Tylko największe studia mają wykorzystać moc Project Scorpio

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl



Microsoft zapowiadając Project Scorpio wspomniał o wielkiej mocy nowej konsoli. Twórcy już teraz mają okazję przygotowywać produkcje na urządzenie Amerykanów, ale według dyrektora generalnego rodzimego Madmind, siła urządzenia jest zarezerwowana głównie dla największych.

Project Scorpio otrzyma moc na poziomie 6 teraflopów, dzięki której deweloperzy będą mogli przygotowywać produkcje w natywnym 4K oraz w stałych 60 klatkach na sekundę. Sprzęt nie otrzyma ekskluzywnych pozycji względem Xboksa One i Xboksa One S, ale niektóre gry mogą działać i wyglądać znacznie lepiej.

Twórcy gier nie będą jednak w żaden sposób zmuszani do kreowania piękniejszych i płynniejszych dzieł. W sprawie urządzenia wypowiedział się Tomasz Dutkiewicz – dyrektor generalny studia Madmind:

„To będzie zależeć całkowicie od deweloperów. Wierzę, że pojawi się wiele tytułów, które pokażą jak potężna jest ta konsola w rzeczywistości, ale najważniejsze jest to, że przygotowywanie ulepszonych wersji produkcji wymaga dużo pieniędzy i czasu. Myślę w tej sytuacji, że ta moc jest zarezerwowana głównie dla największych firm.”
Możemy mieć tylko nadzieję, że najwięksi faktycznie zechcą wykorzystywać potęgę urządzenia i w konsekwencji pod koniec przyszłego roku na rynku zobaczymy kilka naprawdę odpicowanych pozycji. Madmind przygotowuje teraz horror Agony, który w przyszłym roku zadebiutuje na PlayStation 4, Xboksie One i komputerach osobistych.

 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Ja już naprawdę nie pojmuję co w tym MS się dzieje i jacy tam debile pracują ?!?
Qźwa skoro dyrektor generalny mówi że „siła urządzenia jest zarezerwowana głównie dla największych” - to można to zinterpretować że jeśli jakiemuś dużemu studiu będzie się chciało to skorzysta z tej mocy, a jak nie to oleje to wąskim sikiem bo po co tracić czas i pieniądze na przygotowanie gry w lepszej oprawie graficznej.
Następnie padają słowa „ale niektóre gry mogą działać i wyglądać znacznie lepiej” - tu także potencjalny gracz, zainteresowany w przyszłości zakupem Scorpio pomyśli że dla kilku gier które może będą wyglądać lepiej (a może i nie lub niewiele lepiej) nie warto wydawać kupy szmalu na tą konsolę tylko pozostać przy ONE lub S....


Panowie i jak taki marketing w wydaniu MS ma wpłynąć na zwiększenie zainteresowania Scorpio i sprawić by ludzie chcieli kupić w przyszłości ta konsole.... żenada i ręce opadają.
 

AS185

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
No, nie wiem co oni kombinują. Mi się wydaję, że potrzeba będzie trochę czasu dla Scorpio, żeby w pełni się rozwinął. Dlatego, napewno się nie opłaca odrazu kupować tej konsoli w dacie premiery ;)
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
No, nie wiem co oni kombinują. Mi się wydaję, że potrzeba będzie trochę czasu dla Scorpio, żeby w pełni się rozwinął. Dlatego, napewno się nie opłaca odrazu kupować tej konsoli w dacie premiery ;)
Nie zrozumieliśmy się do końca.
Nie chodzi mi zupełnie o to że Scorpio potrzebuje czasu by się rozwinąć tylko o to że z taką anty reklamą i pseudo marketingiem MS tylko odstrasza potencjalnych kupców.
Sam czekam na Scorpio ale czytając teksty takie jak w newsie że niektóre gry mogą wyglądać lepiej itp. to raczej nie wpływa korzystnie na ogólny wizerunek i tym bardziej by zachęcić w przyszłości graczy do zakupu tej konsoli, a raczej negatywnie i na odwrót...
 

mrok

Ryżownik
Ryżownik
Użytkownik
Nie zrozumieliśmy się do końca.
Nie chodzi mi zupełnie o to że Scorpio potrzebuje czasu by się rozwinąć tylko o to że z taką anty reklamą i pseudo marketingiem MS tylko odstrasza potencjalnych kupców.
Sam czekam na Scorpio ale czytając teksty takie jak w newsie że niektóre gry mogą wyglądać lepiej itp. to raczej nie wpływa korzystnie na ogólny wizerunek i tym bardziej by zachęcić w przyszłości graczy do zakupu tej konsoli, a raczej negatywnie i na odwrót...
Nikt Ci tego otwarcie nie napisze teraz, bo kto kupowałby slima i grubasa?
 

goran

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Dokładnie! O marketing M$ bym się akurat nie martwił ;) W odpowiednim czasie dowiesz się, że Twoja konsola to szajs który nie pociągnie nowych gier, nie będzie wspierany i musisz kupić nową ;)
 

TrueGrand

Użytkownik
Użytkownik
Ale od zawsze tylko najwięksi robią ladne gry oprócz Activision i COD.
Nie wiem po co ta dyskusja . MS potwierdza, to co było do tej pory . Piękne i dobre gry kosztują duzo i mogą je robić tylko wielcyi bogaci, tak jak na XO...
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Dokładnie! O marketing M$ bym się akurat nie martwił ;) W odpowiednim czasie dowiesz się, że Twoja konsola to szajs który nie pociągnie nowych gier, nie będzie wspierany i musisz kupić nową ;)
Nikt Ci tego otwarcie nie napisze teraz, bo kto kupowałby slima i grubasa?
No tu macie racje, nic dodać nic ująć... ;)
 

Do góry Bottom