[TUTORIAL] XBSlink

kapral4

Użytkownik
Użytkownik
1. Co to XBSlink.


Jest to alternatywa dla Xlink Kai, program ktory umozliwia nam granie w gry ktore korzystaja z System Link.


2. Wymagany sprzet/oprogramowanie.


- XBOX360 (musimy znac adres fizyczny [mac] karty sieciowej xboxa)


a) konsola z JTAG/RGH i wgranym ping patchem.
b) jezeli nie posiadamy RGH/JTAG musimy miec lacze, ktore zapewni nam pingi w granicach 30ms


- Program XBSlink


Do pobrania z XBSlink Download – XBSlink – XBox360 & PS3/2 System Link Proxy




(Tutorial na bazie wersji 0.9.5.3, opisuje jak ustawic oprogramowanie na bazie mojej sieci czyli Internet -> router -1 port LAN komputer stacjonarny - 2 port LAN xbox360)


- Komputer z Windowsem/Linuxem/Mac:


Wymagania dla Windows:


a) .Net 3.5
b) WinPCap Packet Capture Library ( wchodzi w sklad instalatora wiec nie musimy oddzielnie szukac i instalowac


Wymagania dla Linux`a:


a) pakiet MONO 2.4 net framework
b) bibloteka pcap (v1.1.1)


Wymagania dla Mac`a:


a) pakiet MONO 2.4 net framework
b) bibloteka pcap (libpcap.dylib)


3. Ustawienia Sieciowe


Jezeli jestesmy za routerem badz firewallem musimy przekierowac port 31415 (udp) na nasz komputer na ktorym uruchamiamy XBSlink.




4. Instalacja


Nie bede sie za bardzo rozpisywal , ale w skrocie uruchamiamy instalator , wybieramy miejsce gdzie zainstalowac i klikamy dalej,dalej...)


5. Konfiguracja

Uruchamiamy konsole i np COD: MW3 i czekamy teraz uruchamiamy program , jezeli wystapi komunikat firewalla to prosze dodac do wyjatkow ten program...
Wybieramy Zakladke Settings nizej wybieramy General i w polu nickname ustawiamy nasz nick ;)



Nastepnie wybieramy Network i w sumie to jest najwazniejsza czesc kofiguracji:



1. Wybieramy nasze polaczenie sieciowe

2. Wybieramy port 31415 dla XBSlink oraz zaznaczamy "ptaszki" jak na screenie ( przypominam jezeli jestes za routerem/firewallem musisz ustawic na routerze przekierowanie portu 31415 na twoj komputer na ktorym uruchamiasz XBSlink)

3. w tym pkt. wpisujemy adres fizyczny (mac) naszego xboxa i klikamy add

4. klikamy save settings zeby zapisac ustawienia i to wszystko

Teraz klikamy u gory na Start Engine i program powinien sie polaczyc.

Wybieramy zakladke Clouds i klikamy load




Teraz mamy pograna Cloud Liste ( najprosciej tlumaczyc sa to pokoje zalozone przez ludzi ktorzy graja w jakas okreslona gre)

Szukamy gry w ktora chcemy pograc ja uruchomilem COD: MW3 wiec widze pokoj dla siebie (nazywa sie Modern Warfare3 Game Right Now!!! , 2 razy klikamy i wchodzimy na okreslony pokoj)




W tej chwili powinna nam sie zaladowac lista graczy wiec mozemy uruchomim multiplayer w COD:MW3 i wybieramy SYSTEM LINK i szukamy servera i podlaczamy sie i gramy ;)





I KONIEC ;)

PS. to moj pierwszy tutorial wiec gdzies moze byc blad... w koncu jestesmy tylko ludzmi wiec w razie czego wieczorkiem poprawie. Pozdrawiam i milego grania :)

Poprawiłem jakby ktoś nadal jakimś cudem nie zrozumiał gdzie ma co wpisać... zdarza się :)
//DOG29
 

Zdzich981

Użytkownik
Użytkownik
XBSlink

Poradnik dobry :) tylko napisz może więcej o punkcie 3. Jak przekierować port
 

claudii

Użytkownik
Użytkownik
ad. 1. połączenie sieciowe z internetem czy konsolą?
ad. 2 można napisać jak się przekierowuje porty.
ad.3 napisz gdzie jest podany adres mac konsoli.
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
gdzie jest podany adres mac konsoli.
Wchodzisz do zakładki "Moja konsola Xbox" następnie Ustawienia Konsoli

Klikasz na "Ustawienia sieciowe" i w zależności od tego czy masz połączenie po wifi czy kablu wybierasz "Sieć Przewodowa" bądź wifi.

Wybierasz zakładkę Ustawienia Dodatkowe, następnie Ustawienia Zaawansowane. Na dole zobaczysz swój adres MAC.
 

tkonrada

Świeżak
Świeżak
W grze MW3 są widoczne hosty ale nie mogę się połączyć ping mam poniżej 30.
Jak stworzyć własny host?
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
W grze MW3 są widoczne hosty ale nie mogę się połączyć ping mam poniżej 30.
Jak stworzyć własny host?
chodzi ci o chmurę ? wpisujesz w xbslink jej nazwę, maks. graczy, i ew. hasło, następnie Clouds-->Join/Create
 

tkonrada

Świeżak
Świeżak
dlaczego nie mogę wejść do gry, w grze wyskakuje komunikat że nie może połączyć się z hostem.
 

claudii

Użytkownik
Użytkownik
w jaki sposób jest wiadomo do jakiej gry jest host? Przecież nie ma tam podziału jak w xlinku na gry?
 

kapral4

Użytkownik
Użytkownik
dlaczego nie mogę wejść do gry, w grze wyskakuje komunikat że nie może połączyć się z hostem.
Ja tez tak czasem mam, domyslam sie ze jest to spowodowane laczem osoby ktora zalozyla gre, moze gdzies jakis firewall cos zablokowal albo u goscia ktory hostuje albo gdzies po twojej stronie.


w jaki sposób jest wiadomo do jakiej gry jest host? Przecież nie ma tam podziału jak w xlinku na gry?
Najczesciej po nazwie domyslasz sie o jaka gre chodzi, kazdy moze zalozyc gre wiec czasem sa dziwne nazwy...
 

unknow1

Użytkownik
Użytkownik
Kabel sieciowy podłączam z routera do xboxa czy z komputera na którym jest ten program?
 

Fivix

Świeżak
Świeżak
Chodzi tu oto ze podlaczam neta do Konsoli i do kompa, stawiam server w jakeis grze poprzez program na kompa, i przez neta podlaczam sie jakby do servera postawionym na kompie??

Czyt nieda sie grac na xlinku majac wylaczony komp?

Chyba jednak to tak niewyglada :D, bo jak by bylo w przypadku Gears of war Co-op. Gra sama przeciez grac neimoze dopóki gracze sie niepodlacza...
 

Neski

Użytkownik
Użytkownik
Kabel sieciowy podłączam z routera do xboxa czy z komputera na którym jest ten program?
Do Routera
 

claudii

Użytkownik
Użytkownik
dlaczego w grze nie widzę hostów?
czy to wina pinga, wersji gry?
 

kapral4

Użytkownik
Użytkownik
Moze byc wina wersji gry , lub moze nie podlaczyles sie do chmury, lub nikt nie zalozyl hosta gry...
 

michal9125

Użytkownik
Użytkownik
Witam ustawiłem wszystko tak jak w tutku i wyskakuje mi taki błąd dodaje screena i raport (?) z programu .
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

11:23:42 : starting Engine
11:23:42 : @ UPnP device discovery started
11:23:48 : * udp listener dispatcher thread starting...
11:23:48 : * udp outgoing dispatcher thread starting...
11:23:48 : * initialized udp listener on port 31415
11:23:48 : * udp receiver thread started
11:23:50 : @ discovered external public IP 95.51.45.110
11:23:50 : !! starting Packet sniffer failed (2): Unable to open the adapter (rpcap://\Device\NPF_{07BAE660-026C-4D90-A887-F69522C9BCE9}). Error opening adapter: Nie można odnaleźć urządzenia. (20)
 

...:::Anarkad:::...

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
masz chyba ustawioną złą kartę sieciową w programie
 

michal9125

Użytkownik
Użytkownik
zmieniłem i nadal to samo.
 

michal9125

Użytkownik
Użytkownik
Witam ustawiłem wszystko tak jak w tutku i wyskakuje mi taki błąd dodaje screena i raport (?) z programu .
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

11:23:42 : starting Engine
11:23:42 : @ UPnP device discovery started
11:23:48 : * udp listener dispatcher thread starting...
11:23:48 : * udp outgoing dispatcher thread starting...
11:23:48 : * initialized udp listener on port 31415
11:23:48 : * udp receiver thread started
11:23:50 : @ discovered external public IP 95.51.45.110
11:23:50 : !! starting Packet sniffer failed (2): Unable to open the adapter (rpcap://\Device\NPF_{07BAE660-026C-4D90-A887-F69522C9BCE9}). Error opening adapter: Nie można odnaleźć urządzenia. (20)
ref?
 

...:::Anarkad:::...

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
program jest kompatybilny z Windows XP/Vista/7 , Linux, Mac OS X a jak widzę masz dużo starszy windows (chyba że to jakaś skórka czy coś w tym stylu...) więc morze to jest powód twojego problemu albo tak jak pisałem coś z kartą sieciową...
 

michal9125

Użytkownik
Użytkownik
To jest Xp. W programie tez zmienialem karte sieciowa. I nicc.
 

Do góry Bottom