli tak, to przechodzimy dalej.

2. Udajemy się do zakładki, gdzie możemy nadawać porty dla naszych urządzeń - u mnie nazywa się to Port Forwarding.

3. Wchodzimy tak i włączamy ADD/Dodaj (zależy od routera).

4. Powinno nam wyskoczyć Menu z możliwością wpisania IP naszego urządzenia, Portu Początkowego(START) , Portu Końcowego (END) oraz Protokołu(Protocol). Również może być opis itp, nasz tylko obchodzą te, które wymieniłem.

5. I tutaj zaczynamy zabawę. IP urządzenia podajemy takie, które wyskakuje nam w FSD. Zazwyczaj jest 192.168.X.X (tam gdzie x będą liczby, u mnie jest to 0.16 )

6. Kolejnym krokiem jest wpisanie portu początkowego i końcowego - wpisujemy tutaj domyślnie 3071-3072 ( Start-End ), w przypadku moich dwóch routerów to zadziałało.

7. Teraz dochodzimy do momentu protokołu. Mamy do wyboru UDP/TCP/BOTH. Protokół BOTH jest to TCP i UDP w jednym, więc dajemy właśnie tą opcje.

8. Jeżeli jest to możliwe, dajemy sobie opis XboxLiNK, tak abyśmy wiedzieli od czego są te porty ( nie musi tego być ).

9. Dajemy zapisz.


Pierwsza część skończona, teraz musimy udać się do miejsca gdzie będziemy posiadać OPCJE KONFIGURACYJNE ROUTERA - mówie tutaj o możliwości włączenia/wyłączenia UPnP - będzie to potrzebne w sumie, u mnie musiało być odblokowane.

1. Wchodzimy w OPCJE KONFIGURACYJNE ROUTERA
2. Następnie wyszukujemy UPnP i zaznaczamy ENABLE/Ptaszek czy cokolwiek tam może być.
3. Następnie zapisujemy i możemy w sumie zresetować swój router.


Teraz przechodzimy do swojej konsoli i wchodzimy ponownie do FSD. Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie czy wyświetla nam PASS w naszych opcjach. W tym przypadku udajemy się do Settings/Plugins Settings i wchodzimy tam w odpowiednią opcje, gdzie możemy przestestować dostęp. W tym momencie powinno nam wyświetlić wszędzie PASS. Oczywiście, musimy również połączyć się do JQE360.com :0

Dodam później VIDEO-Tutorial, tylko potrzebuje chwilki czasu na nagranie :)
W razie czego, proszę o komentarze, jeśli się mylę. Tak jak mówię, zrobiłem to w ten sposób i zadziało.

Pozdrawiam :)
 

Tymonxxx123

Banned
Użytkownik
Witam mam pytanie odnośnie gry online przez linka czy jeszcze trochę osób w to gra.
 

pawel002991

Świeżak
Świeżak
Witam, mam problem z portami. Dodałem adres konsoli do DMZ, ale nadał podczas próby połączenia na konsoli przy portach wyskakuje "fail" . Chciałem dodać same porty w przekierowaniu ale w moim routerze są dziwne te ustawienia. Może ktoś pomoże ? Dorzucam fotkę.


router.jpg



Większe: https://drive.google.com/file/d/0Byj6EXYgKStVY1MtRzl5NTNHZ2s/view
 

Do góry Bottom