TV HD - 720p czy 1080i

DojoPL

Użytkownik
Użytkownik
Witam!
Mam otóż pewne pytanie dotyczące grania w hd na xbox 360.Posiadam telewizor LCD Sharp Aquos 32' do którego mam podpiętą konsolę X360 zwyczajnym kablem hdmi.(z obu stron wejście hdmi).Więc mogę wybrać tylko 480p,720p,1080i.Tutaj powstaje moja wątpliwość gdyż na razie gram na 720p czyli 1280x720 na moim telewizorze HD Ready.Ale wiem też ,że mój telewizor maksymalną rodzielczość posiada 1366x768 czy jakoś tak.Więc obraz chyba musi się skalować.W opcjach mam jeszcze dostępną opcje 1080i.Czy ta będzie najlepsza dla mojego tv czy pozostać przy 720p.Jak sądzicie i jak uważacie co zrobić? Na jakość obrazu nie narzekam jest piękna ale czy może być lepsza i czy będzie na 1080i czy będzie nawet gorsza?
 

Jar

Użytkownik
Użytkownik
Mam w sumie identyczną sytuację i pozostałem przy 720p-1080i wydawało mi się takie....dziwne, gorsze w każdym razie. Imo nie ma co zmieniać(jest przecież pięknie prawda?)
 

karpiu91

Użytkownik
Użytkownik
Ciężko przełączyć na 1080i i porównać jakość obrazu?
Teoretycznie lepsza jakość powinna być na 720p, ponieważ w takiej rozdzielczości jest robiona większość gier na xboxa i obraz nie jest skalowany w takim wypadku.
Najlepiej jednak będzie jak sam sprawdzisz i ocenisz na której według Ciebie wygląda lepiej.
 

xbox666szatan

Użytkownik
Użytkownik
ja mam ustawione na 1080p i wyglada to znakomicie!
 

Jar

Użytkownik
Użytkownik
ja mam ustawione na 1080p i wyglada to znakomicie!
[protip dla nieczytającego ze zrozumieniem]

mowa o 1080i, nie 1080p

[/protip dla nieczytającego ze zrozumieniem]
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
zostaw na 720p. Ja raz przestawiłem na 1080i i obraz był bledszy.
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
a dlaczego nie możesz 1080p ?? ja mam samsunga 32 i z obu stron hdmi i mogę.
 

Jar

Użytkownik
Użytkownik
a dlaczego nie możesz 1080p ?? ja mam samsunga 32 i z obu stron hdmi i mogę.
hhhhhhhhhhmmmmmmmmmmmmm


Ale wiem też ,że mój telewizor maksymalną rodzielczość posiada 1366x768
mhm, ciekawe jak niby ma odpalić Full HD na tym wg Ciebie.
 

DojoPL

Użytkownik
Użytkownik
Mój telewizor nie jest full hd tylko hd ready a to jest różnica.
 

pako32

Świeżak
Świeżak
Obraz w rozdzielczości 1080i może wydawać się gorszej jakości gdyż ta literka "i"
oznacza interlaced (przeplot) czyli 2 klatki składają się na na rozdziałkę
1920 × 1080 , I tak pierwsza klatka wyświetla linie parzyste a druga nieparzyste, i każda z nich ma 1920 x 540 czyli mniej lini poziomych niż 720p (progresiv, bez przeplotu) 1280×720
Obraz w 720p ma może odrobinę mniej szczegółów ale jest bardziej stabilny i nie powoduje "migotania" , które jest widoczne zwłaszcza na tv 50Hz
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
a dlaczego nie możesz 1080p ?? ja mam samsunga 32 i z obu stron hdmi i mogę.
Czytaj uważniej.
Jak na TV LCD HD Ready chcesz ustawić 1080p:eek: max to 1080i :)
1080p można ustawić na TV LCD Full HD
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
720p
 

zuurooopl

Użytkownik
Użytkownik
ja jak ustawilem na 1080i to obraz mialem jakby wolniejszy...porownywalem w fifie...
 

Do góry Bottom