Udostepnianie gier znajomym

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Tego nie ominiesz. Jak coś nowego kupisz on też to będzie miał. Albo mu gry dajesz, albo nie i tyle.

slowdrums

Użytkownik
Użytkownik
Słyszałem, że metoda działa ale wole zapytać.

Sytuacja wygląda tak: Moja konsola jest ustawiona jako domowa na koncie kumpla, jego konsola - na moim koncie. Gitarka. Wszystko działa pięknie. Ale.. Rozumiem, że mój brat na swojej konsoli odpali moje konto, ściągnie grę , odpali swój profil (mój będzie działać w tle), to będzie mógł grać, prawda? Tylko jak ja się zaloguje to jego wykopie. Ok. Ale co w sytuacji w której odpali moje konto offline i przełączy się na swój profil? Będziemy wtedy mogli jednocześnie grać?

Dzięki z góry za odpowiedź.

truluv

Użytkownik
Użytkownik
Słyszałem, że metoda działa ale wole zapytać.

Sytuacja wygląda tak: Moja konsola jest ustawiona jako domowa na koncie kumpla, jego konsola - na moim koncie. Gitarka. Wszystko działa pięknie. Ale.. Rozumiem, że mój brat na swojej konsoli odpali moje konto, ściągnie grę , odpali swój profil (mój będzie działać w tle), to będzie mógł grać, prawda? Tylko jak ja się zaloguje to jego wykopie. Ok. Ale co w sytuacji w której odpali moje konto offline i przełączy się na swój profil? Będziemy wtedy mogli jednocześnie grać?

Dzięki z góry za odpowiedź.
Tak, tylko, brat nie będzie mógł grać online.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kudys11

Świeżak
Świeżak
Podzieliłem się z kolegą grami przez ustawienie konsoli domowej. Zakupione gry działają.
Czy Xbox Game Pass oraz EA access również będziemy mogli wspólnie dzielić?

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Podzieliłem się z kolegą grami przez ustawienie konsoli domowej. Zakupione gry działają.
Czy Xbox Game Pass oraz EA access również będziemy mogli wspólnie dzielić?
Tak, ale najpierw musisz daną grę pobrać Ty z usługi, żeby znajomy ją widział (zakładając, że EAA masz na swoim koncie), nie wiem czy XGP tak samo działa, ale wiem, że można dzielić go. Golda także w ten sam sposób podzielisz między Was.

kudys11

Świeżak
Świeżak
Golda mamy podzielonego gry powymieniane. Muszę obczaić czy jak ściągnę grę z XGP to u kolegi ona będzie.
Chyba że ktoś zna potwierdzone rozwiązanie jak podzielić XGP

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Golda mamy podzielonego gry powymieniane. Muszę obczaić czy jak ściągnę grę z XGP to u kolegi ona będzie.
Chyba że ktoś zna potwierdzone rozwiązanie jak podzielić XGP
Innego rozwiązania nie ma jak konsola domowa. Tylko Ci mówie sprawdź czy będzie widział od razu gry z XGP czy jednak musisz najpierw Ty je pobrać żeby on je ujrzał, żadna większa filozofia ;)

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Tak, ale najpierw musisz daną grę pobrać Ty z usługi, żeby znajomy ją widział (zakładając, że EAA masz na swoim koncie), nie wiem czy XGP tak samo działa, ale wiem, że można dzielić go. Golda także w ten sam sposób podzielisz między Was.
Kulek to nie tak działa. U znajomego musi sie zalogować na swoje konto i pobrać grę, inaczej nie da rady. Przy domowej na innym koncie gry do instalacji w ramach EA i XGP nie będą widoczne. Domowa zadziała tylko w ten sposób że już w ściągnięte gry będzie mógł zagrać.

FABG

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A jak odinstaluje grę z EA bo już nie chce w nią grać to czy kolega jak udostępniłem mu EA będzie dalej chciał w nią grać to będzie mógł ?

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
A jak odinstaluje grę z EA bo już nie chce w nią grać to czy kolega jak udostępniłem mu EA będzie dalej chciał w nią grać to będzie mógł ?
Tak

FABG

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Aha czyli żeby on mógł grac w dana grę z mojego EA to najpierw muszę ją zainstalować żeby on ją widział i sobie zainstalował po tym procesie ja mogę usunąć grę a on będzie i tak grał dobrze rozumiem ?

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Kolega loguje się na twoje konto na swojej konsoli pobiera gre z EA a później wraca na swoje konto i będzie grę mieć caly czas bez znaczenia czy masz ją czy nie.

CHRISWAR

Świeżak
Świeżak
Witam.
Około 2 lata posiadam Xbox One. Mam tam założone konto główne na siebie i konta rodzinne dla dzieci i szacownej małżonki.:)
Wszystkie gry nabyte przez ten czas przypisywałem do swojego konta a wybrane udostępniałem dzieciom.
Od wczoraj posiadaczem Xboxa One S stał się mój siostrzeniec i zacząłem się zastanawiać czy w jakiś sposób mógłbym udostępnić posiadane gry.
Ale pomysł żeby znał moje hasło na konto główne nie za bardzo mi się podoba. Prosiłbym o ewentualną pomoc i objaśnienie jak to zrobić.
Pozdrawiam.

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Witam.
Około 2 lata posiadam Xbox One. Mam tam założone konto główne na siebie i konta rodzinne dla dzieci i szacownej małżonki.:)
Wszystkie gry nabyte przez ten czas przypisywałem do swojego konta a wybrane udostępniałem dzieciom.
Od wczoraj posiadaczem Xboxa One S stał się mój siostrzeniec i zacząłem się zastanawiać czy w jakiś sposób mógłbym udostępnić posiadane gry.
Ale pomysł żeby znał moje hasło na konto główne nie za bardzo mi się podoba. Prosiłbym o ewentualną pomoc i objaśnienie jak to zrobić.
Pozdrawiam.
Nie wiem w jaki sposób udostępniasz swojej rodzinie gry czy poprzez zalogowanie swojego profilu czy poprzez konsolę domową. Jeśli przez domową to nie podzielisz się z siostrzeńcem, bo wtedy zabierasz gry swojej rodzinie. Ewentualnie możesz zrobić tak, że zalogujesz swój profil, profil dziecka które odpala grę z Twojego profilu, a siostrzeńcowi wtedy udostępnić konsolę domową i usunąć swoje konto z jego konsoli.

GumaTurb0

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No ok tak czytam czytam i mam pewne wątpliwości, mianowicie.
Ja i mój kolega planujemy dzielić wszelkie koszty dotyczące Live, EA oraz pasa.

Z tego co widzę to najlepsza możliwa opcja polega na stworzeniu 3 konta które będzie figurować na obu konsolach.
Gdzie będą wykupione wszystkie 3 wyżej wymienione "usługi"?

1. Czy profil 3 figurować ma jako "konsola domowa"?
2. Jeśli nie to nasze oryginalne profile mają być domowe?
3. W tym samym czasie przykładowo na mojej konsoli ma być zalogowany mój profil i ten 3 jednocześnie (jak rozumiem w działając w tle).

Bo jak dobrze rozumiem to własnie 3 konto jest najbardziej elastyczne:
1. Z 3 konta ściągamy gry każdy na swoją konsole i dzięki temu można grać na swoich oryginalnych kontach?

Soory wiem, że tutaj te same pytania są zadawane na milion sposobów :)

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
No ok tak czytam czytam i mam pewne wątpliwości, mianowicie.
Ja i mój kolega planujemy dzielić wszelkie koszty dotyczące Live, EA oraz pasa

Z tego co widzę to najlepsza możliwa opcja polega na stworzeniu 3 konta które będzie figurować na obu konsolach.
Gdzie będą wykupione wszystkie 3 wyżej wymienione "usługi"?

1. Czy profil 3 figurować ma jako "konsola domowa"?
2. Jeśli nie to nasze oryginalne profile mają być domowe?
3. W tym samym czasie przykładowo na mojej konsoli ma być zalogowany mój profil i ten 3 jednocześnie (jak rozumiem w działając w tle).

Bo jak dobrze rozumiem to własnie 3 konto jest najbardziej elastyczne:
1. Z 3 konta ściągamy gry każdy na swoją konsole i dzięki temu można grać na swoich oryginalnych kontach?

Soory wiem, że tutaj te same pytania są zadawane na milion sposobów :)
1. 3 profil musi być u jednego jako konsola domowa, u drugiego musi być logowanie w tle 3 profilu + swojego prywatnego.

2. Nie muszą być, bo licencje ma przecież 3 konto.

3. Dokładnie tak.

Od razu Ci mówię, że gry z gwg przypiszesz tylko na 3 konto, a wasze konta będą z nich korzystać. Promocje na gry w deals with gold będzie miało tylko 3 konto. Jak będą darmowe weekendy z grami to tylko z 3 konta będziecie mogli zagrać, na waszych nie odpali. EAA na pewno musi być zaainicjowane pobieranie gry z 3 profilu, bo inaczej tych gier nie ujrzysz do pobrania. Tak samo nie zagrasz w testowe 10h nowych gier ze swojego konta, bo tylko 3 konto te 10h dostanie. Jak jest z passem to nie wiem.

Ja osobiście mam z 3ma osobami wspólny profil i jedynie co mamy wspólne to gry na koncie, wszystkie inne usługi każdy z nas ma osobno, bo jednak interesują nas gry z gwg by mieć je na swoich kontach jak i mieć promocje na swoje konto. Na 3 konto jeśli potrzeba xbl do np. promocji na grę w dwg/wyprzedaży to wystarczy wrzucić kod trial na 2dn i normalnie promocje działają jak dla ludzi, którzy mają normalnego golda wykupionego ;)

Ostatnia edycja:

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
EAA na pewno musi być zaainicjowane pobieranie gry z 3 profilu, bo inaczej tych gier nie ujrzysz do pobrania.
Ja przy aktywnej usłudze EAA na drugiej konsoli wyszukiwałem gry z EEA bezpośrednio w store i dodatkowo była tam opcja zainstaluj. Teraz nie mam aktywnej usługi EEA więc nie mogę sprawdzić, ale raczej się to nie zmieniło.

boskiapollo

Świeżak
Świeżak
Przeczytałem cały temat, ale nie rozwiał on mojej jednej wątpliwości. Chcemy z kolegą wymienić się kontami na Xbox One. Ja ustawie swoją konsolę jako domową na jego koncie, a on jego konsolę na moim koncie. Potem obaj usuniemy te konta i będziemy cieszyć się grami z obu kont. Pytanie tylko co z goldem? Ja mam na swoim koncie, kolega nie. Czy jak ustawimy konsole jako domowe na krzyż to obaj będziemy mieć aktywnego golda, czy kolega zyska golda a ja stracę ?

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Obaj będziecie mogli grać online :)

boskiapollo

Świeżak
Świeżak
Obaj będziecie mogli grać online :)
Super, dzięki!

Do góry Bottom