[ Tutorial ] YouTube na konsoli / Windows Media Center

...:::Anarkad:::...

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
[ Tutorial ] YouTube na konsoli Xbox 360 / Windows Media Center

Wymagane oprogramowanie/pliki:
- Windows Media Center ( w windows 7/8 jest już fabrycznie zainstalowany, nie wiem jak jest w xp)
- Plugin MacroTube
- MacroTube Helper
- YouTube.xml
- YouTubeHD_20110830.xml

To przechodzimy do instalacji :)

* Ściągamy plugin MacroTube i instalujemy go
* Przechodzimy do folderu Providers i kopiujemy do niego plik YouTube.xml oraz YouTubeHD_20110830.xml ( C:\ProgramData\Jasmio\MacroTube\Providers. Folder ProgramData jest nie widoczny, więc wchodzimy w opcje folderów\ widok i zaznaczamy opcje "Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski")
* Następnie zmieniamy nazwę pliku z YYouTubeHD_20110830.xml na YouTubeHD.xml
* Pobieramy MacroTube Helper i instalujemy go
* Konfigurujemy Windows Media Center z konsolą Xbox 360 >> https://support.xbox.com/pl-PL/xbox-360/windows-media-center/windows-media-center-on-xbox-360-windows-7

Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie powinniśmy uzyskać taki efekt na naszej konsoli :)

Komputer musi być cały czas załączony gdy chcemy coś pooglądać na YT

Mam nadzieje że komuś się przyda :)

Ostatnia edycja:

Dexter21

Banned
Użytkownik
Nie wiem dla mnie to nie działa przy każdym właczeniu filmika wyskakuje VIDEO ERROR- This video is either no longer available,or unplayable for technical reasons.
Mam Windows 7. Jakies porady?

Kryniuk

Użytkownik
Użytkownik
Czy potrzebny jest GOLD?

Mata10

Użytkownik
Użytkownik
Nie, Gold nie jest potrzebny ;)

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nie wiem dla mnie to nie działa przy każdym właczeniu filmika wyskakuje VIDEO ERROR- This video is either no longer available,or unplayable for technical reasons.
Mam Windows 7. Jakies porady?
pewnie pliki youtube. xml są juz stare, jak bede miał okazje to zaktualizuje linki

Edit: pliki zaktualizowane, wszystko znów działa :)

darkkain

Banned
Czy Youtube obsługuje 1080p ?

mwsid

Świeżak
Świeżak
Co z użytkownikami win 8.1 ? Nie mogę zainstalowac macrotube nawet w trybie zgodnosci z porzednia wersja win :/

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
wypakuj plik. exe i recznie umieść pliki w odpowiednich miejscach. Nie wiem czy podziała, nie praktykowałem :)

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

mwsid

Świeżak
Świeżak
Witam.

Mam modem a nie router i mam problem z połączeniem miedzy pc a xboxem. Na pierwszy rzut oka xbox laczy się z siecią, fsd pobiera okładki, pogoda działa, pobierają się TU. Sam xbox jest widoczny w mapie sieci w windows ale niestety gdy chce w ustawieniach dodać komputer do xb podczas skanowania lista jest pusta. Macie pomysł dlaczego tak się dzieje ? Ewentualnie czy coś się zmieni jeśli zamiast do modemu podłącze xb do switcha i komputer do tego samego switcha a switch do modemu ?

Witam.

Problem z polaczeniem rozwiazany. Niestety wtyczka nie dziala poprawnie :/ Widze plugin na liscie, wyszukuje wideo itp ale gdy włączam któryś z filmików mignie przez chwile napis buforowanie i juz nic sie nie wyswietla. To samo dzieje sie na komputerze gdy chce użyć pluginu w wmc.

Macie jakies pomysly jak rozwiazać ten problem ? Dodam ze strumieniowanie filmow z dysku działa poprawnie :)

Alert Nie pisz post pod postem, edytuj.
Jeżeli chcesz odświeżyć temat usuń post i napisz następny.

pnioku1988

Świeżak
Świeżak
Dzięki za odpowiedź. Chciałbym dodać że jest lepsza opcja przeglądania filmów na naszej konsoli. Filmy mogą być na dysku komputera, smartfona czy w youtube. Do tego zdjęcia czy filmy z Facebooka, Picasa. Działa to za pomocą aplikacji, która znajduje się w sklepie play za free. Ściągnijcie sobie na smartfona "MediaPlayerForXbox" i po darmowej rejestracji można korzystać. Działa na androidzie ale nie wiem czy będzie działać na windows Phone lub iOS. Dodam że filmy z np youtube działają max z rozdzielczością 720p. Mi działa na xbox z rgh i najnowszym dashem. Żeby działało trzeba pobrać i wrzucić kodeki do filmów. Pozdrawiam

Do góry Bottom