Tv plazmowy i gry uwzględniające tą technologie. [prośba do graczy]

Warper

Użytkownik
Użytkownik
Witam i już spieszę z wyjaśnieniem, jak wiadomo plazmy (telewizory w technologii PDP) w ogólnej świadomości użytkowników nie nadają się na wyświetlacz do gier. Posiadają taką wadę iż mogą "wypalić" stałe elementy obrazy w grach, takim elementem jest wszelaki HUD (mapy, prędkościomierze itp)

Z tych czy innych powodów stałem się posiadaczem tego piętna i trzeba z tym żyć, nie chcę zanudzać tym wątku, ale jeżeli ktoś zechce to wyjaśnię dogłębnie jak się on sprawuje w praktyce na co trzeba zwracać uwagę itp.

Tymczasem mam prośbę do wszystkich graczy a mianowicie o krótkie recenzję posiadanych gier (w poniższej formułce lub dowolnej innej) z odpowiedzią na pytanie:

Czy dana gra posiada funkcję przeźroczystości HUD (i innych rzeczy stałych)
Czy da się ją wyłączyć, przesunąć itp ?



Tytuł: GTA 4
Opis: HUD przeźroczysty z możliwością całkowitego wyłączenia


Tytuł: Mirror's Edge
Opis: brak HUD


Tytuł: GOW II
Opis: HUD (broni) możliwość ustawienia wyświetlania tylko w momentach
używania broni (czasowo zanikający)


Tytuł: FALLOUT III
Opis: HUD przeźroczysty z możliwością całkowitego wyłączenia i ustawienia przeźroczystości


Tytuł: Race Driver GRID
Opis: całkowite wł/wył HUD


Tytuł: Test Drive Unlimited
Opis: całkowite wł/wył HUD


----------------------------------------------------------------------------------------------------
GRY ZE STAŁYM HUDEM :(
- BURNOUT PARADISE





(pytania mogą wydawać się śmieszne ale dla posiadacza "plazm" dosyć istotne /zwłaszcza nowych plazm/, nie znalazłem nigdzie indziej takiego wątku)

Z góry dzięki za wpisy :)
 

pawelkrak

Banned
V.I.P
Użytkownik
Ja mam plazme 42" SAMSUNGA. Jest katowana od rana do wieczora na przeróznych grach oraz jak sie nie gra to ogladam na niej TV. NIe zauwazylem problemu z wypalaniem. Kazda nowa plazma ma opcję która eliminuje wypalanie piksela poprzez skok pixela co jakis czas. A obraz na PLAZMIE jest bez porównania w stosunku do LCD, przede wszystkim kolory, ostrość oraz czerń ;)
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
dokladnie w nowych plazmach efekt "duszkow" jest juz parwie wyeliminowany.
trzeba by ja tak katowac dosyc dlugo. teraz telewizory zmienia sie dosyc czesto (3-5 lat) wiec chyba nie trzeba sie tym tak przejmowac
 

Warper

Użytkownik
Użytkownik
Ja mam plazme 42" SAMSUNGA. Jest katowana od rana do wieczora na przeróznych grach oraz jak sie nie gra to ogladam na niej TV. NIe zauwazylem problemu z wypalaniem. Kazda nowa plazma ma opcję która eliminuje wypalanie piksela poprzez skok pixela co jakis czas. A obraz na PLAZMIE jest bez porównania w stosunku do LCD, przede wszystkim kolory, ostrość oraz czerń ;)
Wiedziałęm że tak będzie :D, wojny plazmowo-lcd'owej nie rozprzestrzeniajmy.
Z plazmą też nie mam problemów a jedynie z psychą. :DD
Co prawda nie widziałem jeszcze "nowej technologicznie" plazmy wypalonej z jakimś logo ale zobaczyć też nie chce, temat założony czysto poznawczo-eksperymentalnie,
jak mam kupić jakąś grę to zwracam na to uwagę, szukam screenów itp, informacji takiej raczej nie podają producenci dwa to brak takiego wątku a może pare osób będzie zainteresowanych.


Dalej proszę o wpisy, zbędnych wywodów na temat plazm, wyboru technologii tv oraz poziomu mojej inteligencji itp proszę nie wpisywać. :)
 

only

Użytkownik
Użytkownik
Wypalanie się ekranu Poczytaj sobie
 

QuaTro

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam plazme Panasonic Viera 42". Katuje w FIFE non stop jak mam czas, a tak to lecie jakas VIVA czy inne kanaly z TV. Jeden raz pamietam ze jak zasnalem na graniu w fife i obudzilem sie po 3h to TV byl lekko wygaszony (w XE wlaczylem ta funkcje) i jak go wylaczylem to byla taka poswiata ale do rana zniknela:] Mała zywotnosc plazm, wypalanie sie znakow itp o juz jest MIT.
 

Warper

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki za linki ale już to przerabiałem :) plazma (42' Viera) jest u mnie od ponad 6 mies i w tym czasie przerobiłem już większość "problemów" z plazmą w tym zaśnięcie przy screenie z logo odtwarzacz ;) napis utrzymywał się ale po ok 2 dniach dał za wygraną. Z doświadczenia wiem że trzeba się postarać o wypalenie czegoś takiego.

Jestem też ciekaw jak długo udało wam się katować non stop tv w jedną grę ;) ? Nie należę do osób mających za dużo czasu więc ja najwyżej 2h.
 

Voodoo199

Użytkownik
Użytkownik
Dlatego najlepiej zaczekać i kupić telewizor laserowy jak już wejdą do obiegu :)
 

Warper

Użytkownik
Użytkownik
Dlatego najlepiej zaczekać i kupić telewizor laserowy jak już wejdą do obiegu :)
myślałem że żartowałeś :D
LASEROWY TV
 

Do góry Bottom