[Tutorial] Oglądanie kanałów z Platform Cyfrowych przez XBOXa 360

__FRIX__

Użytkownik
Użytkownik
Witam, niewielu z Was wie, że przy pomocy konsoli i komputera możecie oglądać np. mecze Ligi Mistrzów czy tak jak np. ja wczoraj walki Pay Per View zupełnie za darmo! :) Postanowiłem zatem napisać dla Was ten poradnik jako, że już od jakiegoś czasu oglądam tym sposobem mecze :) Oczywiście w beczce miodu znalazła się też łyżka dziegciu - ciężko uświadczyć jakość HD :) jest po prostu znaczna utrata bitrate'u, ale to też w dużej mierze zależy od kanału oferowanego przez Sopcast.
Przejdźmy do konkretów - zacznijmy od czynników czysto technicznych - Potrzebujemy:
1. Komputera klasy PC
2. Routera (im szybsze łącze tym oczywiście lepiej)
3. Kabel ethernetowy PROSTY (celem podłączenia konsoli, koniecznie PROSTY - przy pomocy krosowego nie pójdzie)

Zakładam, że większość z Was ma już podłączone swoje konsole w taki sposób, więc zostaje do omówienia sfera czysto software'owa :)

Zacznijmy of instalacji Sopcasta - Sopcast jest to darmowa platforma służąca do oglądania programów TV strumieniowo :)
link do programu na stronie producenta:
SopCast Free Download

Drugim programem, który musimy zainstalować jest VLC (Video Lan Media Player)
Wrzuciłem Wam starszą wersję tego programu (0.9.9), bo na najnowszej były jakieś problemy - na tej ich nie mam :)
Zippyshare.com - VLC 0.9.9 UP BY FRIX.rar

Trzeci zarazem ostatni program nosi nazwę TVersity - posłużymy się wersją 1.9.7 z której ja korzystam - również wrzuciłem Wam na serwer :) [Wystarczy Wam wersja zwykła, która jest darmowa - do wersji PRO trzeba wpisać licencję, ale korzyści z tego Pro są marne)
Zippyshare.com - TVersity 1.9.7 UP BY FRIX.rar

Gdy już macie zainstalowane programy uruchamiacie audycję sopcast która Was interesuje, jest wiele serwisów na których są rozpiski audycji, lig, gali i innych rzeczy :p ja np. korzystam z tej jeśli chodzi o Ligę Mistrzów (Soccer-Live - Mecze na żywo przez Internet, nie tylko piłkarskie. Bieżące ramówki transmisji sportowych, niusy piłkarskie.), można po prostu wpisać nazwę meczu w google i dodać sopcast, chyba ogarniecie :) wystarczy kliknąć w odnośnik kanału Sopcasta i program TV automatycznie się uruchomi.

Gdy już na Sopcaście leci sobie meczyk uruchamiacie drugi program - VLC.

1. Wybieracie z menu górnego Media > Otwórz sieć



2. Klikacie zakładkę sieć i wypełniacie tak jak poniżej na rysunku.
Protokół HTTP, a adres jak poniżej
i klikacie na "Odtwarzaj"



3. W oknie VLC pojawi się audycja która "leci" na uruchomionym wcześniej Sopcaście.

4. Z menu górnego wybieracie Media > Strumieniuj


5. Pojawi się okienko podobne do tego z punktu drugiego - klikacie zakładkę sieć i na "Strumieniuj"


6. W kolejnym oknie klikacie "ptaszka" przy MMSH i klikacie na "Stream" (NIC WIĘCEJ NIE ZMIENIAĆ)


7. Audycja zniknie z VLC - zostanie sam player



W tym momencie uruchamiacie trzeci program - TVersity.

1. U góry klikacie na Library, a z lewej na Internet Media i Internet Video


2. Później klikacie na ADD ITEM i wypełniacie podobnie jak ja poniżej - nazwę możecie sobie wpisać jaką chcecie i klikacie na Submit.


Teraz odpalacie XBOXa, wchodzicie w aplikacje, odtwarzacz filmów i tam wchodzicie w TVersity on PC (albo coś takiego, niekoniecznie u Was się musi tak to nazywać)
Tam z Menu wybieracie INTERNET VIDEO i tam znajdziecie utworzone połaczenie z TVersity - u mnie nazywa się ono SOPCAST.
Uruchamiacie je, mecz leci na telewizorze :) na początku może się z 10 sekund buforować (będzie taki pasek loadingu u góry) :)

MIŁEGO OGLĄDANIA FORUMOWICZE - MOŻE KTOŚ TO PRZYKLEI :)
ZEZWALAM NA ROZPOWSZECHNIANIE TEGO PORADNIKA TYLKO I WYŁĄCZNIE Z PODANIEM NAZWY AUTORA CZYLI MNIE! :)
 

Dudki

Banned
Odp: [Tutorial] Oglądanie kanałów z Platform Cyfrowych przez XBOXa 360

Napracowal sie chlopak :).
 

Doopan

Użytkownik
Użytkownik
Próbowałeś tak streamować mkv (720p+dzwiek 5,1) z kompa ? To by było coś :)
 

__FRIX__

Użytkownik
Użytkownik
Próbowałeś tak streamować mkv (720p+dzwiek 5,1) z kompa ? To by było coś :)
Owszem da się, ale przy 1080 są już problemy - leci 5 sekund i bufor z 8 sekund i tak w kółko, ale mkv 720p "The Walking Dead" na sezony tak oglądałem :)
Analogicznie do powyższego poradnika, ale już z pominięciem VLC i Sopcasta, sam TVErsity - i w xboxie wybierasz "Folders" (wcześniej musisz udostępnić foldery w programie na PC), alternatywą do TVersity jest PS3 Media Server, ale już jest gorszy bufor, przynajmniej u mnie, zwykłe DIVXy w obu przypadkach hulają jak złoto :)
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale nie zaglądam do tego tematu :)
 

DxGleba

Świeżak
Świeżak
mam taki błąd 53-C00DF238 co robić?
 

4EverSky

Świeżak
Świeżak
Dzieki, przyda się.
 

PIKOxPL

Użytkownik
Użytkownik
czym to sie rozni od wejscia np przegladarke internetowa na tv wejsc na stream i ogladac mecz czy co innego na tv na pelnym ekranie ?
obraz sie chyba nie bedzie lepszy od tego co na pc zreszta w tym sopcast same rumunskie servery no i w tym programie tversity co mam wpisac jak daje add item no i mam do wpisania type czyli Internet video i adres url co mam tu wpisac? a jak wyskakuje ze unable to connect to the server to mam cos zle poprzednio przestawione ?
 

Do góry Bottom