[Tutorial] Jak przerobić HDD od PC, tak aby chodził pod Xboxem 360.

suraj222

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Poradniki na ten temat są nie aktualne, dlatego postanowiłem zrobić nowy.


Co będzie potrzebne:
1.Komputer z kontrolerem sata.
2.Dysk WD z serii [BEAS/BEVS/BEVT/BPVT/LPVT/BEKT/BJKT/BPKT/BUDT/HLFS/BLFS]
3.Pendrive
Programy:
1.Hddhackr HDDHackr v1.40 Build 20130303
2.Plik HDDSS.bin (odpowiedni dla twojego rozmiaru dysku)
3.HP USB Disk Storage Format Tool
4.Pliki dyskietki startowej np. Windows 98

UWAGA! Robisz wszystko na swoją odpowiedzialność.

#Tworzymy bootowalnego pendrive'a.



1.Wybierz twojego pendrive'a z listy.
2.Wybierz system plików FAT.
3.Zaznacz opcję Quick Format.
4.Zaznacz opcję Create a DOS startup disk...
5.Wyszukaj folder z plikami dyskietki startowej.
6.Kliknij przycisk Start.



Kiedy wyskoczy komunikat....
1.Kliknij przycisk Yes.



Kiedy wyskoczy taki komunikat oznacza że wszystko poszło dobrze...
1.Kliknij przycisk OK.

#Wgrywanie plików na pendrive'a



1.Otwórz twojego pendrive'a.
2.Wgraj pliki: HDDHACKR.EXE, folder Recovery Files (nie trzeba go wgrywać) i oczywiście plik HDDSS.bin.

#Flashowanie dysku

1.Wyłącz komputer, otwórz go.
2.Odłącz swoje dyski.
3.Podłącz dysk WD.



1.Włącz komputer, uruchom boot menu i wybierz swojego pendrive'a.



Powinno uruchomić się pole do wpisywania komend. Takie jak wyżej.

1.Wpisz komendę "hddhackr"



Pojawi się lista dysków podłączonych do komputera.

1.Wpisz numerek twojego dysku WD. W moim wypadku był to numerek 4. Kliknij ENTER.
2.Teraz wpisz literkę f, gdyż chcesz przerobić twój dysk. Kliknij ENTER.
3.Wpisz "hddss.bin". Kliknij ENTER.
4.Wpisz nazwę kopii zapasowej firmware'u z dysku WD z rozszerzeniem ".bin". W moim przypadku wpisałem undo.bin



Jeśli wyskoczy ci taki komunikat oznacza, że wszystko poszło dobrze i twój dysk jest gotowy do pracy z Xboxem.

1.Wyłącz komputer, nie restartuj.
2.Odłącz dysk WD.
3.Podepnij swoje dyski i zamknij obudowę.

Do xboxa 360 fat potrzebna jest jeszcze obudowa do dysku, w wersji slim nie jest konieczna.

#Jak znaleźć informacje o serii dysku??



Znajduje się ona na naklejce.

#Jak stworzyć drugą partycję na HDD, która jest potrzebna do uruchomienia gier Xbox 1. (by XBOX-M4ST3R)

http://xboxforum.pl/artykuly-199/tut-problem-z-grami-xbox1-na-x360-nie-mozna-uruchomic-gry-pobierz-ja-ponownie-166134/





Zakaz kopiowania na inne fora bez mojej zgody!
 

Azur

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
Przenoszę do odpowiedniego działu i przyklejam. Dobry tutek + dla Ciebie :)
 

XBOX-M4ST3R

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Zabrakło jeszcze opisu jak stworzyć drugą partycję na HDD, która jest potrzebna do uruchomienia gier Xbox 1. W takim razie odsyłam do mojego poradnika: http://xboxforum.pl/artykuly-199/tut-problem-z-grami-xbox1-na-x360-nie-mozna-uruchomic-gry-pobierz-ja-ponownie-166134/. Jeśli można to proszę moda o wklejenie linku do tego tematu.
 

karol871

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
przepraszam ze marudze ale jestem świezym uzytkownikiem i ciezko mi to wszystko ogarnać... Mam oryginalna konsole xbox 360 z dyskiem 4 gb mam okazje zakupić do niego dysk wd800BEVS 80 gb oraz . WD scorpio 320gb-WD3200BEVT-22ZCT0 - bad sectory! Pytanie pierwsze czy z tym uszkodzonym dyskiem da sie cos zrobic a pytanie drugie czy po wykonaniu powyższych zabiegów bedą kompatybilne z moja konsola??? Z góry dzieki za odpowiedz
 

azenis12345

Świeżak
Świeżak
Siemanko co to moze być jak wrzucam np fife 15 forze horizon 2 na dysk i potem odpalam przez xboxa to pokazuje mi sie "nie mozna uruchomic gry pobierz ja ponownie" itp z innym grami tak nie było co mam zrobić ?
 

D3N

Użytkownik
Użytkownik
ktoś posiada pliki potrzebne do wykonania zabiegu na WD1600BEVT 160GB ?
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Do 160hb musisz użyć pliku 120gb.
 

eMPlayOriginal

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam, nie mogę założyć tematu więc zapytam się tutaj.
Mam dysk Seegate agent goflex 250Gb, dysk podłącza się do komputera za pomocą kabla USB. A sam dysk ma przejściówkę z takiego wejścia jak laptopowe dyski na mini usb i z tej przejściówki do PC. I moje pytanko bo o ile się nie myle takie samo wejście jest w xboxie i czy jest możliwość podłączenia tak tego dysku aby 150 GB było dla xboxa a reszta jako ten dysk przenośny??
 

zibi_07

Użytkownik
Użytkownik
Nie.
 

WRUB5ON

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jak kolega wyżej nie zrobisz tak tylko dyski WD z danych serii będą działać twój dysk po podłączeniu będzie widziany tylko i wyłącznie jako pendrive max 64gb

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2
 

eMPlayOriginal

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
W sumie te 64 GB jest dla mnie wystarczające ale czy jest mozliwe uzyskanie czegoś takiego tylko poprzez USB??
 

zibi_07

Użytkownik
Użytkownik
Tak. Kup taki pendrive i podłącz pod USB konsoli.
 

pawel1902

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam wyciągłem dysk 120gb z konsoli jest to DYSK WD na nim pisze że jest 160GB i gdy podłączam go do PC widać tylko 111GB sformatowałem go ale dalej jest 111GB czyli widzi go jako 120gb tak jak konsola, ale na dysku pisze 160GB WD co zrobić by mieć pełną pamięć 160gb na PC????? pomoże ktoś ??
 
Ostatnia edycja:

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie jestem pewny ale na 90% trzeba wgrać oryginalne sektory.
 
Ostatnia edycja:

pawel1902

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A jak to zrobić ?? ten eprom ?? chce by znów dysk był 160gb a nie 120gb do xboxa teraz chce go znów używać do PC i mieć pełne 160gb
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
 
Ostatnia edycja:

djskrath

Świeżak
Świeżak
witam odkopię trochę temat otóż mam x boxa 4 gb chciałbym rozbudować pamięć dyskiem 250 scorpio blue WD2500BEVT zrobiłem sobie pena z biosem program ładnie wczytuję się lecz utknąłem na pliku bin piszę że błąd pliku w folderze z firewire Recovery Files gdzie znajdują się pliki do wgrania na dysk nie ma mojego dysku mój dysk ma oznaczenie MDL : WD2500BEVT-35A23T0 ma ktoś może plik bin do takiego numeru ? i czy w ogóle się da z tym dyskiem coś zrobić
 

CHESTERRROOO

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Da radę cofnąć tą przeróbkę dysku żeby działał pod kompem? Czy ta przeróbka jest nie odwracalna?
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Da radę cofnąć tą przeróbkę dysku żeby działał pod kompem? Czy ta przeróbka jest nie odwracalna?
Robisz format pod PC i tyle.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Inicjalizacja dysku oraz jego format

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Do góry Bottom