[Tutorial] Wgrywanie gier DEMO na pendriva!!

bzyczq

Użytkownik
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
W tym tutorialu pokaże jak zagrać w ściągniete z internetu DEMO na naszej konsolce oraz jak wgrać Premium Theme przy użyciu pendrive :D
Potrzebny nam będzie Dashbroad 9199 bądź nowszy! Dashbroad download:
$SystemUpdate9199
$SystemUpdate12611
Zawsze najnowszy DASHBROAD od M$!

Ściągamy jakieś DEMO.. np. Bulletstorm tych linków.

Gry Arcade typu: Trials HD ściągamy z dopiskiem NoJTAG bądź Non JTAG!!!
Sposób ich odpalenia jest opisany w tym oraz w tym temacie.


WGRYWANIE Premium Theme oraz gier DEMO!
1. Wkładamy naszego pendrive do konsoli.
2. Wchodzimy w Ustawienia systemu -> Pamięć -> Przenośne urządzenie pamięci masowej -> Skonfiguruj teraz
3. Po tej operacji wyciągamy pendrive i idziemy na PC :p
4. Wkładamy pendriva do PC.
5. Ściągamy ten program: USB XTAF Explorer
6. Odpalamy go, klikamy na File -> Open First USB Drive
7. Wybieramy "Data Partition", klikamy PPM i wciskamy "New folder..."
8. Wpisujemy "Content" i ENTER.
9. Jeśli w naszym rozpakowanym DEMIE nie ma folderu "0000000000000000" to musimy go stworzyć w analogiczny sposób jak w punkcie 7. 8. z tym, że wciskamy PPM na "Content", nie na "Data Partition"
11. Następnie wciskamy na "0000000000000000" i metodą "przeciągania myszki" wgrywamy.

12. Wciskamy u góry na "File" -> "Close Current Drive" i usuwamy bezpiecznie pendrive z poziomu Windows.
13. Idziemy do konsoli, wkładamy pendrive i mamy nasze DEMO! Możemy później z tego pendrive przekopiować to DEMO na dysk konsoli w Ustawieniach systemu -> Pamięć

Generalnie wszystkie DEMA muszą się znajdować w takiej strukturze folderów:
Content\0000000000000000\(...)
Jeżeli nie będzie folderu "0000000000000000" po wypakowaniu gry wystarczy go stworzyć w programie tak jak "Content"
Wszytko wygląda analogicznie w przypadku wgrywania Premium Theme z tym, że struktura folderów wygląda np. tak:
Content\0000000000000000\4D5307E8\00030000\(plik z theme)
Co do struktur folderów polecam również zapoznać się z postem użytkownika Blackburn
Custom Theme, czyli taki stworzone przez użytkowników wgrywamy w taką strukture folderów:
Content\0000000000000000\494D8848\00030000\(plik z theme)
Wydaje mi się, że nie powinno być problemów :D
Pozdrawiam.
P.S. Jeśli pomogłem, dziękuje nie boli.

FAQ
Q: Dlaczego podczas wgrywania program mi się zawiesza?
A: Zauważ, że pendrive "miga", oznacza to, że ciąglę wgrywa się dany plik. Program może się zawiesić ale powinien się odwiesić kiedy wszystko zostanie wgrane. Czas wgrywania zależy od pendrive (pojemność, szybkość zapisu danych).

Q: Dlaczego podczas wgrywania wyskakuje mi błąd?
A: Trudno określić z czego wynika błąd... Program wymaga Microsoft .NET Framework. Przyczyną równie dobrze może być pendrive a czasami nawet sam komputer lub jakiś pierdół w Windowsie, który ciężko znaleźć :)

Q: Skąd ściągnąć Microsoft .NET Framework?
A: Microsoft .NET Framework

Q: Wgranie Microsoft .NET Framework nie pomogło... Co robić?
A: Zapytać w temacie bądź w ostateczność spróbować z innym pendrive lub innym komputerem.

Q: Czy wgrywając Premium Theme bądź DEMO tym sposobem grozi banem?
A: 100% pewności nigdy nie ma ale jak na razie jeszcze nikt nie dostał i szczerze mówiąc wątpie aby M$ za to rozdawał bany :)

Q: Czy tym sposobem da się wgrać ciuszki dla avatarów?
A: Z tego co kojarze jakoś się da i ktoś opisywał tu na forum jak to robić ale właśnie to groziło banem dlatego nie zawracałem sobie tym głowy.
 

maciek1422

Użytkownik
Użytkownik
Może mi ktoś pomóc, bo gdy chcę wgrać demo na pendrive wyskakuje takie coś:
Co mam zrobić żeby działało? Jak klikam Kontynuuj to nic się nie dzieje ;/
 

bzyczq

Użytkownik
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
a sformatowałeś pendriva z poziomu konsoli? bez tego ani rusz...
 

swiatol

Użytkownik
Użytkownik
Czy inne rzeczy tak jak na przykład tematy można tym samym sposobem ?
 

bzyczq

Użytkownik
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
dokładnie tak :) tylko trzeba stworzyć odpowiednią ścieżkę folderów :DD
 

DJ_Boski

Użytkownik
Użytkownik
Mi się udało wrzucić na pena dodatek do ME2 ale niestety pisało, że jest uszkodzony. Napiszę, że mam konsolkę bez Jtaga. A szkoda pograłbym w te nowe dodatki do ME2 na Xboxie bo na PC już wszystkie przeszedłem. Aha i mam do was takie pytanie czy jest możliwość jakoś zmiany pliku, żeby no wiecie był przypisany nr mojej konsolki do tego DLC?
 

Blackburn

Użytkownik
Użytkownik
dexter pisał ze nie da sie wrzucic DLC przez PD majac XBR
co do themów zamiast 00000000 muszą miec one 00030000
 

bzyczq

Użytkownik
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
dexter pisał ze nie da sie wrzucic DLC przez PD majac XBR
co do themów zamiast 00000000 muszą miec one 00030000
znaczy się struktura ma wyglądać np.
Content\0000000000000000\4D5307E8\00030000\(plik z theme)
 

Blackburn

Użytkownik
Użytkownik
tak tak źle to ująłem
 

Piotrek ELO

Użytkownik
Użytkownik
A czy gry arcade pójdą.
 

Splaree

Użytkownik
Użytkownik
Mam taki problem:
Jak klikam na "Content" a potem na "Inject Folder" to nie mam tam nigdzie folderu "0000000000000000" mam go stworzyć? jeśli tak to gdzie?
 

swiatol

Użytkownik
Użytkownik
no właśnie a co z dodatkami do gier jakie foldery ?
 

maciek1422

Użytkownik
Użytkownik
Tak sformatowałem pena z poziomu konsoli, jak wgrałem theme to działa a jak demo to pokazuje się właśnie ten błąd. A na pendrive ubyło miejsca jakbym miał tam demo. Więc nie wiem...
 

rybik1986

Użytkownik
Użytkownik
a mozna jakos tym sposobem wrzucic:) ten elmulator zeby gry z xbox1 chodzily?
 

DJ_Boski

Użytkownik
Użytkownik
Co do DLC to wrzucasz tak samo jak demo, gdyż struktura plików się nie zmienia, ale po odpaleniu konsoli i wejściu na pena wyskakuje, że dodatek jest uszkodzony i należy go jeszcze raz pobrać.
 

mexi7

Świeżak
Świeżak
Themes trzeba wrzucić
Content\0000000000000000\454188F6\00030000\??
Tematy mogą mieć nazwę, jaką chcemy?
 

bzyczq

Użytkownik
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Mam taki problem:
Jak klikam na "Content" a potem na "Inject Folder" to nie mam tam nigdzie folderu "0000000000000000" mam go stworzyć? jeśli tak to gdzie?
klikasz 2x na ten Content, potem Inject Folder i szukasz na swoim dysku PC to wypakowane DEMO, które ściągnąłeś.. przeważnie brakuje tam tylko folderu Content dlaczego trzeba go stworzyć ale "0000000000000000" jest po wypakowaniu, dlatego wybierasz Inject Folder :) masło maślane, ale chyba rozumiecie o co chodzi :DD
co do gier Arcade.. ściągnąłem Trials HD z jakiegoś źrodła no i stworzyłem wszystkie foldery jak trzeba ale niestety nie działało.. ktoś mówił, że darmowe gry Arcade działają ale nie umiem tego potwierdzić.

Themes trzeba wrzucić
Content\0000000000000000\454188F6\00030000\??
Tematy mogą mieć nazwę, jaką chcemy?
jak ściągniesz Premium Theme, wypakujesz go to będziesz miał ścieżkę gotową! nic tam nie da się zmieniać, nazwy nie zmienisz... ta ścieżka była podana przykładowo.. trzeba po prostu dorobić folder Content a reszte przez Inject Folder..
 

Piotrek ELO

Użytkownik
Użytkownik
A daj linka na Trials HD
 

Razom

Użytkownik
Użytkownik
a ja zrobiłem theam premium i jest uszkodzony da ktos linki do jakiś inny ch please !!!
 

arturwiecki

Użytkownik
Użytkownik
to co działa ten trials hd czy nie dema chodzą to i arcade też powinno
 

Do góry Bottom