Twórcy Army III mogą zostać skazani za szpiegostwo

PokerFacowaty

Użytkownik
Użytkownik
Sprawa przetrzymywanych w greckim więzieniu developerów ze studia Bohemia Interactive nabiera coraz dziwniejszych kształtów. Prezydent Czech, Vaclav Klaus, wystosował oficjalny list do prezydenta Grecji, Karolosa Papouliasa, w obronie obu panów
W liście tym Vaclav Klaus pisze:

"Chciałbym zwrócić uwagę na sprawę dwóch obywateli Czech aresztowanych w Grecji pod zarzutem szpiegostwa. Jest ona bardzo ważna dla czeskiej opinii publicznej, a także dla mnie, jako Prezydenta Republiki. Los naszych obywateli, niezależnie od tego w jakim zakątku świata się znajdują, znaczy dla nas bardzo wiele.

Mam nadzieję, że greckie władze – policja, prokuratorzy, sądy – zajmą się tą niefortunną sprawą bez zwłoki i unikając jakichkolwiek nacisków. Ja również nie chcę wpływać na ich pracę.

Chciałbym jednak prosić pana Prezydenta, by uważnie śledził tę sprawę, mając na uwadze doskonałe stosunki między naszymi krajami i dążąc do tego, by ten incydent nie rzucał niepotrzebnego cienia na nasze relacje".
To kolejny epizod w sprawie developerów Ivana Buchty i Martin Pezlara, którzy we wrześniu tego roku zostali aresztowani na greckiej wyspie Lemnos pod zarzutem szpiegostwa (fotografowali znajdującą się tam bazę wojskową, najpewniej jako materiały poglądowe dla tworzonej przez nich produkcji - gry Arma III). Obaj panowie oczekują na rozprawę, pozbawieni prawa wyjścia za kaucją. Jeśli zostaną skazani, mogą spędzić w greckim więzieniu nawet 20 lat.

Artykuł stąd: Arma III: Prezydent Czech pisze do prezydenta Grecji: "Proszę, by śledził pan tę sprawę" / CD-Action

Co o tym sądzicie?
 

seba1415

Użytkownik
Użytkownik
Wątek: Twórcy Army III skazani za szpiegostwo
.
.
.
Jeśli zostaną skazani, mogą spędzić w greckim więzieniu nawet 20 lat.
Tytuły jak na onecie.
 

Diabolique

Użytkownik
Użytkownik
ciekawe jak to wplynie na wydanie gry :/ co te makarony tam niby mają co warto podglądać. chyba tajemną baze usa.
 

veins

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Twórcy Army III skazani za szpiegostwo

Biorąc pod uwagę, jak cienko u nich z siankiem ostatnio, to pewnie same artapy tam trzymali. Wszystko turasom sprzedają, ogólnie siara totalna.
Swoją drogą, to czego te dwa osły tam szukały?? Brakuje zdjęć na necie?

Wysyłane z mojego LG-P700 za pomocą Tapatalk 2
 

PokerFacowaty

Użytkownik
Użytkownik
@seba Tytuł wymyśliłem sam, jeśli o to chodzi, a artykuł z cdaction.pl
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik

Info Wymoderowano tytuł newsa



Akcja generalnie nieciekawa, ale skoro to potrzebne było do gry to nie mogli się dogadać, coś tu nie pasuje.
 

scorpion22

Banned
@seba Tytuł wymyśliłem sam, jeśli o to chodzi, a artykuł z cdaction.pl
chodzi chyba o to, że jeszcze nikt nie został skazany więc sugerowałbym zmianę tytułu :)
 

PokerFacowaty

Użytkownik
Użytkownik
Przepraszam bardzo, małe niedopatrzenie, faktycznie, nie zostali skazani. MOGĄ zostać. Specjalne sorry dla Hextora za kłopot.


Żaden kłopot :) // Hextor
 

Grzib

Użytkownik
Użytkownik
oskarżeni o szpiegostwo bo robili zdjęcia bazy wojskowej. spoko.
 

PokerFacowaty

Użytkownik
Użytkownik
Ale jeśli to baza narodowa, w której są np, chowane tajemnice rządu, i jest ona ogrodzona drutem kolczastym i ostrzeżeniem: "Nie wchodzić" czy "Nie zbliżać się", no to prawnie można by ich wsadzić, bo są z innego kraju, więc nie ma dowodów że nie szpiegowali, my to wiemy, ale Grecja inaczej to odbiera.
 

Do góry Bottom